Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Facebook

  1. #11
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Facebook

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Nie ma co mnożyć bytów, żeby pozbyć się kompleksów.
    To chyba jakaś parafraza filozoficznej zasady "Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę". Idąc Twoim tropem maciejko to 910 milionów ludzi i to często poważnych, byłoby z kompleksami a ci co nie mnożą bytów, ci pozostali (mówię tylko o tych świadomych), czy czasami też nie mają kompleksów z powodu jednego bytu?
    Gdyby się trzymać Twojej parafrazy a też i wspomnianej zasady filozoficznej to byłoby jedno Forum i jeden portal o Bieszczadach. Tak tylko piszę o naszym temacie. A jak wiemy jest inaczej.
    Jak prosto byłoby wtedy znaleźć wszystko o tych górach, jak prosto zamieścić reklamę, jak prosto wymienić informacje. Może kiedyś twardą ręką rządy przejmą filozofowie, ale czy to wtedy ucieszy tych wszystkich, którymi będą rządzić i czy to będzie biznesowo dobre?

    Temat tego wątku kompletnie mnie nie zainteresował bo teoretycznie mnie nie dotyczył, ale po jakimś czasie zacząłem się zastanawiać nad tym. Aktywnych Forumowiczów jest circa 4% (wg. danych z Forum) a tak na prawdę pewnie z 1%, rotacja KIMB-owiczów też jest zapewne niewielka... ale dajmy sposób wyliczeniom. Zgłosiła pytanie jedna osoba a ile osób o tym myślało, jednak nie zadało pytania? Nikt tego nie wie.
    Wkroczyła i ciągle wkracza w życie ogromna armia ludzi internetu, teraz mają Facebook, ale już kombinują nad czymś nowym.
    Jeśli chcemy być swoistymi "Amiszami" (bez kompleksów) to nimi zostaniemy. Jak się dowiedziałem inne Forum "tam" już jest i na miejscu admina bym się zastanowił czy w to nie wejść, bo to też biznes. Biznes też nie lubi próżni. No chyba, że admin to "Amisz". :P
    A może w sumie to... po kiego wpieprzam się w nie swoje sprawy?

    Ps. Ciekaw jestem czy na Facebooku już coś jest z KIMB-u?, może jest tam już relacja?... no ale ani ja ani Piskal nie mamy tam konta i... musimy tutaj czekać. :P
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #12
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Facebook

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Więc pytanie do admina czy chce aby na Facebooku też było drugie życie Forum? Bo tak jak tutaj znalazł (chętnych) zielonych to i tam na F znajdą się też chętni
    Pewnie się znajdą. Ale to będzie odrębny byt - ludzie z forum w sporej części nie będą czytać prowadzonych tam rozmów (jeżeli takie będą, patrz na post Petefijalkowskiego) a facebookowicze nie będą tu zaglądać. To będzie, tak jak pisze Maciejka, nowy byt. Moim zdaniem niepotrzebny.

    Jak kto chce reklamować nas na Facebooku - droga wolna, niech działa. Ale otwieranie jakiejś "filii" forum, umożliwienie pisania tam (na Facebooku) relacji i prowadzenia rozmów jest moim zdaniem bez sensu. Albo albo. Albo istniejemy w postaci odrębnego forum albo w postaci grupy na Facebooku. Ja wolę forum, nawet jak jest mało aktywne.
    Czterech panów B.

  3. #13
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Facebook

    Będę prawie (to robi różnicę) jak archeolog i odkopię temat bo raz, że go już trochę przysypało a dwa... tak jakoś było mi w nim brak "słowa"od admina.Trochę lobbowałem za tym F, ale dziś posłuchałem http://www.youtube.com/watch?v=2Ck-dr6zsfg Przy odrobinie czasu posłuchajcie co facet mówi w innych swoich relacjach. Lubię go za niezależne poglądy, a że i ciekawie mówi... więc go lubię jeszcze bardziej. Nie wycofuję się z tego co wcześniej w tym wątku napisałem. Każdy kto ma chęć być na F lub NK to jego sprawa i jeśli są chętni by było tam Forum to też jest oki. Ważne by nie szkodzili tam innym!Tak już z innej beczki... ostatnio poświęciłem trochę(!) czasu by zobaczyć czy ja sam gdzieś w tym przepastnym świecie internetu się "przewijam". Nie jestem ani na NK ani na F a jednak gdzieś siebie znalazłem wymienionego z nazwiska i imienia na jakimś protokole. Za to znalazłem kilku o takim samym nazwisku i imieniu, a niektórzy chyba aż nazbyt się tam pchają. Szukając w internecie "czegoś" ważne by mieć dobrą metodę by nie wpaść w tysiące bzdetów. Za to mój nick wraz z linkiem (i to jeszcze jakim!) do Forum jest wysoko pozycjonowany i chociaż geneza jego powstania jest zupełnie inna, niż to co w Google wyskakuje, to jednak w odprysku procenta ma "jakieś tam" powiązanie, jednak fizycznie to już nie to samo.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #14
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Facebook

    Do adminów prośba by w tytule dodano "i Twitter w Bieszczadach". Na tt i fb pojawiają się ciekawostki, które może zaciekawią forumowiczów. Sam osobiście nie mam jeszcze konta na fb, ale to chyba tylko kwestia czasu. Twitter bardziej mi się podoba, dotychczas byłem tam firmowo a od wczoraj ruszyłem osobiście.
    Jeśli tytuł zostanie zaakceptowany to wątek może ruszyć jako taki niby "expres info" a i skłoni do wymiany myśli i to niekoniecznie na tematy komunikatorów a zawartych postów z nich samych.
    Dziś jako ten pierwszy:

    Tomasz Wasilewski@WasilewskiTomek 1.01#MRÓZ! -20,4° jest teraz w #Stuposiany (Bieszczady) #pogoda #zima

    Ostatnio edytowane przez Recon ; 02-01-2016 o 17:07
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #15
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Facebook

    • Jesteśmy w dziale "Techniczne", to nie jest miejsce aby wklejać wiadomości z Facebooka czy Twittera. Jeżeli chcesz to robić to załóż nowy wątek w odpowiednim miejscu.
    • Moim zdaniem kopiowanie całych tweetów przez ^C ^V jest... legalnie wątpliwe Zgodnie z polskim prawem można bez ograniczeń cytować fragmenty opublikowanych dzieł (tweety są dziełami, co by o samym Twitterze nie twierdzić), ale jakoś sobie nie wyobrażam, aby cytować fragmenty tweetów. Z tego co widzę (ale nie przyglądałem się zbyt uważnie, przyznaję) poważne portale internetowe radzą sobie albo opisując tweeta albo wklejając nie sam tekst tweeta ale zrzut ekranu wraz z fragmentami "otoczenia" tweeta.

    I tak na koniec prywatnie: nie widzę najmniejszego sensu z retweetowaniu z Twittera. Ale jeżeli masz ochotę - proszę bardzo. Byle zgodnie z tym co napisałem powyżej.

  6. #16
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Facebook

    Tyko po co?

  7. #17
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,661

    Domyślnie Odp: Facebook

    Nie ma co zaklinać rzeczywistości i twierdzić, że Facebook i Twitter nic nie znaczą, a na dodatek to samo zuooo Mi osobiście czasem brakuje interakcji w drugą stronę, czyli możliwości łatwego podzielenia się zawartością forum ze znajomymi na Facebooku.
    A po co się dzielić? Ano choćby po to, że wiele tutejszych wpisów zwyczajnie zasługuje na większe grono czytelników, a po drugie: taka działalność promowałaby forum i ułatwiała dopływ świeżej krwi, na której brak czasem narzekamy. Owszem, Facebook i forum to dwa byty, ale - takie moje zdanie - mogą one żyć w symbiozie, bez ujmy na honorze ani innej straty po którejkolwiek ze stron.
    Ale póki co, ta dyskusja jest raczej akademicka, bo forumowy CMS jest przedpotopowy (a raczej przedfejsbukowy, co na jedno wychodzi), więc nie przewiduje ułatwień w łączeniu z jakimikolwiek mediami społecznościowymi, choćby przez dodanie przycisku "Share" przy postach. Zawsze można po prostu wkleić na FB link do konkretnego postu, choć to średniowiecze...

  8. #18
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Facebook

    Wypróbuj Share Link Generator.

    EDIT ... albo przycisk na samym dole strony każdego wątku (część strony opisana jako Zakładki).
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 03-01-2016 o 12:49

  9. #19
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,661

    Domyślnie Odp: Facebook

    Abc, testing, testing...

    Edit 1-3: Już nieistotne, bo...

    Edit 4: ...trwa modernizacja, więc czekamy na efekty
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 03-01-2016 o 19:28

  10. #20
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Facebook

    Marcowy... w zasadzie wszystko, czego oczekiwałeś jest.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •