Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Rakiety śnieżne

  1. #21
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Witam . Jako że przygotowuję się do zakupu rakiet "fabrycznych " coś ze stajni MSR np evo 22 prosił bym praktyków o kilka zdań oceny. Może ktoś używał . Czy z przedłużkami uniosą 100 kilo ?

  2. #22
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Krótkie pytanie:

    Czy posiada ktoś z was rakiety śnieżne z których jest zadowolony i mógłby mi je polecić? Dokonam zakupu na dniach także proszę o informacje:) Przeczytałam cały wątek, na rakietach się nie znam w ogóle i przyznam się, że mam jakąś obawę by wpisać to hasło w wyszukiwarce, bo zbyt wiele możliwości oferuje internet, że nie jestem w stanie tego ogarnąć:) Nie śmiem liczyć na rady w stylu co powinna mieć rakieta, bo szkoda mi waszej fatygi, bo takie rzeczy powinnam wyszukać sobie sama. Krótka piłka -jak jesteś zadowolony/a ze swoich rakiet śnieżnych to proszę o ich polecenie :)
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 14-12-2014 o 21:07
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #23
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Krótkie pytanie:

    (...) Dokonam zakupu na dniach także proszę o informacje:)(...)
    Jeśli masz silną potrzebę zakupu to zrób tak.
    ale jeśli chcesz zimą pokonywać śniegowe zaspy, to lepiej najpierw wypożycz je na czas wędrówki. W Rzeszowie masz to od ręki za małe pieniądze.
    Znajdziesz odpowiednie śniegi, założysz rakiety i będziesz wiedzieć co Tobie potrzeba (a nie innym)
    Kasa w tym czasie będzie czekać na przemyślany zakup.

  4. #24
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Jimi postąp tak jak radzi Don Enrico.Przekonasz się wtedy na własnej skórze co Ci pasuje a co nie i dzięki temu też będziesz mogła wypróbować kilka typów i marek.Zresztą przy obecnej zimie jeśli nie planujesz wyjazdu gdzieś wyżej i dalej to lepiej dla Twej kieszeni odłożyć zakup do marca a nawet kwietnia

  5. #25
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Henio dobrze mówi, w PTTK wypożyczenie rakiet na weekend kosztowało w zeszłym roku chyba 30zł (tylko trzeba się wstrzelić w taki weekend, kiedy PTTK nie planuje zorganizowanej wycieczki w góry). Sprawdzisz raz, drugi to będziesz wiedzieć czego Ci potrzeba. A wtedy spokojnie czekaj i obserwuj ceny, rakiety można czasem kupić z bardzo dużą obniżką.

    Ale jak jesteś zdecydowana "na już" to ja bym szukał czegoś z firm TSL i Inook zwracając uwagę na odpowiednią wagę (użytkownik w butach, zimowym ubiorze i z ciężkim plecakiem), na to aby były to rakiety w góry (bo są też wersje na niziny) i aby dało się te rakiety założyć w rękawicach (są takie wiązania na zatrzask, których się nie zamknie w rękawicach). Powinny też mieć, moim zdaniem, możliwość zwalniania/blokowania pięty (noga połączona z rakietą tak jak w nartach zjazdowych na sztywno lub tak jak w biegowych z ruchomą piętą). Niestety nic konkretnego nie potrafię dziś polecić, doktoryzowałem się z tego dwa lata temu.

  6. #26
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    O dzięki Heniu za propozycję, w zasadzie nie pomyślałam o tym. Wiem, że takie rzeczy kupuje się w innych porach roku. Już rok temu też zimą czytałam o rakietach ale stwierdziłam, że kupię na posezonowych wyprzedażach. I zapomniałam:) Wniosek -mogę tak planować wszystko w nieskończoność a życie minie między palcami, więc trzeba korzystać:) Patrzyłam jak wyglądają zasady wypożyczenia - 20 zł za dobę, doba liczona od godz 12 do godz 12. Wyliczyłam, że chcąc wypożyczyć rakiety na jeden weekendowy wypad typu od soboty do niedzieli muszę wypożyczyć je według regulaminu na 4 doby czyli za 80 zł. W jeżeli wypożyczę je dwa razy tej zimy to wydam na to 160 zł. Więc w mojej sytuacji nie widzi mi się taka opcja. A co do przemyślanego zakupu -w przypadku rakiet nie będzie takiego nigdy. Nie znam się na tym (ale to nie jest problem), nie wiem jak to wytłumaczyć, mam w sobie jakąś obawę że jak zacznę się zagłębiać w szczegóły i rodzaje to zgłupieję. Nie wiem dlaczego tak mam, bo zawsze wszystko przeglądam i czytam dokładnie, porównuję wiele razy, łażę po wielu sklepach, przymierzam i oglądam. Ale w przypadku rakiet mam jakąś zakodowaną blokadę w stylu -"nie dowiem się nic a nic i basta" i przeraża mnie internet jak typową blondi. A skoro postanowiłam, że i tak kupię w tym sezonie i nie będę czytać nic (zakładam, że wypożyczając też niczego się nie dowiem) -tylko skorzystam z poleceń znajomych, to wypożyczanie nie ma sensu ale może ktoś inny skorzysta z tej informacji:)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Tak jak Bartolomeo pisał najbardziej popularne są TSL i Inook. Jakby co to w pewnym rzeszowskim sklepie na G jest jeszcze jedna para Inook VXM.

  8. #28
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Dzięki Krzychu, przekonałeś mnie do wysiłku, bo mam nadzieję, że to sklep obok którego przechodzę co najmniej 2 razy dziennie ;p Dziękuję wszystkim za cenne uwagi, wstępnie mam już upatrzony model ale jak ktoś ma jakieś sprawdzone i jest z nich zadowolony to dalej proszę o namiary :)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Przy tej intensywności opadów śniegu zakupione rakiety jeszcze mogą długo poczekać na założenie
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2010
    Postów
    674

    Domyślnie Odp: Rakiety śnieżne

    Rok temu zapodałem sobie takie MSR - ponoć górna półka bo cena z górnej Niestety nie sprawdziłem z braku laku tz śniegu. Jimi jeśli to nie tajemnica to ile chcesz wyłożyć na zakup - może coś zaradzimy .P1030434.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Śnieżne Biesy
    Przez diabel-1410 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 17:56

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •