Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    Rajskie, Studenne, Obłazy, Tworylne, aleja dworska, przez stawy do dzwonnicy i z powrotem do Rajskiego, to nasza stała trasa. Czy może ktoś podpowiedzieć inną, ciekawą ścieżkę prowadzącą do Tworylnego ( a może i do Krywego ).

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    a gdzie Wojtku przebywasz w Rajskim ? ...ścieżynek i bezdroży jest tam bez liku. Penetrowałem tamte okolice od 30 paru lat. Oczywiście też możesz udać się w drugą stronę- Bałanda , Horodek ....czy też Otryt .

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    Szanowny Tomku (przepraszam jeśli żle trafiłem w imię).

    Wołkowyja stanowi naszą bazę wypadową. Do Rajskiego lub Studennego samochodem i dopiero stamtąd rozpoczynamy wędrówkę. Po jesiennych przeżyciach na Haliczu i Tarnicy (dzień po rocznicy ślubu) obiecałem Bożence że wiosną to wyłącznie doliny. Jak już pisałem wcześniej Tworylne zrobiło na mnie takie wrażenie że śni mi się po nocach. Wiem że dobrze oriętujesz się w tym terenie i liczę na ciekawą propozycję .

    Pozdrawiam!
    Wojtek z...

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    Ja to idąc z Rajskiego w stronę mostu skręcam przy kapliczce na prawo i trochę dalej przekraczam potok w lewo- starą drogą, wychodzę na polanki z małymi ambonkami a dalej droga sama prowadzi mnie do okazałej ambony, skąd mogę iść na północ do Terki, lub tylko do przełęczy z której widać Terkę (warto). Ze Studennego rozciąga się niezapomniany widok na Otryt i dolinę Sanu. Kiedyś od tej dużej ambony poszedłem widoczną drogą w las, droga zniknęła a ja myślę sobie w którą stronę iść. Nagle dostrzegłem żelazny krzyż, obok drugi i kilka następnych, byłem w środku cmentarza, był środek dnia ale dostałem gęsiej skórki.
    W ośrodku PGNiGe można wypożyczyć rowery i pogonić do mostu, na drugą stronę i drogą pod Otrytem do tarasu nad Tworylnym i dalej jak kondycja pozwala do Sękowca a nawet Chmiela.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    heh - Partyzant ! znam ten ''szlak". Rzeczywiście -widok spod podejścia do Terki , zaprawdę , fantastyczny ! Cmentarz Studennego robi wrażenie ... Jak będziesz w PGNiGe - pozdrów Andrzeja K. -wspaniały facet !!!

    Wojtku -na PW

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    747

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    Wprawdzie myślałem że jeszcze czas, ale korzystając z okazji podłączę się do pytania. Mianowicie jak zejdą śniegi (których akurat chwilowo mam dość) wybieram sie na wiosenną wędrówkę doliną Sanu. Start mam zaplanowany za Rajskiem, tak daleko, jak da się dojechac samochodem. W planach pętelka Tworylne, Krywe, Hulskie, powrót może druga stroną Sanu. Teraz doszedł skok na Studenne-cmentarz choćby.
    Przeglądałem już forum, teraz na szybko nie mogę odnaleźć tych postów, gdzie ktoś (Wojtek numerowy?) dawał mapkę z naniesionymi obiektami w Tworylnym. Interesowały by mnie właśnie informacje, gdzie coś jeszcze można zobaczyć w terenie, najprościej na GPS-a. Oprócz tego prosiłbym o informację o tym jedynym mieszkańcu Hulskiego -czy mógłbym liczyć na jego tolerancję w zakresie przejścia przez/wokół jego stanu posiadania aby dojść od cerkwiska do ruin młyna? Ważne że będę z psem, pies może być na smyczy. Nie chcę zakłócać jego spokoju, tylko przemknąć bez kłopotów - myślicie że jest szansa czy trzeba obchodzić szerokim łukiem?
    Pewnie bliżej wiosny jeszcze zadam pytanie w tym temacie

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    Długi - z psem , to raczej TAM uważaj !!! Swego czasu grasował tam wilczur srogi dość. Facet jest dość konfliktowy (oj, żeby nie było że się czepiam, że uprzedzony jestem...) .Różnie bywa....raz nawet udało mi się , w miarę spokojnie z nim pogadać
    Pętelka , którą chcesz wykonać-to spokojnie cały dzionek. Ale droga fajna .
    Auto możesz spokojnie zostawić koło mostu. Ja tam stawiam, nieraz na cały, długi ( ) dzień...
    Ostatnio edytowane przez tomas pablo ; 08-03-2013 o 15:46

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    Tomas, mam zamiar być w Rajskim na wiosnę, pozdrowienia przekażę, mam zamiar więcej pobiegać po Otrycie, kusi mnie też widok kwitnących jabłoni w dolinie Sanu. Teraz muszę biec do lasu. Cześć.
    Aha, możliwe że to było Twoje auto, tam przy moście.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Tomas, mam zamiar być w Rajskim na wiosnę, pozdrowienia przekażę, mam zamiar więcej pobiegać po Otrycie, kusi mnie też widok kwitnących jabłoni w dolinie Sanu. Teraz muszę biec do lasu. Cześć.
    Aha, możliwe że to było Twoje auto, tam przy moście.
    Andrzej, to miły, ciepły facet !!! .Ja w Rajskim jestem dosyć często...ale różnie to z tą częstotliwością . Auto ?- duże, srebrne , na sporych oponkach ?

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Tworylne- Scieżki, ciekawe miejsca.

    Może wiosną się spotkamy w Tworylnem, nigdy nic nie wiadomo. Auto stawiam też koło mostu. Na klapie bagażnika dwóch wędkarzy a w rejestracji dwie" kosy". Termin 2 lub3 maj tego roku. I te jabłonie, kwitnące, z których w sierpniu jadłem jabłka (trochę kwaśne, ale bieszczadzkie).

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ciekawe linki
    Przez WALDI w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:49
  2. Ciekawe!
    Przez WUKA w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 13:59
  3. Ciekawe wyprawy
    Przez Sztympel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 11:59
  4. Ciekawe strony
    Przez aniad w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2006, 12:08
  5. noclegi ,ciekawe miejsca,trasy
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2001, 10:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •