Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Połoniny Hryniawskie w roku 1991 - prelekcja w Gliwicach

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Połoniny Hryniawskie w roku 1991 - prelekcja w Gliwicach

    Kopiuję z Facebooka i bardzo zapraszam:

    Akademicki Klub Turystyczny „Watra” ma zaszczyt zaprosić Państwa na pokaz slajdów z wyprawy na Połoniny Hryniawskie w 1991 roku. Była to wyprawa wyjątkowa, bo w strefę w którą w tamtym okresie dostać się było wyjątkowo ciężko. Dodatkowo trudne warunki atmosferyczne nie pozwoliły członkom naszego Klubu osiągnąć wszystkich planowanych celów, w tym Hnitesę.

    Gościem specjalnym pokazu będzie Piotr Fijałkowski z Poznania. W 2010 roku wraz z Michałem Dreasem przeszli na nartach Połoniny Hryniawskie i prawdopodobnie jako pierwsi Polacy po wojnie zdobyli Hnitesę zimą. Po wspomnieniach z naszej wyprawy, odbędzie się krótka prezentacja z wyprawy Piotra.

    Ponadto po za slajdami z Połonin Hryniawskich usłyszymy relację z pierwszego w historii przejścia Łuku Karpat dokonanego przez SKPB z Warszawy. Wyprawa była w sporej części nie legalna ze względu na panujące w tym czasie warunki polityczne. O wyprawie z 1980 roku opowie Jerzy Montusiewicz, który na tą specjalną okazję przyjedzie do nas z Lublina.

    Nie trzeba nawet dodawać, że wieczór zapowiada się na prawdę ciekawie. A dla miłośników Karpat to niezwykła gratka.

    Serdecznie zapraszamy!

    Czwartek, 17.01.13 Godzina 19:00
    Gliwice,CKS Mrowisko, Sala Teatralna
    ul. Pszczyńska 85
    Wstęp wolny!

    ----------------------------------------
    (podkreślenie moje)

    Ja się wybieram na pewno, zastanawiam się tylko, jak wrócę do domu zapewne po północy, bo tak oceniam, ze się skończy ta prelekcja, zaś na Śląsku przejechanie nocą komunikacją publiczną 21 km jakie dzielą Gliwice od Chorzowa to jest na prawdę sztuka !

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Połoniny Hryniawskie w roku 1991 - prelekcja w Gliwicach

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta

    Akademicki Klub Turystyczny „Watra” ma zaszczyt zaprosić Państwa na pokaz slajdów z wyprawy na Połoniny Hryniawskie w 1991 roku. Była to wyprawa wyjątkowa, bo w strefę w którą w tamtym okresie dostać się było wyjątkowo ciężko. (...)

    [B]Gościem specjalnym pokazu będzie Piotr Fijałkowski z Poznania!
    A ja juz naprawde przez chwile myslalam ze to Piotrek byl w tych Hryniawach w roku 91 i naprawde mnie zatkalo!!! I sobie mysle "ten to wczesnie zaczal sie po Ukrainie wloczyc" a tu takie rozczarowanie...

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ja się wybieram na pewno, zastanawiam się tylko, jak wrócę do domu zapewne po północy, bo tak oceniam, ze się skończy ta prelekcja, zaś na Śląsku przejechanie nocą komunikacją publiczną 21 km jakie dzielą Gliwice od Chorzowa to jest na prawdę sztuka !
    o 3:25 masz pociag

    Szkoda ze mam tak daleko...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 15-01-2013 o 23:32
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Połoniny Hryniawskie (z Krasnika do Burkutu) relacja
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 19:18
  2. Połoniny
    Przez Valdemarra w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 23:47
  3. Połoniny
    Przez miron00 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 11:25
  4. Ukraina -Podole, Połoniny Hryniawskie
    Przez Jacek K. w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2006, 13:06
  5. Połoniny
    Przez Konar w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2004, 13:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •