Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa

  1. #11
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa

    Stało się!!!
    W środę 13 lutego o godzinie 17.30 w salach sanockiego zamku odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Miłośników Zamku Sobień, na którym przedstawimy Statut przyszłego Stowarzyszenia i wybierzemy jego Władze. Wszystkich chętnych do działania na rzecz naszego unikalnego zamku serdecznie zapraszamy. Musi być nas przynajmniej 15 osób, co jak widać po profilu facebookowym nie powinno być problemem.
    Do zobaczenia w środę!!!
    Info z FB

    Czy ktoś z forumowiczów się wybiera ? Z Leska jadą najprawdopodobniej dwie osoby :), może ktoś jeszcze dokooptuje ?
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa

    Leszczu , z całym szacunkiem , ale co tam jest do ratowania ? trzeba tylko zabezpieczyć przed dalszym rozpadem , a do tego nie trzeba tworzyć nadbudowy i stowarzyszeń i fasad wszelakich.Energia i pieniądze zużyta na tworzenie "nadbudowy" powinna być zamieniona na "cement"
    Pozdrawiam Janusz
    ps . już o kilku projektach ratowania ? słyszałem ..o ratowaniu różnych "zamków" i cerkwi i na tworzeni stowarzyszeń sie kończyło, zycze sukcesu
    .. do ROBOTYYY
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 12-02-2013 o 17:38
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #13
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Leszczu , z całym szacunkiem , ale co tam jest do ratowania ? trzeba tylko zabezpieczyć przed dalszym rozpadem , a do tego nie trzeba tworzyć nadbudowy i stowarzyszeń i fasad wszelakich.Energia i pieniądze zużyta na tworzenie "nadbudowy" powinna być zamieniona na "cement"
    Pozdrawiam Janusz
    ps . już o kilku projektach ratowania ? słyszałem ..o ratowaniu różnych "zamków" i cerkwi i na tworzeni stowarzyszeń sie kończyło, zycze sukcesu
    .. do ROBOTYYY
    Z tego co pamiętam to nie jest to wszystko takie proste muszę odnaleźć artykuł na ten temat tzn.
    dobrze by było że "cement" rozwiązać miał by sprawę. Oczywiście nie trzeba nic tworzyć ale myślisz że jakikolwiek urząd odpowie mi tobie czy komuś innemu jako osobie prywatnej ? Wrzuciłem info bo jest taka idea co z tego będzie sam nie wiem bo mam zamiar wybrać się po raz pierwszy na takie spotkanie, wiem że wcześniej już tam wokół wysprzątali wszystko. jestem dobrej myśli
    pozdrawiam
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  4. #14
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa

    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa


    Cytat z jw.

    "Józef Kosiba, nadleśniczy w Łączkach:

    - Ile mogliśmy zrobić za pieniądze Lasów Państwowych, tyle zrobiliśmy. Kompleksowe zabezpieczenie murów według wyceny specjalisty kosztowałoby ok. milion złotych. Ani LP, ani WKZ na ma takich pieniędzy. "


    Jakieś żarty , za milion to można prawie nowy zamek wystawić,ale ... może uda się przy okazji " fundacje" jakąś założyć, i z 20 ludzi zatrudnić za pieniądze unijne. To wtedy faktycznie, "cement" na ratowanie będzie kosztował 1000000 PLN , a może EURO
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 13-02-2013 o 00:34
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta

    Jakieś żarty , za milion to można prawie nowy zamek wystawić,ale ... może uda się przy okazji " fundacje" jakąś założyć, i z 20 ludzi zatrudnić za pieniądze unijne. To wtedy faktycznie, "cement" na ratowanie będzie kosztował 1000000 PLN , a może EURO
    Janusz! Z tymi ruinami to wielka biurokracja. Bo zgodnie z naszym prawem trzeba masę biurokratycznych ekspertyz zrobić, by ruinę jakoś posklejać. Gdyż inaczej konserwator zabytków na to nie zezwoli. Na dodatek to rezerwat. To i konserwator przyrody będzie wtrącał swoje trzy grosze. A jak Sonka wcześniej wspomniała że tam obok żwirownia to i geolodzy będą maczać w tym palce a i pozwolenie na remont starostwo musi wydać. No i jacyś architekci muszą projekt zrobić. Coś takiego to "droga przez mękę". A każdy ekspert każe słono płacić. Z tego miliona na cement będą jakieś grosze, bo wszystko zeżrą papiery.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    ... Z tego miliona na cement będą jakieś grosze, bo wszystko zeżrą papiery.
    Wiem Duchu ,ale nie mogę pojąć ..poznałem trochę tej biurokracji , Amerykańskiej ..Chińskiej .. (PRL to pestka wobec biurokracji USA ) to jest na zasadzie "Ty mi dajesz pracę tworząc jakieś wymogi na papierze , ja ci odpowiadam i coś dla innych wymyślam" itd. a z tego g...o wynika , ale wszyscy mamy prace
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  8. #18
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Ratujmy zamek "Sobień" - nieformalna grupa

    Lubię Sobień. Za jego położenie, za historię, ale też za to, że nie jest "komercyjną trwałą ruiną" jakich wiele w Polsce. Życzę nowemu Stowarzyszeniu jak najlepiej - żeby Im się udało uratować to co jeszcze można uratować. : ) Tylko nie dopuśćcie do tego, żeby stał się wyłącznie kolejną biletowaną stertą odremontowanych kamyków.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 10:42
  3. Skype - grupa wspólna "Bieszczadnicy"
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 22:39
  4. Grupa Kamieniarzy "Magurycz" - online
    Przez demq w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2006, 20:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •