Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

  1. #1

    Domyślnie Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    Cześć!!! Wybieram się w Bieszczady w okolice Jeziora Solina, interesują mnie opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi, ew. jakieś kamieniołomy. Znalazłem póki co Hulskie, Krywe i Tworylne - ruiny cerkwi. Czy moglibyście mi coś jeszcze polecić?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    Nie oczekuj, że otrzymasz wiele odpowiedzi. Większość forumowiczów kocha Bieszczady i ze względu na nieznajomość Ciebie i brak pewności, że masz czyste zamiary co do tych miejsc, takich informacji Ci nie poda. Nie mniej jednak witaj na Forum i baw się dobrze. Jak przekopiesz się przez trochę wątków na pewno coś ciekawego znajdziesz.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    Cześć, dzięki za odpowiedź. Nie za bardzo rozumiem czym mogą być nieczyste zamiary wobec ruin - Paintball, grafitti, zaśmiecanie? Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że aby przekonać Was do pomocy musiałbym się jakoś zweryfikować. Jeśli chodzi o moje zainteresowanie ruinami, to przede wszystkim lubię je zwiedzać; jestem użytkownikiem Forgotten.pl, umieściłem tam kilka miejsc (a zatem musiałem zwiedzić ich więcej - dodać mogłem jedynie odkryte osobiście): http://forgotten.pl/user.php?uid=Staszek. Poza tym tworzę stronę internetową poświęconą stacjom kolejowym w Małopolsce: http://stacje.cba.pl/ - są na niej również zdjęcia nieużywanych stacji. Mam nadzieję, że te dwa linki charakteryzują mnie w wystarczającym stopniu.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Staszek Paliwko ; 12-04-2013 o 13:03 Powód: Pozdrowienie

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    Witaj na forum !
    Otóż kolego, fakty są takie, że wciąż rośnie ilość osób, którzy traktują resztki materialnej historii tylko dla siebie.
    Jest taki program tvp "Było nie minęło" , ale nie wszyscy się z nim utożsamiają.
    Niestety, są też tacy którzy nie chcą tam występować, wolą eksplorować tylko dla siebie nie patrząc na zniszczenia jakich dokonują przy okazji

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    Po nie tyle opuszczonych co wysiedlonych prawie 70 lat temu wsiach w Bieszczadach i w Beskidzie Niskim pozostały tylko puste doliny, nie znajdziesz tam ruin, no co najwyżej gdzieniegdzie dawne piwnice i studnie. Trzeba uważać aby nie wpaść. Poza tym kwitnące wiosną drzewa owocowe, czasem cmentarze z nielicznymi zachowanymi nagrobkami i nic więcej.
    Fabryk w Bieszczadach nigdy nie było, więc i ruin nie ma.
    Wzdłuż linii Sanu zachowały się gdzieniegdzie, ale raczej na przedgórzu ruiny schronów dawnej linii Ribbentrop-Mołotow.
    Takich miejsc jakich szukasz jest znacznie więcej np. na Dolnym Śląsku, lub też na Górnym Śląsku.

  6. #6
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    Cytat Zamieszczone przez Staszek Paliwko Zobacz posta
    , interesują mnie opuszczone wsie,
    Opuszczonych wsi to tam dostatek... tzn wsi ktore kiedys byly wsiami a teraz juz nie sa.. Widac je na kazdej mapie i w wiekszosci bieszczadzkich przewodnikow mozna je znalezc po opisie "nieistniejaca wies w dolinie X..." itd W wiekszosci z nich mozna znalezc zarastajace łaki, owocowe drzewka , slady podmurowek i dawnych drog, cmentarz.. oraz coraz czesciej ploty z napisem 'teren prywatny"... Nie licz ze beda stac tam opuszczone chałupy ktore mozna eksplorowac..

    Cytat Zamieszczone przez Staszek Paliwko Zobacz posta
    . Czy moglibyście mi coś jeszcze polecić?
    Pozdrawiam.
    tak, zmiane kierunku


    Cytat Zamieszczone przez Staszek Paliwko Zobacz posta
    Cześć!!! Wybieram się w Bieszczady w okolice Jeziora Solina, interesują mnie opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi, ew. jakieś kamieniołomy. Znalazłem póki co Hulskie, Krywe i Tworylne - ruiny cerkwi. Czy moglibyście mi coś jeszcze polecić?
    Pozdrawiam.
    Ty odwiedz lepiej Gorny Slask, Dolny Slask, Lubuskie, Pomorze Zachodnie... Jesli interesuja cie opuszczone miejsca, fabryki i ruiny to w Bieszczadach bedziesz ich musial ich szukac, szperac za nimi a moze ktos z łaski ci zdradzi jakis sekretny namiar... Jak pojedziesz na zachod Polski to owe ruiny fabryk, domow, palacow i kosciolow- znajda cie same.. i przytłocza swoja liczba i ogromem..
    Ostatnio edytowane przez buba ; 12-04-2013 o 22:27
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    ...ogromem i smutkiem...gdy idę przez Sudetów opłotki i widzę we wsi kościół, a własciwie jego ruiny...tak jak np w Karpnikach, to wiem, że po nas też nie zostanie nic więcej...
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    don Enrico - programu niestety nie kojarzę.
    Basia Z. - to smutne. Miałem nadzieję, że może jednak coś się znajdzie. Zostają mi te trzy, które wyszukałem.
    buba - cmentarze też są ciekawe. Generalnie wszystko co się rozpada (uprawiam taki swoisty kult zniszczenia ). Co do regionów, które radzisz, to trudno mi kogoś wyciągnąć na samo zwiedzanie fabryk itp. Raczej przy okazji, a że tym razem jadę w Bieszczady.
    Co do liczby i ogromu, to oczywiście miło jest jechać do takich Kalet, które są wielkie i fantastyczne. Z drugiej strony odkrycie czegoś z jakiejś starej mapy topograficznej czy zupełnie przez przypadek, czegoś o czym w ogóle nie wspomina się na w Internecie, jest także świetną sprawą. Nawet jeśli spodziewało się gigantycznego kompleksu, a to jest kilka rozpadających murków… Tak w ogóle to wysłałem Ci PW, nie wiem czy doszła, bo u mnie w wysłanych nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Staszek Paliwko ; 13-04-2013 o 11:10 Powód: Pytanie do buby

  9. #9
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    Kiedy jedziesz w te Bieszczady? W trzeci weekend maja będzie parę osób w okolicy wymienionych przez Ciebie wsi. Może uda się coś jeszcze Ci pokazać

  10. #10
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.

    Cytat Zamieszczone przez Staszek Paliwko Zobacz posta
    ... interesują mnie opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi, ew. jakieś kamieniołomy. Znalazłem póki co Hulskie, Krywe i Tworylne - ruiny cerkwi.
    Nie serwuję rybki, ale polecam wędki:
    W temacie cerkwi: http://cerkiewne.tematy.net. Wybierz sobie powiat bieszczadzki, leski lub sanocki, w zależności, gdzie tam się wybierasz i sprawdź, która cerkiew jeszcze stoi, której już nie ma z której jeszcze coś pozostało.
    W temacie wiosek: książka "Krajobrazy nieistniejących wsi".
    W temacie fabryk: w samych Bieszczadach, jak wspomnieli przedmówcy, nie było. Ale wędrując bieszczadzkimi ścieżkami spotkasz opuszczone retorty, opuszczone PGR-y i coś tam jeszcze innego, opuszczonego też znajdziesz.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ruiny klasztoru w Zagórzu
    Przez Zosia samosia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-03-2023, 10:07
  2. 3 wsie...
    Przez Dlugi w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 13:06
  3. Dawne wsie: Fedkowskie!
    Przez Pastor w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 16:34
  4. dolnoslaskie zamki i ruiny
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2008, 10:41
  5. Pytanie o nocleg, co polecacie itp. itp.
    Przez irek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-07-2005, 14:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •