Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: 3 wsie...

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Z tym miejscem kojarzy mi się ciekawa sytuacja. Może to akurat nie w temacie, ale wesołe. Idąc stokówką od mostu na Sanie ze Starego Placu, przy skrzyżowaniu ze ścieżką na Kiczerę Dworską, zrobiłem sobie przerwę na posiłek. Po chwili widzę, że z tego samego kierunku, podąża dwóch skautów ostro dyskutujących. Zapytałem grzecznie jaki jest ich cel podróży?. Okazało się, że zmierzają do Terki. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż to jest przecież zupełnie inny kierunek. W ręku mieli atlas samochodowy i pierwotnie szli zielonym szlakiem ze Smereka do Terki. Prawdopodobnie w okolicy wzniesienia 738, trafili na tabliczkę z napisem " Wycinka drzew, zakaz wstępu". Posłusznie skręcili w prawo w drogę zrywkową i dotarli do stokówki. Mając widocznie orientację prawicową poszli nią w prawo na wschód, zamiast szukać jakiejś cywilizacji na zachodzie. Po wyjaśnieniu wszyscy się uśmieliśmy i mam nadzieję, że przy odrobinie szczęścia i nabytej znajomości orientacji w terenie, szczęśliwie dotarli do Terki.

  2. #42
    Bieszczadnik Awatar Kurdybanek
    Na forum od
    05.2015
    Rodem z
    Inowrocław
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Chciałem odświeżyć ten wątek, gdyż prawdopodobnie w przyszły weekend pojawię się w Bieszczadach.
    Miałbym wtedy okazję odwiedzić te sławne kwitnące jabłonie w Tworylnym a najlepiej zrobić całą trasę zaproponowaną przez "Rewasza", tzn.
    Terka-Studenne-Tworylne-Krywe ewentualnie Zatwarnica. Ponieważ zupełnie nie znam tego regionu mam parę pytań:
    1)Czy łatwo tam pobłądzić, tzn. czy opis trasy zaproponowany w Rewaszu wystarcza aby w miarę gładko ją przejść ?
    2)Podobno jest to teren dość podmokły z podtopieniami jak to może wpłynąć na zmianę trasy ?
    3)Czy są na trasie jakieś tereny prywatne niezbyt przyjazne wędrowcom ;-)

  3. #43
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Cytat Zamieszczone przez Kurdybanek Zobacz posta
    1)Czy łatwo tam pobłądzić, tzn. czy opis trasy zaproponowany w Rewaszu wystarcza aby w miarę gładko ją przejść ?
    2)Podobno jest to teren dość podmokły z podtopieniami jak to może wpłynąć na zmianę trasy ?
    3)Czy są na trasie jakieś tereny prywatne niezbyt przyjazne wędrowcom ;-)
    Można mieć nadzieję, że jeszcze zdążysz na kwitnące jabłonie.
    1. Raczej trudno tam pobłądzić. Od Terki asfaltówką pod górkę i dalej prosto na wschód wydeptaną ścieżką do mostu na Sanie.
    2. W zależności od opadów, miejscami może być mokro. Gdy dojdziesz do Tworylnego, trafisz na żeremie bobrów. Można odbić w prawo i robiąc małe kółko, ponownie znajdziesz się na dawnej dworskiej alei. Następnie, już wydeptaną drogą dotrzesz do Krywego i idąc niebieskim szlakiem zaliczysz ruinę cerkwi w Krywem, a pewnie trochę później i w Hulskim. Do Zatwarnicy już stokówką dotrzesz bez problemów.
    3. Osobiście nigdy nie spotkałem, nawet na terenach prywatnych, ludzi nieprzyjaznych wędrowcom. Podobno jednak czasami, tacy się trafiają.
    Miłego wędrowania - życzę.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 09-05-2015 o 22:36

  4. #44
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    .... na Hulskim jest taki dom, gdzie niekoniecznie właściciel może być zadowolony z wizyty... ale zawsze można go ominąć...trzeba po prostu uszanować czyjąś prywatność...

  5. #45
    Bieszczadnik Awatar Kurdybanek
    Na forum od
    05.2015
    Rodem z
    Inowrocław
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Dzięki Panowie za odpowiedź !

  6. #46
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    64

    Domyślnie Odp: 3 wsie...

    Prawie z wczorajObraz 1412.jpgmury zabezpieczone.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.
    Przez Staszek Paliwko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 15:26
  2. Dawne wsie: Fedkowskie!
    Przez Pastor w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 17:34

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •