Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: 3 wsie...

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar michalN
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    kielce
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Siedzę w robocie a dzięki Tobie trochę mogę pospacerować. Dzięki za opowieść.

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    a jak postępują prace przy cerkwi ? jakiś efekt ?
    Nie mam pojęcia ile dokładnie zostało zrobione bo nie wiem jak cerkiew wyglądała przed pracami. Z tego co widać (a jak zawsze to co widoczne to mniej niż połowa wysiłku) to przemurowano lewą stronę i zwieńczenie frontowej ściany - jeszcze parę fotek:
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    dzięki ! ..z tego co widzę- uprzątnięto z gruzu wnętrze ( ciekawe co się stało z resztkami terakoty ? ...i czy nie znaleziono kolejnego jakiegoś '' skarbu'' , jak to kiedyś w postaci skrzyni z archiwów UPA ) , mury wydają się oczyszczone , usunięto dziczki wyrastające z murów. Ciekaw jestem , czy będzie rekonstrukcja dachu ( i z jakim efektem ? )

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    ... ( ciekawe co się stało z resztkami terakoty ? ...i czy nie znaleziono kolejnego jakiegoś '' skarbu'' , jak to kiedyś w postaci skrzyni z archiwów UPA )...
    Resztki terakoty widziałem w okolicach miejsca, gdzie kiedyś stał ikonostas.
    Mam już pewność że znasz te tereny bardzo dobrze, może kiedyś pokusił byś się na opowiedzenie takich właśnie (jak skarb) i innych ciekawostek?

    Odchodząc od cerkwi gdzieś w dolince przed Ryli mignęło mi 2 turystów więc pies znów na smycz i wędrujemy. Próbuję "zmusić" go aby napił się na zapas w strumieniu przed podejściem ale jakoś nie chce zrozumieć. Po trochu korzystając z pomocy psa pnę się pod górę, w połowie podejścia znajdujemy kałużę - pies jest zadowolony, ja z racji prowadzenia go na smyczy po chwili spodnie mam takie jakbym to ja się w tej kałuży tarzał. Wreszcie wydrapujemy się w pobliże szczytu i zasiadamy na zasłużony odpoczynek z widokiem na cerkiew jak i pokryty łatami śniegu Smerek. Znów nie ma wody dla psa, a ja muszę się zastanowić czy realizować dalej plan wycieczki czy już zacząć skracać No cóż, i tak muszę zejść do Hulskiego, cerkwiska i cmentarza nie odpuszczę - zastanawiam się tylko czy przejdę pod linią elektr. czy iść na szutrówkę. Ruszamy w kierunku Smereka, teren pod linią jakoś mi nie odpowiada, idę więc na szutrówkę. Nią w dół łatwo się idzie, sił trochę wróciło i postanawiam jeszcze odwiedzić wodospady na Hulskim. Są oba na zdjęciach, nie wiem jak kto lubi więc jeden w wersji cukrowej drugi w normalnej. Ten drugi trochę kłopotu mi sprawił, gdyż opis dojścia jaki znalazłem sugerował zaatakowanie go z prawego brzegu (a więc przejść mostkiem na drugi brzeg) a zejście do niego z placu coś mi się wydawało gorsze niż z drugiej strony?
    Wracam w kierunku cerkwiska, skręcam z szutrówki zbyt szybko w drogę, która po chwili niknie wśród krzaków. Po ok 200m chaszczowania wychodzę koło cmentarza i cerkwiska. Chwila odpoczynku i zastanawiania - czy już mieszkańcy doliny wiedza o mej obecności? A może nawet już zdjęcia mam zrobione?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Schody, schody, schody. Idę, szukam, nie mogę znaleźć. Właśnie wróciłem z Tworylnego. Doszedłem do Sanu (bród w Twotylnem), zobaczyłem resztki zabódowań wsi Tworylne i zdziczałe sady - BAJKA. A co do schodów, to nikt z pytanych po drodze (choć znają Tworylne jak swoje...) nie wiedział gdzie się znajdują.
    Pozdrawiam !

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Resztki terakoty widziałem w okolicach miejsca, gdzie kiedyś stał ikonostas.
    Od czasu końca lat 70 XX w., jak byłem tam pierwszy raz , z biegiem lat , płytek jakoś tajemniczo ubywało ( wędrowcy zabierali na pamiątkę ?...) A szkoda ....

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Tomku, widziałem odnowioną kapliczkę w Rajskiem, świetna robota. Cmentarz i odnowione tablice zostawiam na sierpień.
    Pozdrawiam !

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek z Zielonki Zobacz posta
    Schody, schody, schody. Idę, szukam, nie mogę znaleźć. Właśnie wróciłem z Tworylnego. Doszedłem do Sanu (bród w Twotylnem), zobaczyłem resztki zabódowań wsi Tworylne i zdziczałe sady - BAJKA. A co do schodów, to nikt z pytanych po drodze (choć znają Tworylne jak swoje...) nie wiedział gdzie się znajdują.
    Pozdrawiam !
    ech......a byłeś pod dzwonnicą ? albo na cmentarzach ? O ile tak- to mogłeś się potknąć o nie

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek z Zielonki Zobacz posta
    Tomku, widziałem odnowioną kapliczkę w Rajskiem, świetna robota. Cmentarz i odnowione tablice zostawiam na sierpień.
    Pozdrawiam !
    Dzięki ! To zasługa wielu ! .....( niebawem w środku zawiśnie ikona , autorstwa mojej ręki ....)

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar skylux
    Na forum od
    06.2008
    Rodem z
    Leżajsk
    Postów
    122

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    ech......a byłeś pod dzwonnicą ? albo na cmentarzach ? O ile tak- to mogłeś się potknąć o nie
    Schodów ci tam dostatek, do wyboru, do koloru (chociaż przeważa zielony) Wczorajsze trzy, jedne do góry, drugie na dół.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "W tak pięknych okolicznościach przyrody... i niepowtarzalnej... " J.H.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.
    Przez Staszek Paliwko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 15:26
  2. Dawne wsie: Fedkowskie!
    Przez Pastor w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 17:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •