Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: okołosylwestrowo na Górnym Śląsku

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie okołosylwestrowo na Górnym Śląsku

    Czterodniowy, okołosylwestrowy weekend spedzamy w Kotach kolo Tarnowskich Gór i innych okolicznych wioskach.

    Tak jakos wychodzi ze z Oławy na Górny Slask jedziemy przez Bory Dolnoslaskie Zabieramy Mateusza z Gromadki. Poznajemy jego sympatycznych rodzicow, zjadamy zupe ogorkowa i ciasteczka sluchajac opowiesci o regionie, o dawnych radzieckich bazach w lasach i zyciu w okolicy na poczatku lat 90 tych. Posiedzialoby sie jeszcze ale daleka przed nami droga a slonce chyli sie juz ku zachodowi.

    W zupelnych ciemnosciach zwiedzamy jeszcze fragment dawnego lotniska w Różyncu. Zwlaszcza fajna jest sala gdzie na scianach majacza jeszcze kawalki malowidel z samolotami.





    Pogoda dopisuje, jest cieplo, wrecz wiosennie. Nad polami lataja klucze dzikich gęsi, donosnym gęganiem obwieszczajac swiatu ze maja gdzies trwajaca wciaz, kalendarzowa zime.. Na polach pachnie dozmiękla ziemia i błotko klei sie do butów..

    Podczas wyjazdu odbywaja sie dwa wielkie ogniska, jedno w niedziele nasze



    a drugie w Sylwestra, ognisko gminne, dla całej wioski, polaczone z darmowa degustacja grzanca z beczki, pokazem sztucznych ogni i muzyka festynowa w slaskich klimatach.





    Podczas wyjazdu udaje sie nam zwiedzic kilka ciekawych okolicznych zabytkow:

    Palac w Brynku, polozony w sporym parku. Obecnie miesci sie tam Technikum Lesne. Bardzo fajne przeznaczenie na palac. Z jednej strony jest uzywany i sie nie zawala, a mozna do niego podejsc i sie nacieszyc okolica.



    Papiernia w Boruszowicach.. Ochrona nas niestety nie wpuszcza do srodka.. A szkoda.. Obiekt po Nowym Roku ma zostac rozebrany.. :(



    Robi wrazenie tez kirkut w Wielowsi, jest bardzo duzy a nagrobki sa calkiem dobrze zachowane i fajnie rzezbione



    W Sierotach napotykamy drewniany kosciolek, ktory troche przywoluje na mysl rozne cerkiewki z Beskidu Niskiego





    Drugi drewniany kosciolek odwiedzamy w Ksiezym Lesie.



    W kosciele w Tworogu napotykamy szopke bozonarodzeniowa, skonstruowana chyba przez jakiegos zapalonego ornitologa :) Oprocz szopkowych elementow tzw klasycznych mozna zauwazyc sporo milego, roznorodnego ptactwa!! :)









    Ciekawa jest tez skrzynka intencji mszalnych- do wyboru do koloru. Kazdy znajdzie cos dla siebie



    Po drodze napotykamy na rozne "scenki rodzajowe"

    "Rozwoj szkolnictwa w regionie"



    "Wykaz czynnosci zakazanych na boisku"



    eeeee...

    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: okołosylwestrowo na Górnym Śląsku

    Nie sposob nie wspomniec o licznych i sympatycznych knajpach napotykanych na naszej drodze. Co ciekawe w tym regionie prawie w kazdej wiosce jest bar i to nie taki tylko z piwem , ale tez mozna tam cos zjesc na cieplo. I jest calkiem niedrogo.

    Koty- bar "Florian"



    Boruszowice bar "Uniwersalny". Chronimy sie tam przed deszczem. Wpuszczaja nas tam mimo ze obiekt jest w remoncie. Jemy bardzo fajne chrupiace frytki swiderki.



    Wielowies- bar "Tęcza"




    gdzie zaprzyjazniamy sie z z barmanka i Sebastianem, prezesem lokalnego klubu piłkarskiego. Gadamy z nim o historii i zabytkach w okolicy, a przede wszystkim o lokalnej pilce noznej.




    Eco staje sie dumnym wlascicielem szalika klubu "Tęcza Wielowies" :)



    Mam nadzieje ze nie pojdzie w nim na gminne ognisko w Sylwestra bo jeszcze kibice druzyny "Orły Koty" spuszcza mu bęcki

    To tak pokrotce.. Wiecej zdjec w albumie:
    https://picasaweb.google.com/1122023...ester_w_Kotach
    https://picasaweb.google.com/1122023...ieckieLotnisko
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. okołosylwestrowo w Kędzierzynie-Koźlu
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 19:29
  2. "okołonoworocznie" (w czasie i przestrzeni)
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 00:02
  3. Chata Socjologa na Górnym Otrycie - oferta
    Przez Julo w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2005, 17:46
  4. Bieszczadzka impreza w Gdańsku
    Przez Szaszka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2004, 13:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •