Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

Mieszany widok

  1. #1
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,908

    Domyślnie Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Takie pytanie otrzymałam rano od starego Bieszczadnika (który tylko czasem zagląda na forum). Nie potrafię mu odpowiedzieć więc "posyłam" dalej. Henek napisał, że forum potrzebuje nowej krwi. Bardzo to ładnie zabrzmiało, bo w młodosci siła - wszak ona nad poziomy wylata. Ale widząc coraz więcej relacji z miejsc odległych i egzotycznych, wzdycham po cichu do krwi starej, może odtlenionej, może spowolnionej troskami dnia codziennego a moze zwyczajnie oddającej miejsce młodym. Wracam do "Marcowego zemsty po latach", do relalacji Ducha Przeszłości, Bertrandowych opowiesci i wynurzeń długiego. Czekało się na ciag dalszy, oj czekało! A potem "wędrowało, wędrowało", zazdrościło, planowało ! Może zdjęcia nie były takie pięknie wypolerowane, może ich było mniej ale od czego wyobraźnia i własne doświadczenia?
    Z zapartym tchem czytam opowieści buby, dobrze że jej się chce tak pięknie i soczyście przybliżać odleglejsze strony ale ...pomarudzę sobie i tak bo mi mało tych gór w tym miejscu i już!

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,173

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Coraz mniej Bieszczadów na bieszczadzkim forum. - takie sugestie padały m.in na ostatnim rzeszowskim spotkaniu.
    Dlaczego tak się dzieje ?
    Bo starzy wyjadacze już wszystko skonsumowali ?
    wcześniej już pisałem "Może już wszystko zostało powiedziane ?"
    a może tak jak pisał Bazyl
    niestety druzgocząca większość forumowiczów leni się i swoimi wspomnieniami podzielić się nie chce
    Nadchodzi epoka obrazkowa. Zamiast słów o wiele łatwiej wkleić link z pikasy gdzie jest 1000000 zdjęć (bez selekcji)
    Zadam przekorne pytanie : czy komuś potrzebne są pisemne relacje ?
    Jeśli tak to dlaczego trwa cisza ? Jeśli ktoś dwoi się i troi tworząc relację lepiej lub gorzej i w odpowiedzi otrzymuje ciszę. To tak jakby mówił do betonowego słupa.
    Cała nadzieja w niepokornej młodości, dlatego też sugerowałem onegdaj aby kategorie Powsimod rozszerzyć o taką która nazywałaby się DEBIUT ROKU.
    a na pytanie
    Czy Tu dzisiaj wypiłeś za dużo albo zjadłeś za mało, że Cie taka romantyczność chwyta?:)
    odpowiem że zlewałem wczoraj nalewkę.
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 03-10-2012 o 12:12

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zadam przekorne pytanie : czy komuś potrzebne są pisemne relacje ?...
    Mnie, mnie sa potrzebne!!!
    Czasami wystarczy jakiś opis, podanie lokalizacji - sprawdzam na mapie, czy da się ciekawą (IMHO - ktoś używa jeszcze tych skrótów?) pętelkę wykręcić w pobliżu. Szukam informacji o miejscach, liczę, planuję (w sumie też przyjemna część) - jak się okaże że trasa za długa to przekładam na lato .
    Jak nie będzie relacji na forum to "nastepcy" nie dowiedzą się o ciekawych, wartych odwiedzenia miejscach. Owszem, można szukać w innych miejscach niż internet ale jednak to jest najszybsze medium.

  4. #4
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,827

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Mnie, mnie sa potrzebne!!!
    Czasami wystarczy jakiś opis, podanie lokalizacji - sprawdzam na mapie, czy da się ciekawą (IMHO - ktoś używa jeszcze tych skrótów?) pętelkę wykręcić w pobliżu. Szukam informacji o miejscach, liczę, planuję (w sumie też przyjemna część) - jak się okaże że trasa za długa to przekładam na lato .
    Jak nie będzie relacji na forum to "nastepcy" nie dowiedzą się o ciekawych, wartych odwiedzenia miejscach. Owszem, można szukać w innych miejscach niż internet ale jednak to jest najszybsze medium.
    Każdy powinien sam dojść do pewnych smaczków,tajemniczek i ciekawostek.Takie podane na tacy słabo smakują.Jednocześnie trzeba ostrożnie szafować pewnymi informacjami - jak to piszę to forum obserwuje m.in. 118 osób niezalogowanych.Kto wie kim oni są? Może wśród nich są handlarze jajami rzadkich gatunków ptaków np orłów, może kopacze poszukiwacze zainteresowani np grobami czy okopami ... W takim Bruśnie (Roztocze) stał sobie aniołek od 100 lat, nikomu nie wadził,ostatnio cmentarz stał się znany,obfocony, zaprezentowany w necie i aniołka ktoś zwędził.
    Jest tysiąc przykładów degradacji fajnych miejsc tylko po tym,jak ktoś w necie je opisał. Dlatego mogę na priv czy w bezpośredniej rozmowie znanym mi ludziom powiedzieć to i owo ale rozpisywanie się publiczne uważam za szkodliwe.
    Pozdrav

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Każdy powinien sam dojść do pewnych smaczków,tajemniczek i ciekawostek.Takie podane na tacy słabo smakują.Jednocześnie trzeba ostrożnie szafować pewnymi informacjami - jak to piszę to forum obserwuje m.in. 118 osób niezalogowanych.Kto wie kim oni są? Może wśród nich są handlarze jajami rzadkich gatunków ptaków np orłów, może kopacze poszukiwacze zainteresowani np grobami czy okopami ... W takim Bruśnie (Roztocze) stał sobie aniołek od 100 lat, nikomu nie wadził,ostatnio cmentarz stał się znany,obfocony, zaprezentowany w necie i aniołka ktoś zwędził.
    Jest tysiąc przykładów degradacji fajnych miejsc tylko po tym,jak ktoś w necie je opisał. Dlatego mogę na priv czy w bezpośredniej rozmowie znanym mi ludziom powiedzieć to i owo ale rozpisywanie się publiczne uważam za szkodliwe.
    Browar ma rację !

    Ale znowu pisanie tutaj taką manierą "doszliśmy do takiego potoku i widzieliśmy tamten wodospad", bez podania jego nazw trochę mnie denerwuje. A niektórzy tutaj na forum mają metodę pisania właśnie taką manierą "dla wtajemniczonych".

    Tak jakby robili coś nielegalnego, a przecież tak nie jest !

    Tak poza tym - to myślę sobie, że do pisania nikogo się nie zmusi.
    A z drugiej strony, czytając relacje na kilku forach widzę, że można nudno napisać o super udanej wyprawie w Himalaje a bardzo ciekawie o 1-dniowej wycieczce na Pogórze Przemyskie (czego tutaj są liczne przykłady)

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Każdy powinien sam dojść do pewnych smaczków,tajemniczek i ciekawostek.Takie podane na tacy słabo smakują.Jednocześnie trzeba ostrożnie szafować pewnymi informacjami - jak to piszę to forum obserwuje m.in. 118 osób niezalogowanych.Kto wie kim oni są? Może wśród nich są handlarze jajami rzadkich gatunków ptaków np orłów, może kopacze poszukiwacze zainteresowani np grobami czy okopami ... W takim Bruśnie (Roztocze) stał sobie aniołek od 100 lat, nikomu nie wadził,ostatnio cmentarz stał się znany,obfocony, zaprezentowany w necie i aniołka ktoś zwędził.
    Jest tysiąc przykładów degradacji fajnych miejsc tylko po tym,jak ktoś w necie je opisał. Dlatego mogę na priv czy w bezpośredniej rozmowie znanym mi ludziom powiedzieć to i owo ale rozpisywanie się publiczne uważam za szkodliwe.
    Ciężko się z tymi tezami nie zgodzić (Brusno całkiem świeżym przykładem, równie świeżym kamień ze zdjęcia które pokazałem w innym, nowym wątku) ale jednak niektóre informacje wydaje mi się że można by podawać. Przychodzi mi na myśl cmentarz w Prełukach, myślałem, że jest I-wszo wojenny a okazuje sie że był grzebalny - i stąd informacja od mieszkańca, że są tam 3 nagrobki. Jakbym miał taka informację przed wedrówką na pewno nie odpuściłbym tak łatwo. Druga sprawa to cmentarz z IWŚ na grzbiecie Czartoryji - nie udało mi się znaleźć mimo posiadanych informacji (dziekuję ), jednak później w relacji prosiłem o potwierdzenie jego wyglądu - nie doczekałem się
    Staram się przygotować przed wycieczką, dowiedzieć się jakie miejsca można jeszcze zobaczyć, czasami jak już się dowiem o czymś ciekawym w okolicy modyfikuje jeszcze trasę aby jeszcze jeden punkt "zaliczyć". Szukam informacji w internecie jednak bazuję głównie na mapach a tam jest jednak trochę błędów - vide cmentarz w Uluczu albo najnowsza sprawa - 2 cmentarze w Żubracznem a coś mi zaczyna wyglądać na to że nie ma tam ani jednego (?)
    Gdzie mogę rozwiać takie wątpliwości?
    Na tym forum napotkałem się np. na informacje świadczące o tym że macie wiedze o schronach/chatkach ale sa one nieupubliczniane - na beskidzkim forum powstało coś jak lista takich miejsc, gdzie można przenocować - czym to się skończy - zobaczymy...
    A może posunąć się dalej - umieszczać na forum fałszywe informacje, niech se ktoś poszuka, pochaszczuje...

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Ciężko się z tymi tezami nie zgodzić (Brusno całkiem świeżym przykładem, równie świeżym kamień ze zdjęcia które pokazałem w innym, nowym wątku) ...
    Nie moge już edytować a przypomniało mi się - oby z tym aniołkiem nie było tak jak z krzyżem z Beniowej...?

    Sonka - zdjęcia oglądałem, ale same zdjęcia bez szczegółowszych danych niewiele dają - pokazują co szukać ale nie za bardzo gdzie.
    FB Lucy czasem przeglądnę, ale za dużo tam się dzieje abym chciał dodać ją do znajomych
    Ostatnio edytowane przez Dlugi ; 04-10-2012 o 08:24 Powód: Dopisek

  8. #8
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,274

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Coraz mniej Bieszczadów na bieszczadzkim forum. - takie sugestie padały m.in na ostatnim rzeszowskim spotkaniu.
    Nie tylko na ostatnim spotkaniu, ten problem przewijał się w naszych rozmowach już wcześniej. Niedługo minie rok, jak wymogliśmy na Marcowym wprowadzenie warunku, że Powsimordy (za wyjątkiem jednej) mają być przyznawane za bieszczadzkie osiągnięcia. Za tym upartym dążeniem do podkreślania bieszczadzkości bieszczadzkiego forum tkwiła ta sama obawa, że za chwilę na tym forum ze świecą Bieszczadów nie znajdziemy.

    PS Przeniosłem wątek do "Spraw forumowych", tu mu będzie lepiej
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 03-10-2012 o 20:15 Powód: dodałem PS
    Czterech panów B.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Przede wszystkim nigdy nie zgodzę się, że większość z Was dobrze poznała Bieszczady. Urodziłam się tu, wychowałam w górach, od dziecka wędruję szlakami i pozaszlakowo, dorosłam w międzyczasie zostając przewodnikiem, z Bieszczadami ostatecznie zwiąże swój los, ale mimo to nie znam dobrze gór. Jest jeszcze tysiące miejsc w których nie byłam, każda chwila w górach jest inna, zmieniają się, parszywieją lub pięknieją, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ostatnio odkrywam okolice Czarnej, byłam na fajnym szlaku Czarna-Rosolin-Polana, jeszcze raz nim powędruję więcej czasu poświęcanej Moklikowi. Czeka na mnie kraina lipecka, ciekawe i piękne okolice granicy polsko-ukraińskiej. Bardzo duże wrażenie zrobiły na mnie arłamowskie połoninki, będę musiała w tej okolicy powłóczyć, gdy będzie bezpieczniej. Mamy rykowisko, tam ambon bez liku, boję się, że myśliwi wezmą mnie za dzika.

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,173

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez Sonka Zobacz posta
    Przede wszystkim nigdy nie zgodzę się, że większość z Was dobrze poznała Bieszczady.(...).
    Bardzo ładnie, tylko nie na temat

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Cmentarze ...czyli gdzie zdążamy ?
    Przez don Enrico w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 152
    Ostatni post / autor: 16-11-2021, 17:46
  2. Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów
    Przez Piskal w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 23:09
  3. Bieszczady praktycznie czyli łubu-dubu
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 07:40
  4. Kij w mrowisko - mapa ;)
    Przez Walus w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2005, 01:23
  5. Kij w mrowisko?
    Przez admin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2002, 21:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •