Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 91

Wątek: Quady i inne pojazdy na szlaku

  1. #31
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    Moim zdanie problem nie jest tylko i wyłącznie z quadami ale także z paskudną ludzką zazdrością. Wielu patrzy ze wściekłością i pianą na pysku na osoby, którym się po prostu lepiej powodzi i widać to ewidentnie nawet na tym forum nie wytykając palcami.
    Zazdrość, zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość, że ja zapierd...lam i niewiele mam, a tu proszę - gość kupuje dosłownie zabawkę za kilkadziesiąt tysięcy podczas gdy ja nie mogę odłożyć 15-20 tyś. zł na używane auto.

    Inna sprawa, że niektórym kierowcom quadów przydałaby się kultura osobista, odrobina wychowania i świadomość, że skoro wg prawa tu i tu nie wolno jeździć to piechur ma pierwszeństwo i wcale nie ma obowiązku ustępować miejsca. Gdy kogoś omija to trzeba po prostu mocno zwolnić, a nie dosłownie przelecieć obok gościa skutecznie ochlapując błotem.

    Trzeba mieć także świadomość, że ludzie na totalnym ludzie zachowują się zupełnie inaczej. Wtedy wychodzi prawdziwe JA.
    Zobaczcie, jak ksiądz mówi w kościele - pomagaj drugiemu, myśl o innych, a nie tylko o sobie, życie to nie wieczna impreza itd. to się z tego kpi. Nawet w publicznych mediach.
    Dlatego mamy to co mamy - ludzie coraz częściej myślą wyłącznie o sobie więc nie będą zwracali uwagi, że kogoś ochlapią błotem czy uciekną z miejsca wypadku. Kogo obchodzi niszczenie szlaków, które ktoś stworzył. Co mi zrobisz jak mnie złapiesz ?? Przecież jest to owsiakowe "róbta co chceta" zastosowane w praktyce. Mam kasę, stać mnie na mandat to robię co chcę.

    Quadem można przejechać i przejechać. Jeden pojedzie normalnie, a inny ten sam odcinek zdewastuje za jednym przejazdem.
    Drogi skyrafale-większości ludzi których znam nie zaimponuje kasa wydana na samochód czy motocykl.Imponują mi zachowania odpowiedzialne,a tego wśród wielu kierowców brakuje.Teraz kwestia jeżdżenia po szlakach.Jeśli szlak jest wytyczony dla pieszych to pieszy ma pierwszeństwo i koniec.Jakiekolwiek sugerowanie że jest się lepszym ze względu na stan konta-bo stać-jest żałosne i poniżej poziomu.
    Nie znam numerów do BdPN ale jeśli mi trafi się idiota na quadzie i będzie stwarzał choćby minimalne zagrożenie na szlaku to najpierw mu przypier..lę a potem wezwę policję lub inne służby bo stać mnie na adwokata a nie życzę sobie na pieszym szlaku zmotoryzowanych idiotów.
    Dla pasjonatów tego sportu są organizowane zawody które odbywają się nawet u nas na mazurach i w kilku innych miejscach kraju.Więc jeśli ktoś traktuje szlak lub drogę publiczną jako tor wyścigowy to dla mnie jest idiotą.
    Dla jasności za kółkiem mam dopiero ponad milion kilometrów więc moge na jeździe się nie znać

  2. #32
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    A dla miłośników quadów kilka przydatnych adresów-wszystkie w Bieszczadach BIESZCZADZKI WERTEP 4X4
    tel. 0-79 1977007, (13) 4684054, e-mail: wertep4x4@wp.pl Tor quadowy BAAW
    38-608 Strzebowiska 25 (między Cisną a Wetliną)
    tel. 695 579426, e-mail: chata@balina.pl, www.BAAW.pl Tor offroadowy "POD PORĘBĄ 4x4"
    tel. 601 865610, e-mail: offroad@djf.pl, www.podporeba4x4.pl Ten ostatni znajduje się pomiędzy Domaradzem a Przemyślem.


  3. #33
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    Bartolomeo, tak właśnie niestety jest - zazdrość, piekielna zazdrość.
    Czy Ty rzeczywiście myślisz, że ludzie z zamiłowaniem do wędrówek pieszych zazdroszczą quadowcom ich maszyn? Czy sądzisz, że np. sir Bazyl, gdyby go obdarzyć nagle a niespodziewanie dużą gotówką, kupiłby zaraz quada? Skyrafale, mylisz się, "chyba za mało w życiu widziałeś lub słyszałeś".

    Każdy patrzy tylko przez pryzmat pieniędzy - ile kosztuje quad i kogo na to stać.
    Bzdura. Jeżeli masz jakieś doświadczenie z logiką lub matematyką to wiesz, że aby obalić twierdzenie zawierające wielki kwantyfikator wystarczy podać jeden sprzeczny z nim przykład. Jako ten koronny przykład wykorzystam siebie: mam w nosie ile kosztuje quad i staram się nie oceniać ludzi przez pryzmat tego czy ich stać na pierdzikółka czy nie. Twoje twierdzenie upadło.

    Ciekawe, że nikt z Was nie zauważa następującego faktu. Niepodejmowanie sprawy znalezienia rozsądnego rozwiązania kwestii quadów to chowanie głowy w piasek i konsekwencją tego tchórzostwa jest właśnie niszczenie przyrody, narzekania i wypadki.
    Sonka tutaj podnosi larum o wypadki na quadach. Szkoda, że nie widzi problemu poruszania się kompletnie nieoświetlonym rowerów
    A co to ma do rzeczy, i jedno i drugie? To my, piechurzy, jesteśmy winni niszczeniu przyrody przez quadowców? Tak absurdalne, że aż zabawne

    Skyrafale, stosujesz chwyty retoryczne sprawdzające dyskusję na boczne tory i starasz się rozmydlić odpowiedzialność. Takiej dyskusji kontynuować nie zamierzam.
    Czterech panów B.

  4. #34
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    Bartolomeo, tak właśnie niestety jest - zazdrość, piekielna zazdrość.
    Zbyt wiele razy słyszałem komentarze pod nosem w których każdego przepraszam gówno obchodzą koleiny czy szlaki turystyczne. Każdy patrzy tylko przez pryzmat pieniędzy - ile kosztuje quad i kogo na to stać.
    Więc chyba za mało w życiu widziałeś lub słyszałeś żeby oceniać moją wypowiedź.
    (...)
    Jak to dobrze, że jest wśród nas ktoś, kto widział i słyszał w życiu wszystko, więc śmiało może każdego zrównać do jednego poziomu. Dla mnie jest to wyjątkowa nobilitacja, gdyż słyszałem i widziałem pewnie jeszcze mniej niż bartolomeo. Mam więc gorącą prośbę do skyrafala, by mi ze zdjęć pomógł wybrać, któremu z poniższych, odważnie pędzących bieszczadzkim lasem quadowców mogę tak z całą mocą pozazdrościć, bo całkiem się nie znam na rynkowych cenach tych pojazdów i wcale nie przeszkadzał mi blisko dwu godzinny hałas jaki roznosił się po lesie, generalnie przyrodę mam gdzieś, a ewentualne larum ofiar wypadków spowodowanych przez tych sfrustrowanych brakiem "rozsądnego rozwiązania kwestii" kierowców quadów mnie co najwyżej śmieszy, gdyż mogli w porę odskoczyć a nie chojrakować, że pierwszeństwo mają:
    quad1.jpgquad3.jpgquad2.jpg
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 08-10-2012 o 17:54 Powód: walka z ortografią i załącznikami
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    Skyrafale, odnosząc się do dwóch Twoich wypowiedzi w wątku, podsumowuję.
    Nie rozumiesz meritum sprawy, gubisz się w argumentacji, próbujesz przeforsować inny problem (może i do dyskusji, ale nie przy takim podejściu i stylu rozmowy). Twoje wypowiedzi są chaotyczne, niezrozumiałe i w dużej mierze niemerytoryczne.
    Można zignorować tego typu posty, jednak najgorsze jest to, że zalewasz nas swoim światopoglądem, swoimi problemami, stosunkiem do ludzi, który dla mnie jest przerażający wręcz odrażający i jeszcze obrażasz ludzi z forum przypisując im podobne zachowania.
    Kilka osób zwróciło Ci uwagę na niestosowność tych wypowiedzi, na ich co najmniej „niesmak” a przede wszystkim żenujący poziom, jednak dla Ciebie pozostało to niezrozumiałe.
    W odpowiedzi dalej atakujesz, a przedmówców traktujesz z lekceważeniem.
    Piszesz o zachowaniu kierowców, chcesz ich oceniać, Twoje słowa nie mogą być przykładem i nie świadczą dobrze o Twojej kulturze osobistej.
    Jedyne co mogę zrobić to raportować Twoje posty jako niezgodne z regulaminem i zawierające wulgaryzmy.
    Ale najbardziej jest przykre zetknąć się z takimi postawami jak Twoja na tym forum.
    I żałuję, że brak mi poczucia dystansu i humoru, do tego typu poglądów.
    Ostatnio edytowane przez maciejka ; 08-10-2012 o 18:32

  6. #36
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    tak, moje odpowiedzi są niestosowne etc. ponieważ nie zgadzam się z koncepcją większości - STOP QUADOM w Bieszczadach

    Bazyl, gdzie i kiedy zrobiłeś to zdjęcie ?

  7. #37
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    ...moje odpowiedzi są niestosowne etc. ponieważ nie zgadzam się z koncepcją większości...
    Przeczytaj spokojnie jeszcze raz poprzednie posty, może zrozumiesz o czym ta większość pisała.

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    Bazyl, gdzie i kiedy zrobiłeś to zdjęcie ?
    We wrześniu, północna część Bieszczadów, środek lasu, droga zwózkowa, około 1-1,5 godziny marszu od najbliższej drogi publicznej. Może kogoś poznajesz?
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #38
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    tak, moje odpowiedzi są niestosowne etc. ponieważ nie zgadzam się z koncepcją większości - STOP QUADOM w Bieszczadach
    Wystarczy, żebyś się zgadzał z obowiązującym prawem.
    Jakaś absurdalna ta cała dyskusja jest, przecież po terenach leśnych nie wolno ani autem, ani kładem, ani pociągiem sobie jechać tak po prostu.
    Jak się komuś nie podoba prawo to co za problem tak głosować w wyborach, albo jak taki bogaty to niech lobbuje, aby to prawo zostało zmienione.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  9. #39
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    tak, moje odpowiedzi są niestosowne etc. ponieważ nie zgadzam się z koncepcją większości - STOP QUADOM w Bieszczadach
    Twoje odpowiedzi nie są niestosowne. Twoje odpowiedzi świadczą o tym, że nie rozumiesz co się do Ciebie w tym wątku mówi. I owszem - pod tym względem jesteś tu w mniejszości (na szczęście).
    I zupełnie nie jest tu ważne z czym się zgadzasz a z czym nie. Jeśli łamiesz przepisy ponosisz konsekwencje.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Obowiązek, może i ma ale ....ale jak to jest w praktyce ?
    W praktyce jest tak jak z każdym egzekwowaniem przepisów - raz lepiej, raz gorzej. Myślę, że ogromną rolę powinniśmy tu grać my sami - zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać. Może sześć razy ujdzie komuś płazem ale może cztery razy ktoś zapłaci.

    SG również może nakładać mandaty - choćby z art. 161 Kodeksu wykroczeń.
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU19710120114
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20120000939

  10. #40
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Quady i inne pojazdy na szlaku

    małe sprostowanie, bo mi się pomieszały linki:
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20112361405

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Inne z wędrówek
    Przez Lisk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 09:41
  2. Inne Rude wędrówki....
    Przez agnieszkaruda w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 22:05
  3. Quady w lasach-przestroga
    Przez QSQS w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 10:11
  4. quady
    Przez astro w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-09-2007, 00:05
  5. pytanie jak inne
    Przez zojka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-08-2004, 16:21

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •