Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

  1. #1
    monikap
    Guest

    Domyślnie Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    Może ktoś napisze mi jak wygląda dojazd/dojście autem osobowym do Hulskiego i Krywe. Nie byłam tam jeszcze - szukam najkrótszej drogi. Jak to czasowo wygląda. Z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    Autem najlepiej do Zatwarnicy, a dalej z buta, można też rowerkiem (polecam)
    Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny :)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    Autkiem dojechać do Zatwarnicy i postawić je na parkingu koło kościoła (wielokrotnie praktykowałam) . Dalej niestety z buta. Droga kiepska bardzo.
    Można też dojechać do Rajskiego i na parkingu w Studennem koło mostu pozostawić samochód. Piękna wycieczka...

  4. #4
    monikap
    Guest

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    a jak wygląda czasowo dojście z Zatwarnicy?

  5. #5
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    Cytat Zamieszczone przez monikap Zobacz posta
    a jak wygląda czasowo dojście z Zatwarnicy?
    Od drogi w Zatwarnicy masz do cerkwi w Hulskiem godzinę z hakiem a do Krywego przez Ryli dwie godziny z hakiem. Hak zależy od tego, jak szybko chodzisz i ile czasu przeznaczysz na postoje. Optymalny hak, to drugie dwie godziny, bo w Hulskiem warto się zatrzymać przy cerkwi a widoki na Rylim ładne. W sumie jest to ok. 8 kilometrów. Podany czas i odległość nie uwzględniają schodzenia w dolinę Hulskiego.

  6. #6
    synkro13
    Guest

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    dojedziesz do samego Hulskiego i Krywego normalnym autem tyle ,że wolno bedziesz musial jechac,dalej na hulskie ze stokowki trza z buta tak samo na krywe do Toski tez ze stokowki z buta ,ale fajna jest to wyprawa tylko na Hulskim na Piotra uwazaj bo nie lubi obcych natomiast Toska na Krywym gosci lubi

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    Ja ze dwa razy uderzałem rowerem od Polanek przez Sine Wiry (rowerem) robiąc pętelkę przez Zatwarnicę i wzdłuż drugiego brzegu Sanu.
    Bardzo przyjemna wycieczka, polecam.

  8. #8
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    rok temu we wrześniu szłam z Jaworca przez Łuh, Zawój, dolinę Tworylczyka, Krywe, Hulskie (tam poznałam Henrego, bo kolega z którym wędrowałam to jego dobry znajomy), Zatwarnicę, Sękowiec, Chmiel i koniec końców.. Dwernik. Z tego co pamiętam to trasa cały czas była dość szeroką drogą, na której poradziłoby sobie chyba lepsze auto ale nie daję pewności ale wydaje mi się, że są gdzieś tam zakazy wjazdów. tak patrzę na mapę i dopiero teraz zdałam sobie sprawę jak wielki kawał żeśmy przeszli (idąc z ciężkimi plecakami, z całym dobytkiem jaki zabrałam na 3 miesiące w bieszczady) a nie wychodziliśmy z rana bo koledze zachciało się jeszcze rąbać drewno na Jaworcu. Padła propozycja byśmy spali na... Otrycie -myślałam, że go zabiję wzrokiem, ledwo do Dwernika się doczołgałam:) Przed północą doszliśmy do Dwernika, właściciel Beleczki jeszcze nie spał więc był na tyle wspaniały że otworzył dla nas sklep. Spaliśmy pod chmurką na Beleczce -niezapomniana noc. A rano była niedziela więc byliśmy zarówno na jednym (ok 8) jak i drugim (po sumie) otwarciu Beleczki, i patrzyliśmy jak miejscowi prosto po sumie elegancko ubrani śpieszyli na otwarcie sklepu i to wyczekiwanie, patrzenie nerwowo na zegarki. A później już tylko konsumpcja :)
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 01-09-2012 o 19:30
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #9
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    Najlepiej i najpiękniej jest zostawić samochód gdzieś koło mostu w Sekowcu lub w Zatwarnicy (dawniej Sękowiec osada) i wzdłuż Sanu iść na Hulski Młyn, a potem powrót do ścieżki i desant przez potok Hulski i na górę na Ryli. Nie wiem jak to wygląda teraz bo były jakieś jaja ze ścieżką, niszczenie znaków czy cóś; po przekroczeniu potoku trza iść do góry i wychodzi się na Ryli, trudno zabłądzić. A w drodze powrotnej można iść stokówką i zahaczyć o Hulskie.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2005
    Rodem z
    Kraków (Prądnik Czerwony, na Nową (C)huć zamieniony...)
    Postów
    327

    Domyślnie Odp: Krywe i Hulskie - dojazd, dojście

    Można też podjechać drugą stroną Sanu na wysokość Krywego i przeleźć w bród, ale wymaga to zdaje się wjazdu "pod zakaz" w Sękowcu. Za to mała przygoda - forsowanie Najgłówniejszej Rzeki Sam tak robię, jak tam jestem, choć bez podjeżdżania (bo nie mam czym). Przełaziłem w Hulskiem, Krywem i Tworylnem, zresztą wszędzie jest płytko.
    Pozdrawiam
    mj

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pikuj - proszę o pomoc (dojazd i dojście)
    Przez stasiuvino w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 11:00
  2. Hulskie , Krywe ...osiem miesiecy po ...
    Przez joorg w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 21:24
  3. Hulskie i Krywe, 25 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 13:15
  4. 19 września. Hulskie, Krywe
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2004, 17:26
  5. Rabe: jak dojść, czy w maju będzie baza?
    Przez Andrzej_Wroc w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-02-2003, 22:25

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •