Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 141

Wątek: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

  1. #71
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Wojtku, zdaje się, że na bazylowy Windows Phone został wypuszczony znany i sprawdzony TrekBuddy. Niestety na razie tylko w wersji beta.
    Czterech panów B.

  2. #72
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Niestety na razie tylko w wersji beta.
    Eksperymenty robi się na szczurach a nie na bazylach;-) Pozostawimy mu na razie KaMapa.

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Jestem ciekawy jak odbiją się sankcje (jeżeli do nich dojdzie) na niewinnych użytkownikach nawigacji, pomiędzy mocarstwami w sprawie systemu GLONASS ?

  4. #74
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Po pierwsze system Glonass obsługiwany jest przez smartfonowe gpsy ale Garminy raczej go nie używają. Po drugie chodzi o stacje naziemne, obliczające efemerydy czyli poprawki do położenia satelitów, czyli nadzorujące segment kosmiczny. Dawne generacje satelitów musiały się łączyć z tymi stacjami minimum raz na dobę, teraz mogą pracować bez kontaktu do 14 dni. Jeśli satelita się nie połączy z taką stacją w porę to wypada z gry bo jego wiedza o własnym położeniu zanika. Stacja w Rosji jest dodatkową, bez niej system dalej będzie działał prawidłowo.
    Pozdrav

  5. #75
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Browar, jesteś wielki . Osobiście problem Glonass, jak na razie, mnie nie dotyczy i mogę spać spokojnie. Nowsze Garminy już wykorzystują ten system i to co słyszałem, to nawet niektórzy go sobie chwalą. Nie wiem jak jest w praktyce, gdyż nigdy nie miałem możliwości porównania. W swoim mam tylko dwie opcje, normalny i waas. Po eksperymentach ustawiłem na normalny i szybkość lokalizacji satelit w otwartym terenie, jest praktycznie natychmiastowa, a dokładność zadowalająca. Natomiast, jeżeli przez kilka dni nie używałem swojego Oregona, to trwa to trochę dłużej, ale nie jest to nawet uciążliwe. Kolega, który miał nawigację w Noki N95, musiał zdrowo się nagimnastykować aby złapać sygnał. Domyślam się, że na dzień dzisiejszy, to ta "aparatura" jest już dość wiekowa.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 14-05-2014 o 13:37

  6. #76
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Po pierwsze system Glonass obsługiwany jest przez smartfonowe gpsy ale Garminy raczej go nie używają.
    Niektóre używają, na przykład etrex 20, 30

    Przy okazji tego tej dyskusji zauważam, że skrót GPS (Global Positioning System - tak Amerykanie nazwali swój system nawigacji satelitarnej) stał się taką uniwersalną nazwą-workiem. Jak kiedyś skrót CPN, który przez długie lata oznaczał stację benzynową. Jadę do cepeenu, czyli jadę po paliwo. Nieważne, że do Shell, Statoil albo inny oil. Albo jeszcze dawniej (tu już pamięć forumowiczów może nie sięgać) Elektrolux, który był synonimem odkurzacza. Do czasu, aż elektroluksy zaczął produkować Zelmer.
    Także przy okazji - GLONASS to Globalnaja nawigacionnaja sputnikowaja sistiema, czyli radziecki - obecnie rosyjski - odpowiednik GPS-a.

  7. #77
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Jeszcze takie info na temat Glonass: to system dokładniej działający na wysokich szerokościach geograficznych - jak się ktoś wybiera na Spitzbergen lub Tajmyr to jego sprzęt powinien współpracować z Glonass.
    Pozdrav

  8. #78

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Jednym z najczęściej występujących w kieszeniach turystów urządzeń, które potrafią czytać mapy, są smartfony z systemem Android. Odkładam więc na razie na bok Garminy i napiszę co nieco o uruchomieniu mapy na Androidzie. Na początek polecam program Locus Map free. Posłużę się zrzutami ekranowymi z telefonu HTC Desire C, bo akurat taki mam pod ręką. Program może być oczywiście używany na dowolnym urządzeniu (smartfon, tablet) z systemem operacyjnym Android.
    Witam

    Świetnie zrobiony opis importu do Locusa, wszystko działa jak należy mapy się ładują.
    Jedno pytanie, po załadowaniu map do locusa cały obszar mapy jest przekręcony kilka stopni w prawo , na podglądzie w MAPC2MAPCNET wszystko w porządku, czy w locusie trzeba jeszcze coś ustawić?
    Pozdrawiam
    Maciek
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 20-05-2016 o 12:35

  9. #79
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez akar Zobacz posta
    Jedno pytanie, po załadowaniu map do locusa cały obszar mapy jest przekręcony kilka stopni w prawo , na podglądzie w MAPC2MAPCNET wszystko w porządku, czy w locusie trzeba jeszcze coś ustawić?
    Domyślam się, że chodzi o ten efekt:

    A/ Zrzut ekranu z komputera PC (Oziexplorer). Można zauważyć, że Ozi (także MAPC2MAPC) wyświetla mapę tak, że poziome i pionowe są krawędzie prostokąta mapy. Poziome są także napisy. Za to pochylone są równoleżniki i południki. Tak samo wyświetla Oziexplorer dla Androida.




    B/ Zrzut ekranu z Locusa na Android. Tutaj poziome są równoleżniki, pionowe zaś południki. Za to mogą być nieco pochylone napisy.



    Który sposób jest bardziej prawidłowy - ja nie wiem. Żaden mi nie przeszkadza.

  10. #80

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Witam szanowne Koleżanki i Kolegów,
    Widzę, że temat nadal aktualny. Może komuś przyda się zaproponowane rozwiązanie.
    Jeśli posiadacie telefon z systemem WindowsPhone to możecie skorzystać z polskiego programu do nawigacji o nazwie RasterChartPlotter- http://rasterchartplotter.prv.pl
    Program obsługuje mapy UMP, OSM i kilka innych. Można również samemu wpisać adres źródła mapy.
    Co do posiadanych map w wersji papierowej. Można je zeskanować a następnie skalibrować programem mapTiler(w darmowej wersji) i przekopiować do telefonu. Te mapy również obsługuje RasterChartPlotter.
    Mapy są oczywiście dostępne offline. Można je przechowywać na karcie pamięci.
    Korzystałem z tych rozwiązań już kilkukrotnie.
    Jeśli ktoś będzie zainteresowany to chętnie opowiem jak i co skonfigurowałem.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez popeye ; 20-05-2016 o 11:40

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Myśliwi strzelają do orłów
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 19:13
  2. o cmentarzach nie tylko w Bieszczadach, czyli słów kilka o Maguryczu
    Przez szymon magurycz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 08:47
  3. Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach
    Przez oslo w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 09:35
  4. Bezmiechowa- nie tylko dla lotników.
    Przez freebies w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2007, 21:42
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2003, 00:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •