Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Większe dróżki w Bieszczadach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Cool Większe dróżki w Bieszczadach

    Znajomy ksiądz wybiera się ze swoimi owieczkami na parafialną wycieczkę - pielgrzymkę w Bieszczady. Mają zarezerwowane w II połowie lutego noclegi w ośrodku Caritasu w Rajskiem przy Małej Obwodnicy (zapewne wielu forumowiczom ten ośrodek jest znany). Mają zamiar jechać duużym autokarem - 62 osobowym, samego autokaru nie znam, nie jechałam nim, więc nie wiem jak sobie radzi w warunkach zimowych. W programie wyjazdu mają m.innymi Komańczę (klasztor), cerkwie w okolicach Komańczy, skansen w Sanoku i takie tam. Przejazd "tam" zapewne przez Polańczyk - Bukowiec, potem w trakcie zwiedzania przez Terkę do Cisnej, z Cisnej do Komańczy. Wiem, że kompletnie nie znają trasy, a kierowca posługuje się GPS-em.
    Program mają taki - pierwszy dzień - dojazd na miejsce, kulig, drugi dzień - autokarówka po najważniejszych obiektach (głównie sakralnych), w tym na pewno Komańcza, prawdopodobnie Sanok i Lesko, trzeci dzień - przejazd do Przemyśla, zwiedzanie Przemyśla i powrót.

    Ja tam z nimi nie jadę (stwierdzili, że przewodnika nie potrzebują), jednak ksiądz prosił mnie o pomoc przy ułożeniu programu wycieczki, no i mam problem co im doradzić w kwestii przejezdności w lutym dróg dla tak dużego autokaru.
    Wolałabym dmuchać na zimne, a oni podchodzą do tego dość beztrosko. Na dodatek jadą prawie same osoby starsze, nie przygotowane specjalnie do warunków zimowych, panie w butach na obcasach itd.

    Wiem, że warunki mogą być najróżniejsze, ale jeżeli przyjmiemy wariant najgorszy - to znaczy, że nawali śniegu 2 metry - to jak wtedy może wyglądać kwestia dojazdu do tego ośrodka, a potem przejazdu do Komańczy i z powrotem przez Sanok oraz powrotu z Sanoka do Przemyśla. "Dużą pętlę" im będę stanowczo odradzać.

    Pytam zatem miejscowych jak w najgorszym wariancie "śniegowym" może wyglądać przejezdność dróg - Lesko - Rajskie, Rajskie - Komańcza, Komańcza - Sanok i Sanok - Przemyśl. Wiem, że pytanie głupie, bo może wyglądać różnie, ale proszę nie wyżywajcie się na mnie. Boję się aby nie zrobili czegoś głupiego.

    Chodzi mi głównie o to czy ww drogi są regularnie odśnieżane, posypywane itd.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 19-12-2012 o 13:37

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Większe dróżki w Bieszczadach

    Basiu -spoko. Wszak to mała obwodnica jest, a kierowca zawodowy-czyli zapewne obeznany z prowadzeniem pojazdu W RÓŻNYCH warunkach. Sam pokonywałem tą trasę wielokrotnie, w różnych warunkach ( fakt -nie autokarem ) Gorsza MOŻE być trasa Terka - Cisna. Ale to zawsze decyzja kierowcy jest, o ile warunki będą fatalne np. gwałtowne załamanie pogody i ciągłe opady.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Większe dróżki w Bieszczadach

    A która trasa Lesko - Rajskie lepsza (tzn. lepiej odśnieżona) - przez Hoczew czy przez Solinę ?
    Podejrzewam, że zechcą wstąpić jeszcze do Stefkowej, ze względu na historię krzyża papieskiego, wtedy zapewne będą chcieli pojechać przez Solinę.

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Większe dróżki w Bieszczadach

    Basiu ! Poradź im żeby dzień przed wyjazdem zadzwonili do "rejonu dróg" i zapytali o przejezdność , a następnie niech zobaczą prognozę (opady i zamiecie)
    Wszelkie dywagacje miesiąc do przodu są o kant ....

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Większe dróżki w Bieszczadach

    [QUOTE=Basia Z.;140796]A która trasa Lesko - Rajskie lepsza (tzn. lepiej odśnieżona) - przez Hoczew czy przez Solinę ?
    Podejrzewam, że zechcą wstąpić jeszcze do Stefkowej, ze względu na historię krzyża papieskiego, wtedy zapewne będą chcieli pojechać przez Solinę.[/QUOTE
    Obie opcje są w miarę podobne. ( ja osobiście wybrałbym przez Hoczew..., ale to subiektywne moje zdanie) Ośrodek Caritasu znam, spory obiekt , żarcie podają proste lecz smaczne , przynajmniej mnie takie podali

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Większe dróżki w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Basiu ! Poradź im żeby dzień przed wyjazdem zadzwonili do "rejonu dróg" i zapytali o przejezdność , a następnie niech zobaczą prognozę (opady i zamiecie)
    Wszelkie dywagacje miesiąc do przodu są o kant ....

    Dwa miesiące do przodu

    Może mnie o to poproszą. Ostatnio dla tej grupy zamawiałam mszę (tzn. pytałam o możliwość odprawienia mszy) po czesku oraz obiady w restauracji również po czesku
    Ale ostatecznie wyjazd do Brna chyba się im udał.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Większe dróżki w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    (...). Ostatnio dla tej grupy zamawiałam mszę (tzn. pytałam o możliwość odprawienia mszy) po czesku oraz obiady w restauracji również po czesku
    (...).
    Zamów mszę o przejezdność dróg. to będzie hit 1!!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Święta Święta....
    Przez Remedios w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 16:04
  2. Mniejsze dróżki w bieszczadach?
    Przez dezz w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-12-2012, 11:18
  3. Gdzie na święta w Bieszczadach?
    Przez Zbycholek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 12:00
  4. "Wszystkich Świętych" w Bieszczadach
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-06-2004, 22:31
  5. 02.05. „Święty ruch i drobne stopy; święta święta ziem
    Przez Szaszka w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2003, 21:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •