Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Romko z Turki

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Romko z Turki

    Romko to niesłychanie sympatyczny facet który lata całe łazi po ukraińskich górkach.
    Nie łazi bezskutecznie, bo ma umiejętność zapisywania obrazów. Jego zdjęcia mają coś takiego czego jako laik nie umiem zdefiniować, ale one po prostu ujmują.
    Romko nie mówi po polsku z tego powodu że jest Ukraińcem i swoim językiem się posługuje, ale to nie jest problemem.
    Gdy spotkamy go na swojej drodze łatwo się porozumiemy.
    Dość gadania pokażmy jego zimę jaką zarejestrował patrząc z Kukula na Howerlę
    1 Howerla z Kukula-g.jpg

    albo inny fragment zimowej Czarnohory
    czarnohora11ag.jpg

    Prezentuję te zdjęcia bez jego zgody i autoryzacji . Trudno najwyżej łeb mi urwie i będzie miał rację.
    Ale jak takie piękne zdjęcia zamknąć tylko w skrzynce kompa. Romko ich nie sprzedaje bo jego działania są niekomercyjne.
    Żyje sobie skromnie na peryferiach miasteczka Turka , a tylko wtajemniczeni wiedzą że był to kiedyś powiat obejmujący zarówno Wołosate jak i Ustrzyki Górne.
    Romko obiecał że wystruga z drewna figurkę dla DEBIUTANTA ROKU w naszej zabawie w Powsimordy roku.
    Będzie to mała Powsimordka, bo przecież debiutant nie może mieć większej figurki niż ta dla złotego Powsimordy.
    Zobaczymy co mu wyjdzie. Efekt mam nadzieję wszyscy zobaczą na tegorocznym KIMBie

  2. #2
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Romko z Turki

    te góry są jak z obrazka. jak malowane! dawno nie widzialam tak ładnych zdjęć!
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #3
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Romko z Turki

    halo,

    Dzięki Ci Heniosławie.
    Że w ostatni łikend miałem okazję poznać Romko ( oczywiście z Twoją pomocą ).
    :)
    Fotografie Romko znałem już troszkę wcześniej, zwłaszcza te zimowe ze szczytu Howerli.
    Dopełnieniem tych zdjęć stał się człowiek,o uśmiechniętych oczach i ciągłym zainteresowaniu swoim rozmówcą...
    Znasz moją " biegłość " w porozumiewaniu się ukraińskim językiem...:)...ale to przecież nie była żadna przeszkoda,coby przez bodaj godzinkę rozmawiać ,przy okazji włóczyć się po zaśnieżonych Turczańskich ulicach .
    Podziwiać wielokulturowość miasta -poprzez szwendanie się od kościoła Najświętszej Panienki poprzez kompleks synagogi,cerkwie, rynek itd.
    Ze świetnym przewodnikiem-jakim okazał się Romko.
    Z tego co zrozumiałem...to Romko chyba ma jakąś galerię w internecie...no...i fotografuje ptaki !!!
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  4. #4
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Romko z Turki

    Cytat Zamieszczone przez Pierogowy Zobacz posta
    ...Dopełnieniem tych zdjęć stał się człowiek,o uśmiechniętych oczach i ciągłym zainteresowaniu swoim rozmówcą...
    Jakaś taka dobra energia z niego emanuje i właśnie tak zapamiętałem Romko z przed kilku lat, gdy też oczywiście za sprawą Henia odwiedziliśmy go w Turce. I do tego niesłychanie skromny człowiek, powoli, powolutku wręcz zmuszałem go do otwierania kolejnych katalogów w jego komputerze i nie mogłem oderwać oczu od monitora. Strasznie miło wspominam ten krótki u niego pobyt. Oprócz tych przepięknych zdjęć czekała tam na mnie wtedy jeszcze jedna niespodzianka a właściwie to dwie. Dawno, dawno temu, w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych jeździłem na Ukrainę i Bukowinę w towarzystwie m.in. Rafała (nie mylić z Komisarzem). Później kontakt się nam urwał i po około dziesięciu latach od tamtych czasów, wchodzę do nieznajomego domu w Turce czyli do domu Romko a tam w kuchni za stołem siedzi uśmiechnięty Rafał a obok niego druga niespodzianka, inny znajomy, za którym nosiłem łubiankę z farbami, pędzlami i ośnikiem, Mistrz, który niegdyś uczył mnie czeladnika znakowania szlaków, jojo we własnej osobie. Góra z górą się nie zejdzie...a powitania trwały prawie do świtu :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #5
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Romko z Turki

    Romko z Turki to bardzo wartościowy człowiek, byłem z nim dwa razy w górach w Czarnohorze i tam zobaczyłem jak bardzo wartościowy ...
    Mam nadzieję że jeszcze kiedyś się wybierzemy ....
    A ten wieczór o którym wspomina Sir Bazyl to jeden z fajniejszych spędzinych na Ukrainie.
    A Panoramki Romka z Czarnohory (w załączeniu) najładniejsze jakie widziałem.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Romko z Turki

    też pamiętam ten wieczór, się działo, i położenie domu Romka w Turce a jak by w górach :)
    miło było spotkać się ponownie

  7. #7
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Romko z Turki

    Jeszcze Panoramki Romka - Czarnohora i TURKA (z pod Jego domu). Też bez pozwoialenia właścieciela, ale jak Go znam to się nie pogniewa.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #8
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Romko z Turki

    halo,

    ale ze mnie kolega ,
    ...Romko ,w trakcie naszej ,ostatniej rozmowy ,zadał mi konkretne pytanie:

    SZUKAM FOK *SIERŚCIUCHY * NA NARTY CARVINGOWE W ROZMIARZE 167/6 cm.

    podejrzewam ,że mogą być na oczko ,albo klamrę a tył na tzw.szczurzy ogon.
    Mogą być używane...byle nie za bardzo -wysuszone.
    Jeżeli ktoś ma na zbyciu ,lub zna miejsce pobytu takowych -to proszę o info.
    Na mojego priva.
    Chętnie zakupię i przekażę zainteresowanemu.

    Zawsze to jakiś wkład w możliwość fotografowania i to jakiego fotografowania !
    Ostatnio edytowane przez Pierogowy ; 07-02-2013 o 11:08 Powód: .
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Romko z Turki

    W Mymoniu facet miał dużo sierściuchów, ale kto pojedzie do Mymonia?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •