Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Franciszek Kaźmierczyk "Wilki"

  1. #1
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Franciszek Kaźmierczyk "Wilki"

    Mam w ręce książkę "Wilki" wydaną wraz filmem dokumentalnym Tadeusza Mirczewskiego "Myśliwi spod Otrytu"wydanej przez Wydawnictwo Mirczumet. Jak przeczytam i obejrzę to podzielę się wrażeniami.
    Autorzy goście: Rozalia Pepera, Julian Huta, Ryszard Napora, Andrzej Pawlak, Wojomir Wojciechowski.
    Kilkanaście fotografii, wilki w mniejszości. Więcej ludzi na nich i ofiar wilków jest.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Franciszek Kaźmierczyk "Wilki"

    Czytam w miarę posiadanego czasu i chęci do czytania. Im dalej się posuwam w głąb książki, tym chęci do czytania mam mniej.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  3. #3
    wilczesia
    Guest

    Domyślnie Odp: Franciszek Kaźmierczyk "Wilki"

    super!
    książka fantastyczna. przeczytaliśmy - cała rodzinka, znajomi również - i mówię Wam - wszyscy z zapartym tchem :)

    pozdrawiamy, Wilk - leśnik znad Biebrzy

  4. #4
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Franciszek Kaźmierczyk "Wilki"

    Przebrnąłem do końca. Żałuję, że nabyłem, chociaż jeszcze nie zapłaciłem. Przepraszam sprzedających
    Kilka uwag (są to moje prywatne uwagi, bardzo subiektywne zresztą)
    Pan Franciszek Kaźmierczyk napisał około 60 opowiadań od pół strony do kilku stron każde. Jedno jego żona Kazimiera. Opowiadań o czasach kiedy się osiedlił w Bieszczadach 2.Opowiadań o wilkach (zwyczaje itp) 8. Polowania na wilki z nagonką 6. Polowania na wilki z ambony (padlina pod amboną i strzał na pewniaka - no może trochę przesadziłem 8. Opowiadania o zwierzętach różnych 7. Polowania na dziki również z ambony 12. Polowania na żubry 4. Na niedźwiedzia 3. Na Konia 2. Na rysia 5. Na byka 4. Ogólnie czytało mi się słabo.

    Goście Pani Rozalia Pepera, i Panowie:Julian Huta, Ryszard Napora, Andrzej Pawlak i Wojomir Wojciechowski Napisali w sumie 23 opowiadania. Są one lepsze niż Pana Kaźmierczyka ale głowy nie urywają. Najbardziej podobały mi się opowiadania Andrzeja Pawlaka, bo z humorem są napisane. A może dlatego, ze Go znam?
    W sumie lipa. Książka nie jest warta pieniędzy. Dołączony do niej film jest lepszy niż książka.
    Osobiście odradzam kupowanie...

    Pozdrawiam
    bertrand236

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Franciszek Kaźmierczyk "Wilki"

    Książkę przeczytałem i polecam tym,którzy chcą zagłębić się w PRLowskie polowania. Filmu nie udało mi się oglądnąć.


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Maria Nurowska "Nakarmić wilki"
    Przez laszlo w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 09:43
  2. [Wetlina] Baza namiotowa w Wetlinie "za torami" - czy działa?
    Przez Czeczotka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 16:53
  3. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 04:43
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •