Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

  1. #1
    szyszy
    Guest

    Domyślnie Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    No tak aż wstyd sie przyznać... 35 lat i nie byłem jeszcze w Bieszczadach, tak więc chcę się wybrać. Plan jest taki. Pierwszy wyjazd na długi weekend w maju, bez dzieci, my tzn ja i żonka oraz kumpel z żoną. Traktujemy to jako wyjazd na rekonesans, chcemy zobaczyć jak to jest w tych Bieszczadach. Ale czytałem że na głównych trasach to będzie wtedy tłok, a tego chcielibyśmy uniknąć. Dlatego mam prośbę aby ktoś doradził gdzie się wybrać. Tak jak napisałem jadą dorosłe osoby więc wygód być nie musi, nie zamierzamy jechać w Bieszczady by oglądać telewizję. Ale jest jedno ale. Ponieważ bieszczady to góry więc mamy obawy (najwieksze maja dziewczyny) że w maju będzie tam śnieg. Zatem gdzie pojechać żeby a) nie było śniegu b) nie przeciskać się między ludźmi jak w ikei w niedzielę. Jak się przygotować na taki wyjazd, bo pogoda może zaskoczyć, a chcielibyśmy raczej w Bieszczady wysokie chociaż niekoniecznie. Najważniejsze to poczuć ducha tych gór :)

    Drugi wyjazd planuję na przełomie lipca i sierpnia ale już z dzieciakami więc raczej zawitamy nad solinę. I tu znów prośba o polecenie miejsca na wypoczynek dla rodziny. Założenie jest takie żeby wszystko było w miarę pod ręką, aby dzieci wybawiły się w dzień a rodzice mieli gdzie odsapnąć wieczorkiem, jakiś barek gdzie można coś zjeść coś wypić, w coś pograć, sklepik jakieś niewyszukane atrakcje etc.

    Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję!

  2. #2

    Na forum od
    01.2010
    Rodem z
    Pomorze
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    Zdecydowanie Ustrzyki Górne (połonina Wetlińska jest w miarę łatwa do przejścia a krajobrazy piękne), a jeśli starczy czasu to Bukowe Berdo (magiczne widoki) :) A na drugi wyjazd Wetlina- Cisna :)

    Polecam kupić poradnik wyd. Rewasz oraz mapę, najlepiej foliowaną wyd. Ruthenus .
    Pogoda w górach jest zmienna, także trzeba to też wziąć pod uwagę pakując się na szlak.

  3. #3
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    Zamierzasz wybrać boczne szlaki żeby tłoku uniknąć więc polecam-dzień pierwszy - Zatwarnica-Dwernik Kamień-Zatawrnica,dzień drugi - trasę na Jasła-większość szlaku prowadzi co prawda lasem ale jest dość mało uczęszczana.Warto też przejść się z Komańczy na Chryszczatą i zejść do Woli Michowej lub też iścć dalej przez Wołosań i nocować w schronisku w Cisnej.To tak na szybko.Jeśli chodzi o śnieg-raczej już nie powinien leżeć ale może być chłodno,więc ciepłe ubrania mile widziane

  4. #4
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez szyszy Zobacz posta
    Traktujemy to jako wyjazd na rekonesans, chcemy zobaczyć jak to jest w tych Bieszczadach. Ale czytałem że na głównych trasach to będzie wtedy tłok, a tego chcielibyśmy uniknąć. Dlatego mam prośbę aby ktoś doradził gdzie się wybrać.
    Cytat Zamieszczone przez szopen Zobacz posta
    Zdecydowanie Ustrzyki Górne (połonina Wetlińska jest w miarę łatwa do przejścia a krajobrazy piękne), a jeśli starczy czasu to Bukowe Berdo (magiczne widoki) :) A na drugi wyjazd Wetlina- Cisna :)
    Szopen, co Ty za głupoty wypisujesz ? Szyszy wyraźnie pisze, że chce uniknąć tłoku, a Ty go wysyłasz tak, gdzie największe w tym czasie tłumy. Porównywalne albo jeszcze większe to tylko nad Soliną.
    Szyszy - skoro już musisz jechać w tym terminie to trudno, ale unikaj szlaków, które zaczynają się lub kończą w Ustrzykach Górnych, Wetlinie i pomiędzy nimi. Jeśli już na nie trafisz, to wiedz, że poza sezonem nie ma tam tyle ludzi.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    Witam! Zgadzam się z Diabełkiem (sorry), wszyscy górą (Caryńska, Wetlińska, Tarnica...) a my boczkiem, trochę dołem i jak najdalej od tłumów. A maj może być tak gorący jak w zeszłym roku (prawie 30 stopni ).
    Też będę :)
    Pozdrawiam!

  6. #6
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    Szopen, chyba nie doczytałeś pytania... Wysyłasz człowieka w paszczę lwa Diabeł dobrze radzi, rejon Zatwarnicy i Komańczy, ja bym dodał trójkąt: Baligród - Średnia Wieś - Górzanka... Byle nie za blisko Soliny

  7. #7
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    Jeśli nie straszne Wam niewygody, chcecie poznać ducha tych gór a przy tym uniknąć tłumów w majowy łikend to najlepszy sposób zabrać namioty, mapę, plecaki itd. i wysiąść z samochodu/autobusu gdzieś na trasie pomiędzy Zagórzem i Ustrzykami Dolnymi i ruszyć na południe. Satysfakcja gwarantowana!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  8. #8
    szyszy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    hej dzięki za rzeczowe odpowiedzi, bardzo podoba mi się opcja pojechania samochodem na ślepo i po prostu poszukania swojego miejsca w tych górach.

    Ale w ogóle żeby wyjechać, to muszę przekonać dziewczyny że nie będzie śniegu, bo nie po to jest maj żeby wracać do zimy :) Jak myślicie jaka pogoda będzie w maju? Pytam bo każde miejsce na Ziemi a w szczególności góry mają swój mikroklimat i da się co nieco przewidzieć. O Bieszczadach słyszałem takie opinie: najlepiej pojechać w sierpniu ponieważ wiosna bywa zimna, pierwsze liście na drzewach pojawiają się w połowie maja, a w maju to śnieg dopiero topnieje na szlakach. W lipcu natomiast zazwyczaj pada deszcz i to prawie bez przerwy. Jakie są wasze doświadczenia? Ja naprawdę chcę pojechać ale marudzących dziewczyn to nie zniosę :)

    Czy ktoś jeździ regularnie kwiecień/maj?

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    Dobrze Cię rozumiem, że nie zniesiesz marudzących dziewczyn, ale w nocy jak będzie zimno to przytulić byś się chciał pewnie, co?:) Pogoda w maju przeważnie jest już dobra na łażenie, sporo słońca jest. Jednak śnieg po takiej zimie jak jest teraz będzie zalegał miejscami w wyższych partiach gór i po lasach, tam gdzie słońce nie dociera za bardzo. Noce też będą chłodne, a często nawet poniżej kreski. Kiedyś nocowałem w stodole w Ustrzykach właśnie w maju jakoś na początku. Rano sobie wstałem wyspany, wyszedłem przed stodółkę w samych gatkach, zacząłem się przeciągać a tu patrzę...gospodyni się z progu na mnie dziwnie patrzy:) Po czym powiedziała, że w nocy było minus 7 stopni, jakoś mi się od razu zimno zrobiło i wskoczyłem do śpiworka z powrotem. A w dzień był upał że hej. W kwietniu i w początkach maja przyroda dopiero budzi się do życia w tych górach, trawy są już zielone po części, ale drzewa nadal jeszcze w letargu pozostają. I tak jak wyżej forumowicze napisali - jak nie chcesz mijać tłumów na szlakach to trzymaj się z daleka od Ustrzyk, Soliny i Wetliny.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Pierwszy wyjazd w Bieszczady

    Ja jeżdżę w maju w góry...regularnie w tygodniu z weekendem majowym.
    Różnie bywa...śnieg również i to padający...w 2011 - chyba 6 lub 7 maja mgła i opady śniegu wygoniły mnie z Caryńskiej, w 2010 początek maja był śnieżny w Karkonoszach. A w ubiegłym roku lampa taka w Bieszczadach, że krótki rękaw i krótkie spodnie.
    Musicie się przygotować na różne warunki.
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy wyjazd w Bieszczady. Zakup namiotu i śpiworów.
    Przez gitarzystka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 01:19
  2. Pierwszy wyjazd w Bieszczady.
    Przez lilelo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 16:47
  3. Wyjazd w Bieszczady
    Przez Roghalik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 17:34
  4. Co polecacie na pierwszy wyjazd w Bieszczady??
    Przez Fazi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 23:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •