Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 8 9 10
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95

Wątek: Przyszłość Łopienki

  1. #91
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Przyszłość Łopienki

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Najlepiej inwalidów utylizować, nie będą się szlajać po Łopience
    Miałem na ten post odpowiedzieć kiedyś tam. No dobra, z opóźnieniem, ale to napiszę... Mamy w Karkonoszach taki problem. Raz, czy dwa w roku dyrekcja wydaje zgodę na dowóz inwalidów na Śnieżkę autami. To się powtarza choćby przy okazji obchodów św. Wawrzyńca. I zaraz za tym sypie się lawina podań o zgodę na jednorazowy wjazd jakichś aut z jednym lub wieloma inwalidami. Gdy zsumowaliśmy liczbę tych podań, to uznaliśmy, że trzeba by wywalić z Drogi Jubileuszowej ruch pieszy w lecie, gdyż powstało by realne zagrożenie ze strony samochodów.
    Oceniliśmy terminy wnioskowanych wjazdów: wszystko głównie w lipcu i sierpniu. Z wypisanych dat wynikało, że w niektóre dni pod Śląskim Domem przejeżdżało by około 100-150 aut;>
    Odmawiamy tym osobom twardo. Powodów jest wiele, ale mnie poraża szczególna postawa owych osób pokrzywdzonych przez los. Z powodu tejże krzywdy wykształcili silną postawę roszczeniową i nie potrafią zajarzyć, że oni, jak i inni, spotkają się z jakimiś zakazami, ograniczeniami i wcale nie wynika nasza odmowa ze złego stosunku do osób upośledzonych. Jak na ironię, do Śląskiego Domu doprowadza specjalny szlak umożliwiający jazdę na wózkach inwalidzkich, a z dołu można wjechać wyciągiem, którego właściciel jak najbardziej udostępnia pełną obsługę takich wjazdów. No ale to się trzeba mimo wszystko pomęczyć...
    W przypadku Łopienki presja ludzi na zarządcę drogi musiała być szczególnie silna i tak podejrzewam, że akurat nie inwalidzi grali w tej orkiestrze pierwsze skrzypce, ale zwyczajni lenie, którzy najchętniej na siku by wjeżdżali autem do kibla.

    Tak czy inaczej, rozpoczęło się tratowanie tego pięknego miejsca i tyle...
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  2. #92
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Przyszłość Łopienki

    Bieszczady marzec 2011 686.jpg
    Pod koniec września wybrałem się do Łopienki.
    Żeby całkiem nie iść na łatwiznę, to samochód zostawiłem na parkingu przy Spisówce, złapałem stopa do Bukowca i przez Korbanię doszedłem do celu.
    Nie było kogo zapytać o co chodzi z tymi robotami. Wszystko wskazywało na to, że wzdłuż drogi dość sprytnie ulokowana i zamaskowana krzakami(w większości przebiegu) powstaje jakaś ścieżka.
    A może trafiłem kulą w płot?

  3. #93

    Domyślnie Odp: Przyszłość Łopienki

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Bieszczady marzec 2011 686.jpg
    Pod koniec września wybrałem się do Łopienki.
    Żeby całkiem nie iść na łatwiznę, to samochód zostawiłem na parkingu przy Spisówce, złapałem stopa do Bukowca i przez Korbanię doszedłem do celu.
    Nie było kogo zapytać o co chodzi z tymi robotami. Wszystko wskazywało na to, że wzdłuż drogi dość sprytnie ulokowana i zamaskowana krzakami(w większości przebiegu) powstaje jakaś ścieżka.
    A może trafiłem kulą w płot?
    Chyba o to chodzi:
    http://pomba.pl/nadlesnictwo-cisna-p...y-singletrack/
    https://www.facebook.com/Nadlesnictw...73807622719756

  4. #94

    Red face Odp: Przyszłość Łopienki

    Nie do końca. To co wykonuje Nadleśnictwo Cisna, to prace przy ścieżce rowerowej zlokalizowanej miedzy Cisną a Habkowcami gdzieś w masywie Wołosania i Honu. W dolinie Łopienki Nadleśnictwo Baligród wykonuje ścieżkę turystyczną od parkingu w kierunku cerkwi. Będzie to alternatywa dla wędrujących turystów w rejon cerkwi (czy wędrując drogą wśród kurzu i ruchu pojazdów, czy bokiem wśród lasu w ciszy i względnym spokoju). Ta ścieżka będzie w stylu tej która znajduje się w Bystrem w dolinie potoku Rabego.

  5. #95
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Przyszłość Łopienki

    Dziękuję za obie odpowiedzi. Ścieżka turystyczna usprawni dojście do cerkwi.
    Inną sprawą jest to, czy jest to komercji ciąg dalszy i jaką nawierzchnię będzie miała, bo raczej nie będzie to prawdziwa gruntowa ścieżka.
    Łopienka stała się celem pielgrzymek i tego nikt nie powstrzyma.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Do Łopienki przez Hyrczę – opowiadanie w 5 odcinkach.
    Przez Wojtek Pysz w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 21:23
  2. Już przyszła
    Przez mniszek w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 15:40
  3. UA/PL - przyszłość
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 10:34
  4. Zasady przyszłego głosowania - wyboru miejsca VIII KIMB
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 20:44

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •