Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: 15 km do Niżankowic

  1. #11
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    I już?
    No już Plecak koło łóżka już stoi spakowany (a ciężki pieron... niewymownie!) trzeba więc choć jedną relację zakończyć przed wyjazdem na kolejną wyprawę

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Pomyślałam sobie, że jeśli Bartek będzie tak z nosem przy kwiatkach podążał to będzie szedł wolniej i relacja będzie dłuższa.
    Będzie, jak rzucisz okiem na mapę to zobaczysz, że czerwona ścieżka w Rybotyczach się nie kończy Nie będę co prawda szedł wiernie za znakami, bo coś je przed Birczą za bardzo do asfaltu przyciąga, ale ciąg dalszy z pewnością nastąpi. Kiedyś

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    A takie niezwykłe i piękne okolice przemierzał
    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    SUPER TERENY TO SĄ , PRZECIEŻ !!!
    Niewątpliwie oboje macie rację.

    Cytat Zamieszczone przez Darkowski Zobacz posta
    Widzę, że ktoś odwiedza moją parafię Rybotycze, Brylińce, Kopysno...
    Odwiedza i to wcale nie tak znów rzadko
    Czterech panów B.

  2. #12
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    ciąg dalszy z pewnością nastąpi. Kiedyś
    (mam nadzieję, że takie urocze kwiatki jeszcze jakieś wtedy "kiedyś" też będą )

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    No już Plecak koło łóżka już stoi spakowany (a ciężki pieron... niewymownie!) trzeba więc choć jedną relację zakończyć przed wyjazdem na kolejną wyprawę
    (...)
    Autor zamiast ciągnąć wątek spakował plecak i wyniósł się gdzieś w dzikie krainy.
    Ha, ale tam na wschodzie nie ma netu i nie będzie mi tu moderował ten moderator mojej pisaniny
    Ha, więc napiszę sobie cokolwiek.
    Ha, 15 kilometrów od Niżankowiec , rozłożyły się od dawna Rybotycze znane głównie ze swej Posady, ale miejscowość ta ciągle czeka na kolejne odkrywanie. Najpierw można odkryć czy jest to wieś czy miasto ?
    W samym środku jest okazały ryneczek, więc może miasto ? Ryneczek jest super , bo posiada wiele miejsc parkingowych (zawsze są wolne miejsca) i to zupełnie bez opłat, na prawdę nie ma parkometrów. Można zostawić samochód i co ? ....
    przesiąść się do rzadko kursujących autobusów (jak uczynił autor) , albo ruszyć na najwyższy szczyt ( jak uczyniłem swą osobą)
    Proponuję wersję ekstremalną, czyli zamiast iść w górę wyznaczonym żółtym szlakiem, wybrać indywidualną trasę biegnącą widokową dróżką na zachód od szlaku (biegnącego wąwozami)
    spójrzmy na mapę i proponowaną wersję oznaczoną na czerwono
    .
    map9.jpg
    trzeba więc obrać kierunek z rynku tak, aby wyjść północno-zachodnim rogiem , przekroczyć drogę ze szlakiem i potoczek tylko po to aby dojść do starego cmentarza.
    .
    hm13_7082.jpg
    .
    wkrótce wychodzimy na polną dróżkę biegnącą wśród pól
    .
    hm13_7083.jpg

  4. #14
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    Żeby nie było zbyt łatwo, to dróżka ta po jakimś czasie dochodzi do lasu i tam należy skręcić w prawo, aby po przekroczeniu potoczku wspinać się w górę już lasem. Po pewnym czasie i ta leśna dróżka się się rozmyje w gąszczu krzewów.
    .
    hm13_7089.jpg
    Jeśli ktoś może poradzić sobie z takimi ekstremalnym warunkami wkrótce zostanie wynagrodzony
    pięknymi połoninnymi widoczkami
    .
    hm13_7092.jpg
    .
    a potem jeszcze trochę wytężonego ruchu , trochę głębszych oddechów , trochę potu ale warto bo czeka nas na szczycie sosenka i krzyż,
    .
    hm12_2266.jpg
    czyli jesteśmy na najwyższym szczycie Pogórza Przemyskiego czyli na Kopystańce.
    Jeśli ktoś z czytających ten wątek nie miał okazji tam być niech czym prędzej wpisze to do swojego grafiku, albo nie. Może to i lepiej że tak piekne miejsce jest tak rzadko odwiedzane ?
    Spotkaliśmy po drodze parę zakochanych młodych ludzi. Jakże to miło że był to chłopak i dziewczyna.
    Ze szczytu rozległe widoki , tak na oko ze 3/4 horyzontu.
    I jest na horyzoncie widoczna ta górka na której jeszcze nie byłem o nazwie bodajże Radycz.
    Tak , trzeba mieć jakieś marzenia i zamierzenia i dla mnie jest to Radycz.
    .
    hm13_7102.jpg

  5. #15
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    Dzięki don Enrico za kontynuację! :) miło sobie chociaż tak wirtualnie po górkach i pagórkach pochodzić :)

    (rzeszowskie rycerstwo jakoś rzeczywiście tłumnie tej wiosny Darkowskiemu po parafii chodzi )

  6. #16
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    (...)

    (rzeszowskie rycerstwo jakoś rzeczywiście tłumnie tej wiosny Darkowskiemu po parafii chodzi )
    Nie wiem czy słowo tłumie jest adekwatne, ale faktem jest że przy tym krzyżu stojącym na skrzyżowaniu polnych dróg (foto)
    .
    hm12_2259.jpg
    . szczęka mi ze zdziwienia opadła widząc wychodzący z północnej drogi zarys człowieka, co ja mówię jakiego człowieka ? toż to Bartolomeo we własnej osobie
    Nie mogąc uwierzyć przykucnąłem i uszczypnąłem się w łydkę !
    Przecież nikomu nie mówiłem, że tu będę o tej porze ? skąd on się tu wziął ?
    Pogadaliśmy bez wyrzutów, przecież on chciał samotności a ja też nie oczekiwałem "tłumnego" jego towarzystwa.
    Do końca wędrówki nie spotkałem już nikogo i nie dzieliłem się tymi widoczkami na "Kalwarię"
    ale z Wami się podzielę, bo pięknie tam jest !
    .
    hm13_7114.jpg
    p.s. dróżka biegnie łączkami i już przed końcem dochodzi do zagrodzonych prywatnych latyfudniów, wówczas trzeba odbić w prawo kierując się na środek Rybotycz
    POLECAM !
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 02-05-2013 o 19:01

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Dolina Wiaru
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    (rzeszowskie rycerstwo jakoś rzeczywiście tłumnie tej wiosny Darkowskiemu po parafii chodzi )
    No tak, ja tu mam najbliżej a w domu w Kopyśnie to byłem jakieś pół roku temu.
    Czy rycerstwo z północy wybiera się może w tym roku w moje strony? :)

  8. #18
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    W tym roku latem moja mala rodzinna kapituła krzyżacka planuje krucjatę w Beskidzie Niskim, więc troszkę dalej. W tym roku więc nie będzie pewnie ani sierpniowej, tradycyjnej Kalwarii ani okolic. :( Nie doszły mnie słuchy o jakichś planach rycerstwa ale - jak wiadomo - najlepsze i długo pamiętane są wyprawy spontaniczne. A jak w dodatku wyprawa ma szczęście do przewodnika z pasją, to na długo zostaje w pamięci. : ))))

    a jeśli o Kopystance mowa to warto wspomnieć, że jest tam rezerwat przyrody z bardzo unikalną roślinką, występującą w Polsce już tylko na Pogórzu Przemyskim - Otrożeniem siedmiogrodzkim. A jesienią pięknie kwitną moje ulubione zimowity. : )
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Dolina Wiaru
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    A w Grabniku (ten las koło Kopystańki) występuje kilka gatunków storczyków :) Jak kiedyś będzie okazja to pokażę miejsce gdzie było zamczysko :)

  10. #20
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: 15 km do Niżankowic

    Cytat Zamieszczone przez Darkowski Zobacz posta
    (...) Jak kiedyś będzie okazja to pokażę miejsce gdzie było zamczysko :)
    Na mapie jest, a w rzeczywistości są jakieś ślady do odnalezienia ?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •