Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    A czy pokaz multimedialny czy multimedialne widowisko to nie kłóci się przypadkiem z ciemnym niebem??
    To taka śpiewogra w intencji ciszy

  2. #22
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    póki co na podstawie tej dyskusji na forum nie umiem wyrobić sobie zdania na temat Parku CIemnego Nieba, mam mieszane uczucia. brak świateł mi nie przeszkadza bardziej obawia mnie to co to powstanie na połoninie -jakieś zbiorowisko teleskopów, masa sprzętów i bajerów. widzę, że zlikwidowali mi już prawie wszystkie autobusy w bieszczady ;/ zostaje tylko taki, gdzie dopiero o godz 12 będę w lesku a powrót o 17.30 dnia następnego z sanoka (nawet transportu do rzeszowa nie mam nocą). taka lipa ale skoro nie ma innego wyjścia to trzeba się pogodzić z tym co jest ;-) . postaram się wtedy być w mucznem, propozycja aktualna i z resztą mam małą wiarę by ktoś się odezwał ;p ale co za problem? rykowiska w mucznem nie odpuszczę.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2010
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    na pewno nie bedzie zbiorowiska teleskopów, a gdzie samochody beda parkowac

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    Jimi, a czego konkretnie obawiasz się w związku z tym "zbiorowiskiem teleskopów, masy sprzętu i bajerów" ?? Czym te obawy rzeczowo uzasadniasz ??
    Rozmawiajmy konkretami, a nie sloganami. Wtedy ma to jakikolwiek sens - a nie na zasadzie "nie bo nie, tak bo tak"

    Dociekam, gdyż akurat astrofani są wg mojej opinii bardzo pożądaną grupą w Bieszczadach. Choćby dlatego, że sezon na obserwacje nieba to właśnie jesień (najczęściej późna), zima i wczesna wiosna.
    Akurat w tym czasie Bieszczady przeżywają swój "bum turystyczny" więc chyba nic w tym złego, że astrofani skorzystają z noclegów i rozreklamują Bieszczady w całej PL jako miejsce dla siebie czyli Park Ciemnego Nieba.

  5. #25
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    teraz dopiero przeczytałam pytanie - skoro ma powstać miejsce do obserwacji to mniemam że wiąze się to z obserwatorami ze sprzętem ;p cóż więcej mogę dodać skoro narazie tego nie ma a ja posiadam informacji na ten temat tyle co nic :> nie mam opinii na ten temat jeszcze.

    a już jutro Festiwal Doliny Sanu w Mucznem o którym wspomniała Sonka :) Informacje tutaj: http://mojeustrzyki.pl/news/44-aktua...zne-15-09-2012 , jadę :} choć nie wiem czy bardziej ze względu na ciekawe wydarzenie czy jelonki :}}}
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 14-09-2012 o 19:00
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2010
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    Pojawiła sie stronka,, Karpackie Niebo,, i na tej stronce można wyczytać , że nie jest to już Park Ciemnego Nieba a Park Gwiezdnego Nieba . Są tam też fotografie z pokazu w Lutowiskach. Widać dzieci patrzące przez lunetkę nadającą sie raczej do obserwacji ptaków oraz Newtonem na montażu Dobsona ale ustawionym w bardzo dziwny sposób( chyba jednak nieba nie obserwowano). Możemy sie tez dowiedzieć, ze największym źródłem światła jest oświetlenie stacji kolejowej w Siankach. Jak teraz wyłączyć te lampy?

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    Zbombić

    A na poważnie, to łuna z Sianek raczej nie powinna wpływać na obserwacje w Lutowiskach, a tym bardziej np. w Roztokach. Odległośc za duża kapkę, a i góry jakieś po drodze...
    Pozdrawiam
    mj

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar meg
    Na forum od
    05.2011
    Rodem z
    Rzeszów, Poland
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    Cytat Zamieszczone przez bogdan64 Zobacz posta
    Pojawiła sie stronka,, Karpackie Niebo,, i
    to nie jest nowa strona, już dawno temu na nią trafiłam - nowy jest tylko news o "imprezie"

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2010
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    Ja trafiłem tam niedawno, zresztą nic ciekawego tam nie ma. A ze nikt na forum nie wspomniał o tej stronce wiec pomyslałem ze jest nowa

  10. #30
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Park Ciemnego Nieba "Bieszczady"

    Na najbliższy wyjazd w Bieszczady zabieram ze sobą teleskop. Jeśli ktoś, tak jak Jimi nie ma wyrobionego zdania, lub też się interesuje astronomią amatorsko jak ja to zapraszam do wspólnych obserwacji. Noce teraz dość długie, a jeszcze nie takie zimne. Bieszczadzkie niebo ciemne, a i czyste powietrze też swoje robi.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. "Wysłowienie Niewysłowionego", czyli Bieszczady i Metafizyka
    Przez Aragorn w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 20:39
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42
  4. Tęcze w górach i "drogi do nieba"
    Przez joorg w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-07-2008, 21:12
  5. Słowa pios. "Wyjedź w Bieszczady" W. Młynarskiego
    Przez Doczu w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2005, 10:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •