Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

  1. #1
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Takie pytanie otrzymałam rano od starego Bieszczadnika (który tylko czasem zagląda na forum). Nie potrafię mu odpowiedzieć więc "posyłam" dalej. Henek napisał, że forum potrzebuje nowej krwi. Bardzo to ładnie zabrzmiało, bo w młodosci siła - wszak ona nad poziomy wylata. Ale widząc coraz więcej relacji z miejsc odległych i egzotycznych, wzdycham po cichu do krwi starej, może odtlenionej, może spowolnionej troskami dnia codziennego a moze zwyczajnie oddającej miejsce młodym. Wracam do "Marcowego zemsty po latach", do relalacji Ducha Przeszłości, Bertrandowych opowiesci i wynurzeń długiego. Czekało się na ciag dalszy, oj czekało! A potem "wędrowało, wędrowało", zazdrościło, planowało ! Może zdjęcia nie były takie pięknie wypolerowane, może ich było mniej ale od czego wyobraźnia i własne doświadczenia?
    Z zapartym tchem czytam opowieści buby, dobrze że jej się chce tak pięknie i soczyście przybliżać odleglejsze strony ale ...pomarudzę sobie i tak bo mi mało tych gór w tym miejscu i już!

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Coraz mniej Bieszczadów na bieszczadzkim forum. - takie sugestie padały m.in na ostatnim rzeszowskim spotkaniu.
    Dlaczego tak się dzieje ?
    Bo starzy wyjadacze już wszystko skonsumowali ?
    wcześniej już pisałem "Może już wszystko zostało powiedziane ?"
    a może tak jak pisał Bazyl
    niestety druzgocząca większość forumowiczów leni się i swoimi wspomnieniami podzielić się nie chce
    Nadchodzi epoka obrazkowa. Zamiast słów o wiele łatwiej wkleić link z pikasy gdzie jest 1000000 zdjęć (bez selekcji)
    Zadam przekorne pytanie : czy komuś potrzebne są pisemne relacje ?
    Jeśli tak to dlaczego trwa cisza ? Jeśli ktoś dwoi się i troi tworząc relację lepiej lub gorzej i w odpowiedzi otrzymuje ciszę. To tak jakby mówił do betonowego słupa.
    Cała nadzieja w niepokornej młodości, dlatego też sugerowałem onegdaj aby kategorie Powsimod rozszerzyć o taką która nazywałaby się DEBIUT ROKU.
    a na pytanie
    Czy Tu dzisiaj wypiłeś za dużo albo zjadłeś za mało, że Cie taka romantyczność chwyta?:)
    odpowiem że zlewałem wczoraj nalewkę.
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 03-10-2012 o 13:12

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Przede wszystkim nigdy nie zgodzę się, że większość z Was dobrze poznała Bieszczady. Urodziłam się tu, wychowałam w górach, od dziecka wędruję szlakami i pozaszlakowo, dorosłam w międzyczasie zostając przewodnikiem, z Bieszczadami ostatecznie zwiąże swój los, ale mimo to nie znam dobrze gór. Jest jeszcze tysiące miejsc w których nie byłam, każda chwila w górach jest inna, zmieniają się, parszywieją lub pięknieją, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ostatnio odkrywam okolice Czarnej, byłam na fajnym szlaku Czarna-Rosolin-Polana, jeszcze raz nim powędruję więcej czasu poświęcanej Moklikowi. Czeka na mnie kraina lipecka, ciekawe i piękne okolice granicy polsko-ukraińskiej. Bardzo duże wrażenie zrobiły na mnie arłamowskie połoninki, będę musiała w tej okolicy powłóczyć, gdy będzie bezpieczniej. Mamy rykowisko, tam ambon bez liku, boję się, że myśliwi wezmą mnie za dzika.

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez Sonka Zobacz posta
    Przede wszystkim nigdy nie zgodzę się, że większość z Was dobrze poznała Bieszczady.(...).
    Bardzo ładnie, tylko nie na temat

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Sonka - to Ty jesteś przewodnikiem, czy tylko pilotem wycieczek ?
    Bo w innym miejscu pisałaś o sobie, że jesteś pilotem wycieczek, a nie przewodnikiem.

    Kiedy zdążyłaś ukończyć kurs przewodnicki i w jakim kole, skoro jak sama pisałaś kilka lat studiowałaś w Krakowie ?

    Poza tym - aby nie psuć Heniowi i Wuce tematu - odpowiem, że kiedy tylko jestem w Bieszczadach piszę relację.
    Ale niestety bywam tam tylko raz - dwa razy w roku, w tym roku wyjątkowo zanosi się na 3 razy.

    (Relację z pobytu lipcowego, obiecuję - nadrobię)

    Zdecydowanie częściej bywam w różnych innych górach, prawie co tydzień, ale relacje piszę tylko z tych (moim zdaniem) najciekawszych wypadów.
    Natomiast rzeczywiście - bardzo miło jest kiedy się widzi, że napisana relacja, w którą włożyło się trochę pracy jest czytana i komentowana.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 03-10-2012 o 14:45

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zadam przekorne pytanie : czy komuś potrzebne są pisemne relacje ?...
    Mnie, mnie sa potrzebne!!!
    Czasami wystarczy jakiś opis, podanie lokalizacji - sprawdzam na mapie, czy da się ciekawą (IMHO - ktoś używa jeszcze tych skrótów?) pętelkę wykręcić w pobliżu. Szukam informacji o miejscach, liczę, planuję (w sumie też przyjemna część) - jak się okaże że trasa za długa to przekładam na lato .
    Jak nie będzie relacji na forum to "nastepcy" nie dowiedzą się o ciekawych, wartych odwiedzenia miejscach. Owszem, można szukać w innych miejscach niż internet ale jednak to jest najszybsze medium.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    ja właśnie na odwrót, nigdy nie spisywałam wcześniej swoich wędrówek a teraz postanowiłam się podzielić co ciekawszymi, przede wszystkim po to, że miło czyta mi się je po jakimś czasie. Heniu masz zdecydowanie rację -dzisiaj dominują zdecydowanie relacje zdjęciowe.
    Sonka, masz z pewnością rację, stwierdzenie, że ktoś zna dane góry jest mocno ryzykowne i w 99% przypadkach nad wyrost. na przykład ja jeżdżę w miarę często i czasami na troszkę dłużej, w wielu miejscach byłam ale jednocześnie mam świadomość, że jest cała masa miejsc gdzie nigdy nie byłam i chciałabym być, tylko wędruję palcem na mapie. w dodatku, mimo że mapę potrafię studiować godzinami jest cała masa nazw, których nigdy nie słyszałam (Bazyliszku, już zapomniałam tę nazwę którą chciałam zapamiętać:)). i wiecie co z tego? ano to, że mnie te Bieszczady cały czas zachwycają :) mimo, że pochodzę z podkarpacia więc bieszczady są górami w które zawsze się jeździło i w zasadzie w żadne inne. ale to jest tak jak z wszystkim, im więcej wiemy na dany temat tym mamy większą świadomość, jak wiele jeszcze nieznanego jak mawiał sokrates. ale jednocześnie są na tym forum osoby z mega imponującą wiedzą, to trzeba przyznać, mam wrażenie, że nie ma ścieżki której by nie zdeptali.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 03-10-2012 o 20:51
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  8. #8
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Coraz mniej Bieszczadów na bieszczadzkim forum. - takie sugestie padały m.in na ostatnim rzeszowskim spotkaniu.
    Nie tylko na ostatnim spotkaniu, ten problem przewijał się w naszych rozmowach już wcześniej. Niedługo minie rok, jak wymogliśmy na Marcowym wprowadzenie warunku, że Powsimordy (za wyjątkiem jednej) mają być przyznawane za bieszczadzkie osiągnięcia. Za tym upartym dążeniem do podkreślania bieszczadzkości bieszczadzkiego forum tkwiła ta sama obawa, że za chwilę na tym forum ze świecą Bieszczadów nie znajdziemy.

    PS Przeniosłem wątek do "Spraw forumowych", tu mu będzie lepiej
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 03-10-2012 o 21:15 Powód: dodałem PS
    Czterech panów B.

  9. #9
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Mnie, mnie sa potrzebne!!!
    Czasami wystarczy jakiś opis, podanie lokalizacji - sprawdzam na mapie, czy da się ciekawą (IMHO - ktoś używa jeszcze tych skrótów?) pętelkę wykręcić w pobliżu. Szukam informacji o miejscach, liczę, planuję (w sumie też przyjemna część) - jak się okaże że trasa za długa to przekładam na lato .
    Jak nie będzie relacji na forum to "nastepcy" nie dowiedzą się o ciekawych, wartych odwiedzenia miejscach. Owszem, można szukać w innych miejscach niż internet ale jednak to jest najszybsze medium.
    Każdy powinien sam dojść do pewnych smaczków,tajemniczek i ciekawostek.Takie podane na tacy słabo smakują.Jednocześnie trzeba ostrożnie szafować pewnymi informacjami - jak to piszę to forum obserwuje m.in. 118 osób niezalogowanych.Kto wie kim oni są? Może wśród nich są handlarze jajami rzadkich gatunków ptaków np orłów, może kopacze poszukiwacze zainteresowani np grobami czy okopami ... W takim Bruśnie (Roztocze) stał sobie aniołek od 100 lat, nikomu nie wadził,ostatnio cmentarz stał się znany,obfocony, zaprezentowany w necie i aniołka ktoś zwędził.
    Jest tysiąc przykładów degradacji fajnych miejsc tylko po tym,jak ktoś w necie je opisał. Dlatego mogę na priv czy w bezpośredniej rozmowie znanym mi ludziom powiedzieć to i owo ale rozpisywanie się publiczne uważam za szkodliwe.
    Pozdrav

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Gdzie te Bieszczady, czyli kijem w mrowisko!

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Każdy powinien sam dojść do pewnych smaczków,tajemniczek i ciekawostek.Takie podane na tacy słabo smakują.Jednocześnie trzeba ostrożnie szafować pewnymi informacjami - jak to piszę to forum obserwuje m.in. 118 osób niezalogowanych.Kto wie kim oni są? Może wśród nich są handlarze jajami rzadkich gatunków ptaków np orłów, może kopacze poszukiwacze zainteresowani np grobami czy okopami ... W takim Bruśnie (Roztocze) stał sobie aniołek od 100 lat, nikomu nie wadził,ostatnio cmentarz stał się znany,obfocony, zaprezentowany w necie i aniołka ktoś zwędził.
    Jest tysiąc przykładów degradacji fajnych miejsc tylko po tym,jak ktoś w necie je opisał. Dlatego mogę na priv czy w bezpośredniej rozmowie znanym mi ludziom powiedzieć to i owo ale rozpisywanie się publiczne uważam za szkodliwe.
    Browar ma rację !

    Ale znowu pisanie tutaj taką manierą "doszliśmy do takiego potoku i widzieliśmy tamten wodospad", bez podania jego nazw trochę mnie denerwuje. A niektórzy tutaj na forum mają metodę pisania właśnie taką manierą "dla wtajemniczonych".

    Tak jakby robili coś nielegalnego, a przecież tak nie jest !

    Tak poza tym - to myślę sobie, że do pisania nikogo się nie zmusi.
    A z drugiej strony, czytając relacje na kilku forach widzę, że można nudno napisać o super udanej wyprawie w Himalaje a bardzo ciekawie o 1-dniowej wycieczce na Pogórze Przemyskie (czego tutaj są liczne przykłady)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Cmentarze ...czyli gdzie zdążamy ?
    Przez don Enrico w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 152
    Ostatni post / autor: 16-11-2021, 18:46
  2. Tam, gdzie Anioły goriłoczkę piją, czyli wrześniowe wspomnienia z Bieszczadów
    Przez Piskal w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 00:09
  3. Bieszczady praktycznie czyli łubu-dubu
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 08:40
  4. Kij w mrowisko - mapa ;)
    Przez Walus w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2005, 02:23
  5. Kij w mrowisko?
    Przez admin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2002, 22:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •