Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Obliczanie kosztów...

  1. #1
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Obliczanie kosztów...

    Witam,
    Dawno nie podróżowałem na UA i zapewne trochę się tam zmieniło pod względem kosztowym. Mnie interesują zwłaszcza różne takie nieformalne opłaty, które musiałem kiedyś wnosić a to w Czarnohorze, a to na Świdowcu, gdy napatoczył się jakiś mundurowy i machnął mi jakimiś legitymacjami przed nosem.
    Czyli, jeśli obecnie takie formalne-nieformalne opłaty się uiszcza, to jakie w:
    - Czarnohorze,
    - Gorganach,
    - na Świdowcu,
    - w innych nie wymienionych masywach?

    Drugie pytanie: ile muszę rezerwować na przeciętne noclegi w przypadkowych chatach? Ile kosztuje pobyt np w Zaroślaku itp schronach?
    Trzecie pytanie: jakie są ceny marszrutek?

    Jeśli jest taki wątek na Forum, który jest aktualny (ceny nie późniejsze niż połowa 2012 r.), to proszę o wyrozumiałość - nie mam czasu na przeszukiwanie wątku po wątku, i proszę o wskazanie:)
    Pzdr
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Obliczanie kosztów...

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Witam,
    Dawno nie podróżowałem na UA i zapewne trochę się tam zmieniło pod względem kosztowym. Mnie interesują zwłaszcza różne takie nieformalne opłaty, które musiałem kiedyś wnosić a to w Czarnohorze, a to na Świdowcu, gdy napatoczył się jakiś mundurowy i machnął mi jakimiś legitymacjami przed nosem.
    Czyli, jeśli obecnie takie formalne-nieformalne opłaty się uiszcza, to jakie w:
    - Czarnohorze,
    - Gorganach,
    - na Świdowcu,
    - w innych nie wymienionych masywach?

    Na Swidowcu i w Gorganach sie nie spotkalam z oplatami. W Czarnohorze bylam dwukrotnie przymuszona do uiszczenia oplaty nad Jeziorkiem Niesamowitym na biwaku i podczas przekraczania autem szlabanu na drodze do Zaroslaka.
    Unikaj biwaku na Zakarpaciu na gorce miedzy wsia Roztocka Pastil a Ruski Moczar. Nas tam odwiedzila noca dziwna grupa a na jakims forum czytalam ze dwa lata pozniej jakas ekipa miala tam powtorke z interakcji z bardzo podobna grupa.


    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Drugie pytanie: ile muszę rezerwować na przeciętne noclegi w przypadkowych chatach? Ile kosztuje pobyt np w Zaroślaku itp schronach?
    W przypadkowych chatach (takich co sie nie zwa szumnie agroturystykami) to chyba goszcza za darmo?
    Ostatnio edytowane przez buba ; 04-01-2013 o 21:42
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Obliczanie kosztów...

    1. Opłaty pobierają w Czarnohorze. Strażnicy mogą dorwać Cię w głębi gór, jak i w dolinach, ja płaciłem np w leśnictwie w dolinie Lazeszczyny.

    2. Z tym to bywa bardzo różnie. U ludzi, po wsiach można przenocować się za niewielką opłatę 20 - 30 hrywien, czasem za darmo, przy okazji zostać nakarmionym i napojonym bimbrem. W noclegowniach ceny zaczynają się od ok 70 hrywien, przez 100 i znacznie więcej, dużo zależy od standardu. Na Ukrainie brakuje tańszych agroturystyk a sporo jest ekskluzywnych pensjonatów. Przeważnie w zimie ceny są wyższe. Bazę noclegową masz tu: http://www.karpaty.info/ua/

    3. Przykładowe ceny z sierpnia 2012:
    marszrutka Lwów - Szechynie 23 hrywny
    marszrutka Miżgiria - Wołowiec 15 hrywien
    elektriczka Szechyni - Lwów 10 hrywien
    eletriczka Lwów - Wowczyj 12 hrywien
    elektriczka podwyższonego komfortu Wołowiec - Lwów 17 hrywien

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Obliczanie kosztów...

    wrzesień 2012
    Lwów - IF plackarta ok 28UAH (ten ok 0.30)
    IF - Worochta ok 8UAH
    Solotvino - Lwów plackarta z pościelą ok 60-70UAH

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Obliczanie kosztów...

    W styczniu podrozujac ze Lwowa do Tatarowa trafilismy na dzien, gdzie nie bylo juz plackartnych. Szybko wykombinowalem
    ze w takim razie bedzie porownywalnie cenowo jak kupie 3 bilety "obszczyj" na jednej stronie i pompa - idziemy spac.
    Jeden obszczyj kosztowal ok 17UAH, czyli taniocha. Jednakze nie bylem swiadom zwyczajow lub/i przepisow w obszczym.

    Wiec zdziwilem sie gdy na jednej gornej polce "naszych" miejsc (bilety byly numerowane) szybko polozyl sie pewien mlody czlowiek
    i wytlumaczyl nam kulturalnie ze numeracja nie obowiazuje. Tak tez zachowywali sie inni nasi wspolpasazerowie. Dorwalismy zatem tylko
    jedno miejsce "gorne" i jakos tam zmienialismy sie, a miejsca na dole byly ze tak powiem "pospolu" niezaleznie od rezerwacji.

    Natomiast jezeli ktos sie juz polozyl u gory, to sobie po prostu lezal spal i tyle. Oczywiscie, poprzez charakterystyke obszczego wychodzi
    wieksza zmiana towarzystwa na dluzszej trasie anizeli w plackarcie,.

    Wniosek jaki mi sie nasunal, ze w sumie podrozujac w 2-3 osoby mozna spokojnie kupic obszczy, ktory jest tanszy chyba o polowe i
    po prostu byc jednymi z pierwszych ktorzy wchodza do pociagu

    pozdrawiam,
    Pete
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Obliczanie kosztów...

    Info z września 2012.
    Marszrutki:
    Szegini - Sambor 14hr
    Sambor - Turka 16hr
    Turka - Libuchora 14 hr
    W sumie przejazd do Libuchory wychodzi 44 hr, czyli jakies 2x drożej niż elektriczką w okolicę
    Marszrutki Szegini - Lwów - bilet w kasie 26hr, "bilet" u kierowcy 21hr. W kierunku przeciwnym opłata u kierowcy to 23hr.
    Plackarta Sianki - Lwów niecałe 19hr.
    Przechowalnia bagażu na dworcu we Lwowie 10hr (opłata obowiązuje do północy). Jesli masz przytroczone do plecaka jakieś bambetle (śpiwór, karrimata, kurtka) dobrze jest założyć pokrowiec na plecak, ponieważ mogą Ci policzyć opłatę podwójną za bagaż niestandardowy :) To hint, który sprzedał nam sam bagażowy :)

    Co do opłat, to jakieś 2,5 roku temu kasowali nas w Czarnohorze podchodząc od strony Worochty na Howerlę, po 15 hr.
    Innych opłat nie pamiętam.
    Generalnie na Ukrainie, po Euro ceny poszły w górę. A już najwięcej to właśnie ceny noclegów.
    Ostatnio edytowane przez Doczu ; 21-02-2013 o 07:15
    http://www.doczu.pl

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Obliczanie kosztów...

    W Osmołodzie u taty Wiktora zapłaciliśmy za trzy osoby oraz nieformalną kolację i nieformalne śniadanie 200UAH razem za jedną noc.

    Piotrek
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Obliczanie kosztów...

    Dowiedziałem się, że w budce przy początku szlaków w Osmołodzie, w lecie pobierają opłaty. Ktoś płacił?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •