Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

Mieszany widok

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar mpap
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    33

    Domyślnie Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    Nie mogłem znaleźć podobnego tematu, większość pyta o warunki w danym okresie, a chyba warto było by mieć aktualne info o tym jakie warunki panują w Bieszczadach, a temat "A może jakieś aktualne fotki?" chyba nie do końca rozwiązuje sprawę.
    Jeśli - mimo poszukiwań - dubluję jakiś temat to sorry i proszę o zamknięcie.

    Na dobry początek.
    Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego informuje wszystkich zainteresowanych udziałem w Drodze Krzyżowej na Tarnicę oraz innych turystów, że ze względu na niebezpieczne warunki pogodowe panujące w górach, w dniach 29.03-02.04 2013 r. nie udostępnia szlaków turystycznych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
    Bieszczadzki Park Narodowy nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób, które weszłyby w ww. dniach na szlaki turystyczne w Parku.
    http://www.bdpn.pl/index.php?option=...=1242&Itemid=1

    Do majówki chyba się polepszy,nie?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    Myślę, że wcześniej, bo powyższe ogłoszenie i tak nie powstrzymało dużej grupy ludzi przed łażeniem.
    Wybieram się w sobotę 6.04, więc napiszę co i jak teraz wygląda.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    W sobotę 6.04 na Caryńskiej nic nie było widać, śniegu sporo, na grzbiecie wywiany i wystające kamienie. Przy granicy lasu (od strony Koliby) do metra albo i więcej. Śnieg załamywał się pod nartami.
    W niedzielę 7.04 na Małej Rawce dużo lepiej, w lesie nie sondowałem ale na oko z metr co najmniej śniegu. Na przełączce pod Wielką Rawką (między Mała a Wielką) udało się znaleźć kilka miejsc, gdzie sonda lawinowa 265cm się cała chowała.. Śnieg twardy, wywiany, w lesie zmrożony, nie łamał się. Jazda (oczywiście ;-) po szlaku) rewelacja.
    Dojazd - Ustrzyki - przełęcz Wyżniańska - czarna mokra, miejscami sucha.
    Do Koliby od Zatwarnicy tylko dla odważnych w samochodach terenowych. My podchodziliśmy od Bereżek - dwa pierwsze mostki są zerwane.

    PS. Śnieżyca wiosenna w Dwerniku już kwitnie - pewnikiem będzie wiosna...
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 08-04-2013 o 14:30

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar marmota_m
    Na forum od
    10.2010
    Postów
    371

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    Szło się po tym też dobrze
    idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotyka się ich na każdym kroku

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    Kto może mi powiedzieć jaka jest sytuacja na szlakach w wyższych partiach Bieszczadów: Bukowe, Szeroki, Rawki, Połoniny?
    Ile śniegu, czy szlaki przechodzone?
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    Też mnie to ciekawi, czy ktoś był na Połoninach lub Rawkach ostatnio? Jakie tam warunki? Wybieram się tam w najbliższą sobotę i takie informacje bardzo by się przydały

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Gandalf
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Gród Kraka
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    Cytat Zamieszczone przez potworek Zobacz posta
    Jakie tam warunki?
    Ponoć nie jest dobrze: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/...84060,1,0.html , ale niestety sam nie mogę zweryfikować

  8. #8

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    Byłam na Połoninie Wetlińskiej wczoraj. Pogoda była bardzo dobra, choć widoczność nie najlepsza. Przepiękne łany kwitnącej śnieżycy wiosennej i cebulicy, ludzi mało...
    Jeden minus to topniejący śnieg, na szlakach płyną potoki wody, jest błoto.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    Wybieram się w ten weekend w biesy i mam pytanie jakie są warunki na Wetlińskiej lub Szerokim Wierchu?czy trzeba brać rakiety,czy nie bo szlaki są przedeptane?może ma ktoś świeże wieści.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  10. #10
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.

    O ile nie planujesz poruszania się po dziewiczych śniegach to raczej rakiety będą zbędnym balastem. Stosunkowo dawno nie było opadów i raczej do weekendu ich nie będzie więc popularne szlaki powinny być przetarte a śnieg zmrożony o ile górą nie "puści" przy inwersji. Ale tu już pasuje prześledzić aktualne prognozy np tu: http://instytutmeteo.pl/prognoza-pog...Gorne-6740-1-0 albo http://www.gopr.pl/lawiny/bieszczady.
    Z komunikatu wynika, że inwersja jest ale górą temperatury jeszcze mocno ujemne ( 12 do 15 na minusie ).Ale i tak cieplej przy porannych minus 25 dołem
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Prognoza pogody
    Przez andrzej627 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 01:23
  2. Aktualna POGODA w Bieszczadach
    Przez jeden z Pulpitów w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 23:43
  3. Pytanie o nocleg, co polecacie itp. itp.
    Przez irek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-07-2005, 15:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •