Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Macie lepsze pomysły na życie w Bieszczadach zimą? [wydzielony]

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    gm.Cisna
    Postów
    42

    Domyślnie Macie lepsze pomysły na życie w Bieszczadach zimą? [wydzielony]

    Macie lepsze pomysły na życie w Bieszczadach zimą?Jeżeli tak to zapraszam. Porzućcie ciepłe wielkomiejskie posadki i przejedźcie zyć tutaj.Nie jestem właścicielem,żadnej knajpy,pensjonatu czy jakiegokolwiek innego biznesu w Bieszczadach.Ale w przeciwieństwie do Was przynajmniej trzy miesiące w roku spędzam tam w moim domu(resztę dzielę na Kielce i morze-z przewagą morza).Kocham Bieszczady od kiedy pojawiłem sie tu pierwszy raz w styczniu 1984 roku jako jedenastolatek(najbardziej urzekła mnie wtedy kolejka leśna-marzyłem o pracy na kolejce,ot dziecięce marzenia).Nie wiele z nich wyszło,ale ich namiastką jest dom w Bieszczadach.Gówno wiecie o życiu tutaj i myślę,że 90% z Was nie poradziłoby tutaj sobie.Łatwo się pisze na forum.Ja też nie jestem póki co w stanie przenieść się tu na stałe z czysto ekonomicznych powodów.Ale przez lata poznałem wiele osób żyjących tutaj.Oczywiście jedni radzą sobie lepiej inni gorzej,jak to w życiu.Ale dla zdecydowanej większości tubylców dobry turysta to taki,który zostawia pieniądze a nie śmierdzące buty w korytarzu schroniska.Dlatego zanim zaczniecie krytykować pomysły mające komuś poprawić stopę życiową,proponuję sie trochę zastanowić. Bo wcale nie jest tak,że właścicielami pensjonatów,knajp,domków itp są wyłącznie nowobogaccy przyjezdni.Bieszczady nie muszą,nie mogą i nie będą wyłącznie dla ''łaziorów'' bez kasy..Ja osobiście w góry wybieram się rzadko,ale to wcale nie sprawia,że jestem gorszym miłośnikiem Bieszczadów od osób chodzących z plecakiem,śpiworem i jadającym konserwy.Wręcz jestem lepszy bo nie zadeptuje,nie niszczę i nie zaśmiecam łona przyrody o które tak walczy banda pseudo ekologów.
    Ostatnio edytowane przez hucu ; 29-11-2012 o 00:40

  2. #2
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    Przepraszam hucu ale co twój tekst ma wspólnego z tym tematem

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    Dawno czegoś tak durnego nie czytałem ( hucu ) ale nie rezygnuj, kontynuuj, może wspólnie coś zaradzimy.

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    Cytat Zamieszczone przez hucu Zobacz posta
    (...) dobry turysta to taki,który zostawia pieniądze a nie śmierdzące buty w korytarzu schroniska(...).
    Świetne spostrzeżenie. Zapiszę sobie to do katalogu złotych myśli

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    ...a ja to się nigdzie nie kwalifikuję...ani kasy nie zostawiam ani mi buciory nie śmierdzą.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    Nie smuć się - może starczą obficie ubłocone, żeby się zakwalifikować
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    Dzięki...kamień z serca

  8. #8
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    Chyba rozumiem hucu-ludzie chodzący po górach to gorsza kategoria turysty bo zamiast włóczyć się od rana do wieczora po knajpach,restauracjach i sklepach wybieramy góry gdzie niesiemy ze sobą wodę,kanapki itp.hucu gdybym miał włóczyć się tylko po knajpach i sklepach to i zapyziałe Działdowo mi wystarczy,a jak zabraknie to Olsztyn blisko.Gwarantuję Ci że nocleg nie w schronisku a na prywatnej kwaterze też znajde tam za jakieś 40-50 pln za dobę.Ale że w tych górach odpoczywam to wybieram opcje pozostania tym gorszym turystą w Bieszczadach.
    Jeśli prowadzisz tam jakąś agroturystykę lub pokoje gościnne to proszę o namiar na priv cobym przez pomyłkę do Ciebie nie wstąpił by nie psuć Tobie i sobie nastroju

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    Hej Diable jeden ! chyba Cię chandra dopadła ?
    Uśmiechnij się i nie popadaj w depresję tylko z powodu że nie będziesz mógł wziąć udziału w zawodach w bieganiu na rakietach >
    Uwierz mi, że ci co tylko chodzą ( a nie biegają ) nie są wcale gorsi

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Śnieżne Biesy

    A nie na rakietach można? I też żeby nie być gorszym...
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Drugie życie Forum Bieszczadzkiego
    Przez Marcin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 12:24
  2. Też tak macie?
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 22:57
  3. Jazda po bieszczadach - zimą
    Przez michall w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 21:16
  4. Zimą w Bieszczadach
    Przez Michalek1021 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-12-2005, 17:10
  5. Czeka mnie życie trapera...
    Przez Szaszka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2002, 00:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •