Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: IV Karpacka Biesiada

  1. #11
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Ale bylo fajnie!! I jak fajnie bylo was wszystkich wreszcie poznac na zywo! Niesamowite tak widziec taka osobe, miec swiadomosc ze widzi sie ją po raz pierwszy i jednoczesnie wiedziec ze tak dobrze sie ją zna!!!
    Bardzo milo spedzony czas- 3 wspolne wieczory a wciaz malo! dzis znow by sie siadlo razem przy stole, poogladalo ciekawe prelekcje, powyło do gitary i podegustowalo rozniste specjaly.. Ech.. czemu od wiekszosci osob tak daleko mieszkam???

    Kiedy nastepna Biesiada??? Moze za miesiac???

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Jako początkujący biesiadowicz, nie wiem, jakie zwyczaje na biesiadach panują. Czy też obowiązuje bezwzględna ochrona wizerunku osób uczestniczących?
    No wlasnie... Moze jak ktos nie chce aby jego fotka byla gdzies w necie to przyslijcie na PW informacje.. Wtedy delikwenta wytnie sie albo co
    Nie chcialabym nikomu sprawic przykrosci a zawsze przypadkiem nawet ktos taki mogl sie zaplatac w "pole rażenia obiektywu"
    Ostatnio edytowane przez buba ; 26-11-2012 o 00:22
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #12

    Na forum od
    10.2012
    Rodem z
    Poznań/Kraków
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Mimo, że plany były inne to trochę przez przypadek, a trochę dzięki Maniowi przyplątaliśmy się na chwilę z Pawłem i Hero w piątkowy wieczór, a właściwie noc... Dziękujemy Piotrowi za przywitanie nas już w progu, bardzo miłe to było. A grajkom za nastrojowe granie... I za to, że znalazło się dla nas miejsce... Wielki ukłon w Waszą stronę :)

    Niestety zawitaliśmy tylko na moment, nalewki na Wierchomli wzywały ;) ale miło było Was ujrzeć. Do zobaczenia na szlaku... My będziemy w Bieszczadach już w najbliższy piątek :)

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Piotrek; za ten Termos z Czaczą, to ja się kiedyś odwdzięczę czymś równie dobrym!
    dodam jeszcze, że bardzo fajnie z soboty na niedzielę grał i śpiewał nie_pamiętam_imienia, szkoda, że na Encore nie dał się namówić
    pozdrowienia dla Wszystkich uczestników!
    PS. Czy nie mieliśmy dziś być na Końcu Świata? ktoś, przy czaczy, mówił, że Łupków to najpiękniejsze miejsce na świecie, a sam na wschód wracałem ;D

  4. #14
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    że bardzo fajnie z soboty na niedzielę grał i śpiewał nie_pamiętam_imienia, szkoda, że na Encore nie dał się namówić
    Krzysiek ze Świebodzic?

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    Piotrek; za ten Termos z Czaczą, to ja się kiedyś odwdzięczę czymś równie dobrym!
    Termos z czacza byl bardzo ekonomiczny!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar manio
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Moje plany też były całkiem inne -zaglądnąć ,przywitać się, posiedzieć i pójść dalej......zostałem do soboty i do dziś żałuję że nie zostałem dłużej

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Termos z czacza byl bardzo ekonomiczny!
    Taaa - Hermanowi do niedzieli się odbijało czaczą.
    Ja tym razem nie piłam.
    Piłam czaczę jakieś 33 lata temu w radzieckiej Gruzji - i w zapachu przypomina mi ona terpentynę lub politurę do mebli.

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    krótko ogłoszenie zanim napiszę dwa słowa więcej - mam latarkę podobno - koleżanki Mania - niejakiej Heni? :):)

    proszę o kontakt celem odśpiewania piosenki za fant.

    Pete
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  8. #18
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Pięknie, pięknie !!!
    a tak właściwie to chodzi tylko o imprezę ?
    Czacza i nie inacza ?
    Bo przeglądając od czasu do czasu portal karpaty wschodnie.pl odnoszę wrażenie że odprawia się modły nad umżykiem
    A jak to było na Biesiadzie ?
    Bo jakoś nikt na temat nie chce się wypowiadać.
    Mam nadzieję że moje insynuacje są o kant dupy rozbić

  9. #19
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Z racji odleglosci dzielacej Oławe z Beskidem Sądeckim wyruszamy w strone "Biesiady" juz w czwartek rano. 10 godzin w pociagach nawet jakos zlatuje. Potem jeszcze paskudnie strome podejscie na Cyrle i kolo 22 witamy sie z pierwszymi zlotowiczami ktorzy dzisiaj dotarli- w sumie kolo 10 osob



    Impreza rozwija sie w najlepsze, ogladamy film o Wysockim w Kaukazie, w filmie co chwile przewijaja sie moje ulubione piosenki np. "Wierszyna". Najbardziej podoba mi sie ze jednym z wazniejszych prezentowanych na filmie sprzetow wysokogorskich jest gitara na sznurku bez pokrowca

    Potem czacza i rozne nalewki a spiewy przy gitarce trwaja do 4 rano

    Jakos tak wychodzi ze wstajemy kolo poludnia Ale strata mala bo i tak pogoda jest jakas taka zdechła, szaro, pochmurno, troche siąpi. Wybieramy sie wiec tylko na krotka wycieczke do niedalekiego osuwiska.



    Schronisko w ktorym przyszlo nam pomieszkac bylo kiedys sliczna mala chatka obrosnieta pnaczami, latem pełna kwiatow, z dwoma sympatycznymi sławojkami









    Niestety pare lat temu zostalo rozbudowane o nowa sporą czesc, duzo mniej przyjazna od starej...



    Mamy jednak szczescie ze noclegi przypadly nam na materacach w starszej czesci schroniska i ominela nas wątpliwa przyjemnosc ogladania i uzytkowania pokoi w czesci hotelowej...

    W sobotni wieczor zjezdza sie juz cala ekipa, jest kolo 50 osob , sporo gęb wydaje sie znajomych, bo albo juz gdzies na siebie wpadlismy w gorach albo znamy swoje pyski z roznych zakątkow w odmetach internetu. Jakos az sie nie chce wierzyc ze tyle sympatycznych i ciekawych ludzi moze sie zgromadzic w jednym miejscu i w jednej chwili. I jak zwykle w takich momentach brakuje czasu zeby pogadac do woli ze wszystkimi razem i z kazdym z osobna, by naogladac sie zdjec, naspiewac, nawspominac wypraw wspolnych i oddzielnych oraz naplanowac kolejnych! Jakas to niesamowita wzglednosc czasu ze popoludnia, wieczory i noce na takich imprezach to "ino sie mignie" a zanim minie 8 godzin w pracy to jakby ciagnela sie niekonczaca, przekleta wiecznosc!

    I tyle fajnych prelekcji i slajdow...gdzie moglismy nacieszyc oko widokiem polonin, poczuc prawie zapach dymu z gorskich bacowek, wczuc sie w magie dlugich zimowych wypraw narciarskich (rowniez tych sprzed ponad 70 lat) no i znow przez chwile byc TAM, na wschodzie, w miejscach za ktorymi sie ciagle teskni..

    No i tradycyjnych atrakcje gorsko-chatkowo-schroniskowych typu: gitara, spiewy, flaszki i pogawedki do bialego rana!!


    W sobote idziemy na spacer w strone Hali Pisanej, mijajac po drodze zamglone, szare i mocno poznojesienne beskidzkie krajobrazy











    Czasem sie trafi jakas przydrozna kapliczka







    albo kudlate cielę dokazujace na łące



    a las odbija sie w kroplach zwisajacych masowo z gałązek, liści i wszystkiego wokól



    Wieczorem znow slajdy, znow spiewy i pogawedki, wszystko pod czujnym okiem puszystej schroniskowej bestii

    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #20
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    W niedziele wstajemy bladym switem (tzn kolo 8 ) zeby zdązyc na pociag. A dzis pogoda zacheca do wszystkiego ale nie do powrotu do domu :(





    Schodzac do Rytra mijamy sympatyczny przysiółek









    Z oddali usmiecha sie do nas ryterski wysokogorski zamek








    Odwiedzamy jeszcze przestronna knajpe, w ktorej zakamarkach czai sie jeszcze klimat dawno minionych lat







    Najbardziej udal mi sie muflon z dzwoneczkiem na szyi pokazujacy ozór wszystkim knajpianym gosciom



    W Tarnowie odkrywamy ze wszystkie rzezby na nowowyremontowanym dworcu maja charakterystyczne "czuprynki"



    Czyzby to pulapki na gołebie?? (juz wiem czemu w pobliskim barze jest tak tanio i smacznie


    A potem juz tylko kilkunastogodzinna przyjazn z PKP

    Reszta zdjec:
    https://picasaweb.google.com/1122023...BeskidSadecki#
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. III Karpacka Biesiada - Farfurnia 26-28 listopada
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 14:34
  2. Bieszczadzka Biesiada Filmowa reaktywowana! Majówka
    Przez fifel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 23:00
  3. Karpacka Troja - prelekcja
    Przez machoney w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 17:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •