Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Ursa Maior

  1. #11
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    http://www.radio.rzeszow.pl/powiat-l...pos%C5%82uchaj

    Widać idą do przodu jak burza :), ostatnio przejeżdżałem już ściany idą w górę.
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  2. #12
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Widać browarek wystartował
    http://www.youtube.com/watch?feature...be&app=desktop
    ------------------------------------------------
    Czy ktoś już próbował ? z chęcią skosztował by tego ich trunku :)
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  3. #13

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Cytat Zamieszczone przez leszczu Zobacz posta
    Czy ktoś już próbował ? z chęcią skosztował by tego ich trunku :)
    Z Leska masz niedaleko.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Piwo na modlę amerykańską w Bieszczadach? I czym się tu chwalić? Piwo z Bieszczad z małym aromatem chmielu? Przecież chmielu jest tu dostatek... I jeszcze ta koszmarna architektura;
    jadąc pod koniec sierpnia do Tarnawy ujrzałam to "cudo" - koszmarny klocek w gołym polu. I jeszcze ta nazwa... Łacina poplątana z amerykańskimi tradycjami. To jakieś kuriozum.

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Piwo na modlę amerykańską w Bieszczadach? I czym się tu chwalić? Piwo z Bieszczad z małym aromatem chmielu? Przecież chmielu jest tu dostatek... I jeszcze ta koszmarna architektura;
    jadąc pod koniec sierpnia do Tarnawy ujrzałam to "cudo" - koszmarny klocek w gołym polu. I jeszcze ta nazwa... Łacina poplątana z amerykańskimi tradycjami. To jakieś kuriozum.
    Zgadzam się to amerykanckie piwo nam potrzebne jak......niema to jak czysta żołądkowa deluxe....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  6. #16
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Cytat Zamieszczone przez delux Zobacz posta
    Zgadzam się to amerykanckie piwo nam potrzebne jak......niema to jak czysta żołądkowa deluxe....
    A to już wiem z czym mi się Twój nick kojarzył.Ale jak będę to mimo wszystko zajrzę i skosztuję.W końcu coś próbują ludziska robić.Więc zamiast krytykować może warto sprawdzić.A może powstaje coś na miarę .......... i tu zamilknę aby nie być posądzanym o reklamę

  7. #17
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Piwo na modlę amerykańską w Bieszczadach? I czym się tu chwalić? Piwo z Bieszczad z małym aromatem chmielu? Przecież chmielu jest tu dostatek... I jeszcze ta koszmarna architektura;
    jadąc pod koniec sierpnia do Tarnawy ujrzałam to "cudo" - koszmarny klocek w gołym polu. I jeszcze ta nazwa... Łacina poplątana z amerykańskimi tradycjami. To jakieś kuriozum.
    Aż takie kuriozum to nie W pobliskim Lesku już w XVIII wieku był duży browar piwny i miodowy. Było chyba też kilka mniejszych. W recepturach mieszały się pewnie różne wpływy sąsiadów, teraz świat się zmniejszył to i Ameryka dotarła w Bieszczady.
    Co do piwa i chmielu...jest takie wyobrażenie...piwoooo...chmiel...śliczne chmielowe szyszunie pachnące i świeżutkie...
    ...i jest rzeczywistość w postaci produkcji w wielkich współczesnych browarach
    Fajnie, że powstają małe browary. To już nie będzie i tak to piwo sprzed np 100 lat ale jest jakąś alternatywą.
    Pomysł piwa mi się podoba, budynek nie.

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Dobry i bardzo sensowny temat się zaczął - co robić w Bieszczadach, aby wygenerować jakieś zyski i aby nie było to postawienie stada mikro-domków.

    Ktoś wymyślił mini-browar pod nazwą bardziej przypominającą dystrybutora teleskopów astronomicznych, ale nieważne
    Dobrze, że w Bieszczady wreszcie zaczęli ściągać ludzie z pomysłem i coś próbują robić. Oczywiście znajdzie się mnóstwo krytykantów, ale nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Nie dalej jak w ubiegłą środę zajrzałem z ciekawości i nabyłem drogą kupna 12 sztuk miejscowego browara.
    2 rodzaje - jedno takie całkiem miłe i znośne (pszeniczne) - Royzbawiony, a drugie Z Połoniny jak dla mnie "niejadalne" ("niepijalne").
    "Krótka lecz zdecydowana goryczka" zabija w nim wszystkie reklamowane smaki. Baaaaardzo zdecydowana goryczka.

  10. #20
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Ursa Maior

    Ciekawe czy przyjmie się to "bieszczadzkie" piwo na dłuższą metę.

    A gdyby tak...bieszczadzki cydr...?
    Gdyby posadzić sad gdzie rosłyby jabłonki szczepione z tych starych...bieszczadzkich...zdziczałych...
    cydr z takich jabłuszek byłby trochę jak dawne, zapomniane Bieszczady zamknięte w butelce... :))

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •