Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: IV Karpacka Biesiada

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie IV Karpacka Biesiada

    Cześć, tak jak już wcześniej z Jackiem Wnukiem zapowiadaliśmy, wracamy do idei spotkań Karpackich Biesiad. W tym roku nastąpiło parę zmian. Najważniejsza to że ja wziąłem na siebie ciężar organizacji i doboru programu spotkania, a druga to inna lokalizacja.
    W tym roku Jacek przyjedzie na większym luzie, a to ja będę tą osobą która chodzi z zapałkami w oczach :)

    Zapraszamy Was serdecznie na 23-25 listopada, od piątku do niedzieli do beskidzkiego schroniska Cyrla (www.cyrla.pl) nad Rytrem. Program spotkania przewiduje pokazy slajdów z ciekawymi opowieściami głównie karpackimi, jak nazwa imprezy głosi, ale nie zabraknie też akcentu z obrzeży Karpat.

    Oto program który chcemy Wam w tym roku zaoferować:

    Piątek 23 listopada 2012:

    Godz 17.50 Rozpoczęcie Karpackiej Biesiady i powitanie uczestników
    Godz 18.00 Ryszard Buczek "Herman" - Sylwester w Gorganach
    Godz 18.45 Wojciech Pysz - Rowerem z Przemyśla przez Karpaty do Kołomyji
    Godz 19.30 Marcin Woroch "Bishkopt" - Na nartach z Hryniawy do doliny Białej Cisy przez Hnitessę
    Godz 20.15 Jan Skłodowski - Obchody 100 Lecia Walk Legionów Polskich w Karpatach Wschodnich
    Godz 21.30 - Impreza gitarowa do późnych godzin nocnych

    Sobota 24 listopada 2012

    Godz 11.00 Wspólne wyjście na zwiedzanie ruin Zamku Ryterskiego

    17.30 Jacek Wnuk - Czym skorupka za młodu - z dziećmi w góry
    18.15 Taras Bandriwsky (Lwów) - 11dniowa wyprawa narciarska w Karpatach (z Bystricji aż po Dzembronię)
    19.00 Piotr Fijałkowski - Rowerem dookoła źródeł Czarnego Czeremoszu
    19.45 Buba i Toperz - Studnie, wino i skalne klasztory- czyli majówka w Mołdawii
    20.45 Dariusz Dyląg - Marsz zimowy Huculskim szlakiem II Brygady Legionów Polskich 1934-1939.
    Godz 21.30 - Impreza gitarowa do późnych godzin nocnych

    Niedziela 25 listopada 2012:
    Zakończenie spotkania i wyjazd o dogodnych dla Was godzinach.

    Ze względów losowych są możliwe zmiany godzinowe czy kolejności prelegentów. Jakkolwiek by jednak nie było - będzie bardzo ciekawy! Przybywajcie w miodowych nastrojach, spędźmy ten weekend po karpacku!

    Zapraszamy Was serdecznie od piątku 23 listopada, można przyjeżdżać o dowolnej godzinie i kwaterować się oraz odpoczywać po uprzednim zarezerwowaniu miejsc przeze mnie.

    Warunki rezerwacji:
    Mail na adres petefijalkowski@poczta.onet.pl ze zgłoszeniem udziału, zaznaczeniem ilości osób, ja odpowiadam tak szybko jak to będzie możliwe jakie miejsca są dostępne i po potwierdzeniu proszę o wpłatę kwot za noclegi na podane konto. Tylko w ten sposób rezerwacja staje się wiążąca. Proszę uczestników o zabranie własnych śpiworów, ew. można dokupić we własnym zakresie pościel w Cyrli, opłata jednorazowa 10zł.

    Ceny noclegów:
    od 20zł do 37zł od osoby za jedną noc, są dostępne także miejsca na karimatach w cenie 10zł. Ilość miejsc jest jednak ograniczona,
    do ok 50osób, więc liczy się kolejność zgłoszeń i opłaty.

    Wyżywienie:
    we własnym zakresie każdy będzie mógł kupić pyszne posiłki przygotowywane przez gospodarzy Chaty Cyrla. Na ich stronie znajduje się menu. W schronisku będzie wydawany bezpłatny wrzątek, natomiast nie będzie dostępu do kuchni(ew. można na kuchence na zewnątrz coś ugotować).

    Napoje piwne:
    Duży wybór dobrych piw dostępny w schronisku Cyrla, są znani z tego :)

    Dojazd do Rytra:
    Podróżując samochodem, najpierw należy kierować się do Nowego lub Starego Sącza. Z obu miast, dalszy kierunek jazdy wyznacza droga krajowa nr 87, prowadząca do przejścia granicznego w Mniszku nad Popradem. Samochód w Rytrze można próbować zostawić na strzeżonym parkingu jednego z kilku domów wczasowych, znajdujących się przy bocznej drodze wiodącej ku Roztoce Ryterskiej - z głównej drogi należy skręcić w prawo przed stacją kolejową.

    Dojście do schroniska z Rytra
    Ze stacji kolejowej w Rytrze dotrzemy do chaty "Cyrla" wędrując szlakiem turystycznym PTTK koloru czerwonego - około 1:45h.

    Dojazd rowerem :)
    Na Cyrlę prowadzą dwie dogodne dla rowerzystów drogi:
    - z Rytra przez przysiółek Za Zamczyskiem, i dalej drogą stokową przez przysiółek Makowica;
    - z Młodowa przez Głębokie, i dalej drogą przez Dolinę Głęboczanki.

    Bifor:
    Część ekipy przyjeżdża do Cyrli już w czwartek, będziemy mogli się rozgrzać, jeżeli macie czas i ochotę, zapraszamy.

    W razie pytań proszę o podnoszenie tematów - albo na publicu lub na maila powyżej.
    Ewentualnie podaję swój numer telefonu i zapraszamy za miesiąc do Cyrli.

    Piotr Fijałkowski i Jacek Wnuk

    tel do Piotra Fijałkowskiego: 508 284 634
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Piotr , Jacek ..już się piszę na 90% :)
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Ja chcę jechać na 99,6 %. jeżeli nie wypadnie coś zupełnie nadzwyczajnego.
    Chcę zabrać paru znajomych ale dokładnie i jakie miejsca chcemy - dam znać po wtorku, bo we wtorek mam zebranie SKPG.

    Joorg, zapisuj się szybko, bo podobno miejsc jest mało.

    W kwestiach techniczno - dojazdowo-dojściowych.

    Przyjemniejsze i nieco krótsze, a na pewno mniej strome niż szlakiem jest dojście na Cyrlę bez szlaku przez przysiółek Makowica, ale trzeba znać drogę.
    Ja znam, może się ktoś "dokleić". To nie jest droga dojazdowa, ale jej skrót.
    Zastanawiam się nad dojazdem w czwartek.

    Samochodem terenowym (a nawet zwykłym o dobrym zawieszeniu, ale to zależy od warunków w danym dniu, całkiem inaczej będzie po śniegu) da się dojechać legalnie wspominaną leśną drogą do przysiółka Makowica, skąd jest jeszcze ok. 20-25 min. pieszo do schroniska.

    Samochód można również za zgodą leśniczego zostawić przed leśniczówką w miejscu gdzie zaczyna się skrót. Jest to dobre 30 min.mniej marszu do góry niż od parkingu w dolinie.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    na 90%
    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    na 99,6 %
    Daję więcej.. na 100%... tyle że nie pojadę :( Ale żałuję, tym bardziej, że pierwotnie miałam "występować" u boku Wojtka, Bazyla i Bartolomeo. Program zapowiada rewelacyjne spotkanie. Trzymam więc kciuki, żeby wszystko się udało, a 23-25 myślami będę z Wami, choć ciałem w czeskiej Pradze.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Cześć, ja tylko potwierdzę że miejsca łóżkowe są na wykończeniu. Zapraszam jakkolwiek, kiedykolwiek. Ważne by się spotkać.

    Czeka jeszcze trochę miejsc karimatowych, oraz duuuuuużo miejsc namiotowych :):)

    Pete
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  6. #6
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Mamy plan pojawic sie juz w czwartek na Cyrli w godzinach wieczornych - tzn jesli PKP nie spłata figla to o 18 powinnismy byc w Rytrze. Pojedziemy pociagami Oława- Tarnów- Rytro- wiec jesli ktos tez wybiera tenze srodek lokomocji w ten sam dzien - to mozna by sie juz w pociagu spotkac?

    Ciesze sie ze was w koncu poznam!!!!

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Cześć, ja tylko potwierdzę że miejsca łóżkowe są na wykończeniu. Zapraszam jakkolwiek, kiedykolwiek. Ważne by się spotkać.

    Czeka jeszcze trochę miejsc karimatowych, oraz duuuuuużo miejsc namiotowych :):)

    Pete
    To my rezerwujemy miejsce karimatowe w jakims cichym i cieplym zakatku schroniska!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 28-10-2012 o 22:20
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Dwa slowa techniczne:
    Niestety wszystkie dostepne miejsca noclegowe, zarowno lozkowe jak i karimatowe zostaly obecnie wyczerpane. Czekam na
    przelewy od osob ktore zarezerwowaly miejsca i pozniej po sprawdzeniu byc moze jakies wolne miejsca sie udostepnia.
    Schronisko Cyrla ma niestety/stety ograniczona pojemnosc i w trosce o po prostu nie stratowanie sie nawzajem nie bede przyjmowal
    zapisow powyzej liczby 50os. Dla osob mocno lubiacych chlodek jest oczywiscie mozliwosc rozbicia namiotow.

    Licze na zrozumienie i zapraszam do Cyrli na biesiade.

    pozdrawiam,
    Piotrek
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Biesiada odbyła się.

    Było jak się tego należało spodziewać - rewelacyjnie.
    Oprócz organizatorów było sporo bywalców i sympatyków forum, m.in. Wojtek Pysz, Manio, Miejscowy, Kuba z Kosaryszcza, Buba i Toperz, Darek Dyląg (jeśli kogoś pominęłam - to przepraszam, było nas w sumie ponad 50 osób).
    Wszystkie 9 prelekcji bardzo ciekawych, a potem granie i śpiewanie do upadłego przy gitarze Mania, również Kuby i jego przyjaciela Wojtka.
    Przyznam, że ja już trzeciej kolejnej nocy nie zdzierżyłam

    Bardzo dziękuję Piotrkowi za organizację tak kapitalnej imprezy.

    Proszę o ewentualne zdjęcia.

  9. #9
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Biesiada odbyła się.
    Ja też potwierdzam, że się odbyła

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Proszę o ewentualne zdjęcia.
    Jako początkujący biesiadowicz, nie wiem, jakie zwyczaje na biesiadach panują. Czy też obowiązuje bezwzględna ochrona wizerunku osób uczestniczących? Na wszelki wypadek dyskretne zdjęcie z wędrówki po Beskidzie Sądeckim w przerwie miedzy wschodniokarpackimi opowieściami.


  10. #10
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: IV Karpacka Biesiada

    Mimo, że nie miałem w planie, to jednak zjawiłem się na biesiadzie. Mieliśmy bardzo silną forumową reprezentację, a może nawet byliśmy większością :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. III Karpacka Biesiada - Farfurnia 26-28 listopada
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 14:34
  2. Bieszczadzka Biesiada Filmowa reaktywowana! Majówka
    Przez fifel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 23:00
  3. Karpacka Troja - prelekcja
    Przez machoney w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 17:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •