Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Ostatni autobus

  1. #21
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Droga na Tworylne jest zamknięta na szlaban i ciągnie się przytulona do Sanu. W pamięci pozostał mi zapis błota, urozmaiconego rozległymi kałużami. Mam takie zdjęcie sprzed lat zrobione na tej drodze gdy brniemy w trampkach przez to błocko. Przerzuciłem pudełka ze zdjęciami i nie ma, może dlatego że było w albumie ?
    Dawnym mieszkańcom przysiółka Obłazy to błoto nie przeszkadzało. Nam też. Kilka stopni poniżej zera trochę śniegu i mamy komfortowe warunki do spaceru.
    .
    hm12_5745.jpg
    .
    Zakończenie tej dróżki ozdobione jest zakrętem i podejściem pod górkę na której ....?
    Na której jest polana widokowa z niezwykłymi właściwościami krańcowymi. Tam zdarza się że można przeżyć urwanie czasu pod nadmiarem wrażeń (ech znowu się cofają te wspomnienia sprzed lat)
    Tym razem pozostaliśmy przy tradycji i wybraliśmy ta polankę na odpoczynek
    hm12_5747.jpg
    Kto tu był , to wie, że jest miejsce z którego można odlecieć, szczególnie gdy sir Bazyl wypuścił z flaszki Dżina którego zamknął parę miesięcy temu, pod Popem Ivanem
    Nie ma pewności jakby się przeciągnął ten popas, gdyby nie uporczywy warkot dobiegający z dołu. Jak łatwo się domyśleć żaden żubr nie próbował się zbliżać do tego hałasu.
    Cóż to u diabła może być, że takim niesamowicie urokliwym miejscu ciągle słychać odgłosy pracującej maszyny. Pamiętajmy że jest grudzień.
    Romantyka się rozjechała a my schodzimy w dawną wieś aby zobaczyć ...?
    Spychacz uporczywie wygładzający ziemię powyżej tamy, czyżby konkurencyjna tama ? a może jakaś kolejna piękna tablica ufundowana przez Lasy państwowe ? Któż rozwiąże tą zagadkę ? Czas ?
    .
    hm12_5748.jpg

  2. #22
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Tworylne to takie specyficzne miejsce które już niejednego urzekło. Kiedyś istniało to schronisko turystyczne. To tu powstał pierwszy polski western, którego obecnie rzadko się ogląda, a młodsi forumowicze to nawet o nim nie słyszeli. Czy ktoś przypomni im jaki był jego tytuł ?
    Ta dolina dawnej wsi wielokrotnie była opisywana również na naszym forum.
    Jako anegdota pozostanie dyskusja sprowokowana pytaniem rowerzysty niejakiego Wojtka P. Wówczas pewna Pani przewodnik przestrzegała go o niebezpieczeństwach w postaci atakujących tu węży Eskulapów i o żubrach które strącają niegrzecznych turystów do Sanu.
    Ech to były czasy, można się rozmarzyć patrząc na stare fotografie
    hm00_5795.jpg

    Jak śnieg spadł to można było się zagrzebać w zaspie niczym niedźwiedź
    a jeśli nie w zaspie to można było liczyć na nocleg w domku myśliwskim.
    Dziś po tym domku z fotografii, trudno odnaleźć jakikolwiek ślad. Dzisiaj tą doliną rządzą ołówkarze.
    hm00_5793.jpg
    .
    Wszystkim którzy w Święta Bożego Narodzenia mają czas na przeglądanie starych, bieszczadzkich fotografii życzę drugie tyle wrażeń w nadchodzącym Nowym Roku.
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 23-12-2012 o 18:47

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    W Tworylnem o ile pamiętam znajdowała się jedna z pierwszych studenckich baz namiotowych w Bieszczadach, a mianowicie baza SKPB Lublin. Czy ktoś mógłby to potwierdzić ? A może istnieją jakieś zdjęcia tej bazy ?

  4. #24
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Baza była położona przy samym brzegu Sanu. Pamiętam że była dość prymitywna. Zdjęcia na pewno są, ale gdzie ?

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Rancho Texas oczywiście...a gdzie film mozna znaleźć? szukałem go w necie ale chyba jakos nieudolnie bo...kicha

  6. #26

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zdjęcia na pewno są, ale gdzie ?
    Jedno jesst chyba w przewodniku Rewasza. :)

  7. #27
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    Rancho Texas oczywiście...a gdzie film mozna znaleźć? szukałem go w necie ale chyba jakos nieudolnie bo...kicha
    Wiesz , ja też tak miałem. Coś zapisywałem na jakimś dysku i potem nie mogłem tego odnaleźć. Teraz mam osobny dysk E i tam ładuję wszystko co bieszczadzkie.

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    To był 85 rok. Ostatni autobus dowiózł nas do Terki (albo Bukowca ?). Plan był, żeby przez Korbanię do Łopienki ale ze względu na porę dnia i miłe towarzystwo trojga studentów z Wrocławia poszliśmy z nimi. Mieliśmy naprawdę ciężkie plecaki ale pierwsza nagroda spotkała nas na przełęczy, kiedy zrobiliśmy krótki postój żeby nasycić oczy widokiem Terki zalanej zachodzącym słońcem. Widok ten śni mi się do dziś. Następnie Studenne i kolejne w życiu deja wu, tak mocne deżawi miałem kilka lat wcześniej w Dreznie ( bulwar nadbrzeżny, barki i mosty ). Może to sprawiła nazwa magiczna, bo jak powiedział Studenne doznałem błogiego stanu: "więc to jest to moje Studenne". Baza w Tworylnym to było parę namiotów, bardzo przyjażni ludzie i dużo suszonych grzybów. Bazowy prosił żebyśmy zostali dłużej bo w Łopience za dużo "cywilizacji" ale ostatecznie następny zachód był już w dolinie Łopienki.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Znalazłem!! Gdyby kogoś interesowało:
    http://vod.pl/rancho-texas,81616,w.html

  10. #30
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    To był 85 rok. Baza w Tworylnym to było parę namiotów, bardzo przyjażni ludzie i dużo suszonych grzybów. Bazowy prosił żebyśmy zostali dłużej bo w Łopience za dużo "cywilizacji" ...
    Parę namiotów i bazowy w Tworylnym (lipiec 1985).

    fs_04_C23.jpg fs_04_D66.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ostatni świadkowie historii
    Przez wp.krzysztof w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 10:08
  2. Autobus Ustrzyki Górne - Wrocław
    Przez gunia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 19:14
  3. Autobus Zakopane - Sambor - Lwów
    Przez nexus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 11:28
  4. Autobus ze Stężnicy
    Przez malo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 00:23
  5. ostatni mohikanie
    Przez marekm w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2004, 10:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •