Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Ostatni autobus

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Fantastyczne ! To jak powrót do dzieciństwa. Dręczy mnie jednak niepewnośc. Chodzi o to, że tych troje z Wrocławia na drugi dzień rano szli do Jaworca a my jakiś czas z nimi, bo chcieliśmy na Sine Wiry. Sęk w tym, że wśród nich był wszechwiedzący, który okolicę miał znać jak własną kieszeń. Słabo znał, nas wyprowadził w Puszczę Bieszczadzką a sami poszli gdzieś na manowce. Podobno ten drugi co miał charakterystyczny tik nerwowy( pociągał nosem mrużąc oko) poślizną się i skręcił nogę w kostce, nie był w stanie samodzielnie iśc, mieli duże kłopoty. Niepewnośc czy to 85r, ale bazowy na 99,9 ten, ale to niesamowite, dzięki za prezent pod choinkę !

  2. #32
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Partyzancie !
    tej wersji jeszcze nie znałem. ale zapraszam do obejrzenia Tworylnego przykrytego lekką zimowa kołderką
    Znalazłem to na Tubie, nie znam gościa (znaczy autora), ale dokładnie odzwierciedlił nasze wrażenia z tego wyjazdu
    .

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    To tu powstał pierwszy polski western, którego obecnie rzadko się ogląda, a młodsi forumowicze to nawet o nim nie słyszeli.
    Słyszeli, ale nie oglądali.

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    Znalazłem!! Gdyby kogoś interesowało:
    http://vod.pl/rancho-texas,81616,w.html
    Teraz zobaczą.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Znalazłem to na Tubie, nie znam gościa (znaczy autora), ale dokładnie odzwierciedlił nasze wrażenia z tego wyjazdu
    Heniu! To jest autorstwa naszej forumowiczki!

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Doskonale oddaje nastrój tego miejsca a ten podkład muzyczny....... to już brak słów uznania. Brawo!!

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus


    Dzięki, dzięki, dzięki…

    Ten film jest dla mnie najpiękniejszym prezentemświątecznym.

    Zimowe Tworylne - przepiękne Tworylne.

    Dziękuję Ci Heniu.



    Wojtek z…



  6. #36
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Don Enrico ! Piękne zdjęcia a muzyka to swojska prostota, magia i poezja. Gdybyś kiedyś w Karpatach zakładał osadę na surowym korzeniu to mnie wołaj. Mój dziadek był cieślą i znał się na koniach, trochę go podpatrywałem. Zbudujemy ciepłe domy, kobiety będą chciały w nich mieszkać i gotować. Miecze przekujemy w kużni, zbudujemy młyn, umiem szczepić drzewka owocowe i róże. Może jak urodzimy się na nowo, może pójdą z nami jeszcze inni. Tymczasem pozdrawiam serdecznie i wszystkim Szczęsliwego Nowego Roku !

  7. #37
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    (...)
    Heniu! To jest autorstwa naszej forumowiczki!
    Mam nadzieję że kiedyś będę mógł poznać i osobiście pogratulować, bo to pięknie zrobione jest

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Doskonale oddaje nastrój tego miejsca a ten podkład muzyczny....... to już brak słów uznania. Brawo!!
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek z Zielonki Zobacz posta
    Dzięki, dzięki, dzięki…

    Ten film jest dla mnie najpiękniejszym prezentemświątecznym.

    Zimowe Tworylne - przepiękne Tworylne.

    Dziękuję Ci Heniu.

    Wojtek z…
    Cieszę się że wydłubałem to z "tuby" i innym też się podoba.

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Don Enrico ! Piękne zdjęcia a muzyka to swojska prostota, magia i poezja. Gdybyś kiedyś w Karpatach zakładał osadę na surowym korzeniu to mnie wołaj. (...)
    Niestety Partzancie nie będę zakładał takiej osady. Dlaczego ?
    Bo nie chciałbym psuć tego niepowtarzalnego krajobrazu (chociaż myśl kusi, aby mieć swoje miejsce)
    .
    Ale wróćmy do Tworylnego gdzie przyszło nam się przedzierać przez to co wytworzyło stado ołówkarzy
    .(a kiedyś była taka piękna dworska aleja)
    hm12_5753.jpg
    .
    oj nie było łatwo, tu przedziera się kolega Ciepły_dwa_posty_na_forum
    hm12_5760.jpg
    .
    .a przyroda tworzy własne klimaty
    hm12_5751.jpg
    .
    .podziemia kasarni poniemieckiej mogą służyć na fajne schronienie na wypadek W.
    hm12_5766.jpg
    .
    idźmy dalej, bo ostatni autobus nie będzie czekał.

  8. #38
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ostatni autobus

    I przyszedł ten poranek gdy poczuliśmy się zamknięci w tej bieszczadzkiej głuszy.
    Z oddali żegnają nas ruiny cerkwi bez dachu. Czy należy jej przywrócić dach ?
    Czy też raczej zostawić dla pamięci tych trudnych czasów, które na szczęście odchodzą w niebyt.
    Niewiele tej cywilizacji w Krywem i generalnie nikomu to nie przeszkadza do momentu gdy chcesz zdążyć na ostatni autobus
    hm12_5772.jpg
    .
    Jakość ciężko się wspinać na ten łagodny pagór. A dalej gdzie ? Ja mam propozycję aby ściąć drogę zgodnie z linią energetyczną
    ale to się spotyka ze sprzeciwem Bazyla , który twierdzi że ten skrót wydłuży nam drogę.
    Idziemy więc do stokówki i dalej ścinamy trasę końską ścieżką. Dlaczego końską ? przecież nie ma tu żadnych śladów końskich.
    Tropy, owszem są , ale tylko misiowe. Prawdę rzekła nasza gospodyni że jeszcze nie poszły spać i szukają żeru.
    Jakoś nie śpieszno mi aby ich zaspokoić ich głód, toteż przykręcamy tempo i już igiem-śmigiem po 1,5 godzinie lądujemy w Zatwarnicy.
    Jesteśmy już na drodze po której jeździ regularna komunikacja autobusowa, szkoda że dopiero jutro.
    Nic to, trzeba przeprawić się mostem przez San i odgadnąć co ma oznaczać ten lodowy wykrzyknik
    hm12_5773.jpg
    .
    Ten wykrzyknik mówi, że czas podjąć jakąś decyzję. Idziemy jeszcze z pół godziny do miejsca gdzie dawniej był przysiółek Jamniczne.
    Tu kolega Bazylo wyciąga z plecaka ostatnią puszkę, naprawdę ostatnią i patrzymy we trzech w mapę niech ona prawdę powie co robić aby zdążyć na ten ostatni autobus około 15-stej.
    Dobry kolega zachował puszkę na ciężkie czasy
    hm12_5777.jpg
    Możemy iść asfaltem (białym) kilkanaście kilometrów do krzyżówki w Smolniku, albo wybrać wersję na skróty przez Otryt.
    Zwycięża ta druga i ruszamy wzdłuż potoku gdzie po kwadransie docieramy do nieczynnych wypałów.
    .
    hm12_5778.jpg
    .
    Zima oddycha pełną piersią, my też oddychamy pełną piersią wpinając się kolejne metry do góry
    hm12_5780.jpg
    .
    Jednak ta wysokość tak szybko nie przybywa. Kolejna kwadranse mijają a tu nie widać jeszcze grani.
    Gdy już ją osiągniemy i złapiemy szlak wypada znów spojrzeć na zegarek. Minęła 13-sta . Czy zdążymy na ten autobus ?
    Kolejny dylemat ; czy iść na Socjologa czy też wybrać dłuższą drogę wijącą się kreskówkę zboczami Otrytu.
    hm12_5784.jpg

    pada na kreskówkę, wersja dłuższa, ale bez zbędnych przewyższeń, a my bez odpoczynku ciągle do przodu i do przodu.
    Napotkany leśnik mierzy skrupulatnie ścięte drzewa, ale nie potrafi podać dokładnego czasu odjazdu autobusu, ma swoją terenówę i nie ma takich przyziemnych dylematów.
    po 14-stej docieramy do szlaku zbiegającego z Socjologa. Jest dobrze , tylko dokładnie o której jest ten autobus ?
    Pół godziny przed ? czy pół godziny po ? tej feralnej godzinie .
    Kolejne etapy znane z poprzednich wyjazdów i kolejne kwadranse aby w końcu ujrzeć stary cmentarz i przystanek.
    Jest pusty.
    Czyli co ? za wcześnie ? czy za późno ?
    Z radością zrzucamy plecaki i wreszcie można usiąść na ławeczce. Chłopaki śmieją się z moich wąsów.
    hm12_5787.jpg
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 07-01-2013 o 21:20 Powód: literówki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ostatni świadkowie historii
    Przez wp.krzysztof w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 10:08
  2. Autobus Ustrzyki Górne - Wrocław
    Przez gunia w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 19:14
  3. Autobus Zakopane - Sambor - Lwów
    Przez nexus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 11:28
  4. Autobus ze Stężnicy
    Przez malo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2006, 00:23
  5. ostatni mohikanie
    Przez marekm w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2004, 10:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •