Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 4 7 8 9 10 11 12 13 14 15 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 141

Wątek: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

  1. #131
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Trzy mapy za darmo są nie tylko w wersji pro, przynajmniej ja mogłem ściągnąć. Pytanie - czy tak ściągnięte mapy się aktualizują? A może trzeba mieć wersję pro i zakupione mapy (może apka/serwer w jakiś sposób to rozróżnia)?

  2. #132
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Hmmm, szukam Locusa w wersji na iOS i nie widzę ;\ Używam ajfona od niedawna, zdążyłem przetestować Mapy.cz - w słowackich Tatrach i na Spiszu działają niezawodnie :) AppStore podpowiada inne możliwości, ale z pobieżnej lektury opisów wynika, że tego typu aplikacje to takie ulepszone Google Maps - może i fajne w mieście, żeby znaleźć knajpkę czy muzeum, ale na bezdrożach bezużyteczne. Macie może doświadczenie z tego typu apkami na ajfona?

  3. #133
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Autorzy Locusa na pytanie, kiedy będzie wersja dla iOS odpowiedzieli, że w ogóle nie planują (było to w 2019 r. - może coś się zmieniło).
    Dla IOS nie znalazłem tak uniwersalnego i dopracowanego programu jak Locus. Jest kilka programów uwzgledniających potrzeby wędrowców niesamochodowych, ale każdemu coś brakuje. Żeby nie zanudzać - na początek trzy z nich.


    1. Osmand - nastawiony wyłącznie na obsługe map wektorowych Openstreet, zarówno online jak i pobranych do pamięci. Aplikacja na Android oraz iOS. Łatwe pobieranie map wprost z aplikacji. Duże możliwości definiowania wyglądu mapy, m.in. jakie obiekty mają być wyswietlane.
    2. Maps n Trax - przenaczony głównie do obsługi map rastrowych (czyli takich, jak klasyczne mapy papierowe). Czyta tylko własny standard pliku. Można je bez problemu przygotować za pomocą programu MAPC2MAPC, mając zeskanowane mapy lub kupione w Compass rastrowe obrazy map. Można też zdefiniować czytanie nakładek z dowolnych "kafelków" online, wektorowych i satelitarnych, np. OSM, UMP, Geoportal i innych. Jest to aplikacja tylko na iOS.
    3. Cartograph (Pro i Lite) - czyta mapy rastrowe offline i wektorowe (online i offline). Mapy wektorowe pobieramy z tego samego źródła, co dla Locusa. Mapy rastrowe to standard SQlite (który też czyta Locus). Obsługuje najwięcej systemów: Android, iOS, Windows Phone, macOS, Windows (czyli zwykły komputer). Wersja bezpłatna denerwuje reklamami.

    Przykładowy ekran z Cartograph Lite poniżej:
    Screenshot_20201226-163309.jpg

  4. #134
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Trzy mapy za darmo są nie tylko w wersji pro, przynajmniej ja mogłem ściągnąć.
    No to dobra wiadomość dla tych, którzy na razie chcą tylko spróbować
    Byś może u mnie nie dało się pobrać bezpłatnie map dla Locus Free, gdyż uprzednio pobrałem je dla Locus Pro na tym samym koncie.


    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Pytanie - czy tak ściągnięte mapy się aktualizują? A może trzeba mieć wersję pro i zakupione mapy (może apka/serwer w jakiś sposób to rozróżnia)?
    Mapy "firmowe" od Locusa, czy to pobrane jako bonus, czy też kupione mają ograniczony czas ważności. Gdy się później (nie wiem, czy po określonym czasie, czy po kolejnej aktualizacji ) pobiera tę samą mapę, trzeba znów za nią zapłacić.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 26-12-2020 o 18:22

  5. #135
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Dla IOS (...) Jest kilka programów uwzgledniających potrzeby wędrowców niesamochodowych
    Jesteś niezawodny :) Bardzo dziękuję i biorę się za testowanie.

  6. #136
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    (...)albo np. komercyjne mapy Compassa (format TrekBuddy).(...)
    Dzięki , tego nie mogłem załapać - format TrekBuddy - może zapamiętam
    Mapa kupiona i hula , ( a właściwie czeka na hulanie)

  7. #137
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Pojawiła się kolejna wersja "Instrukcji obsługi aplikacji Locus Map w opracowaniu".
    https://ciekawe.tematy.net/mapy/Locu...pracowaniu.pdf

    Status "w opracowaniu" to stan stabilny tej instrukcji i to się raczej nie zmieni

    Z nowości - na str. 27 i 28 aktualizacja informacji:
    - jak pobrać bezpłatne mapy "offline" openandromaps.org;
    - style mapy, czyli jak zobaczyć szlaki w kolorze na mapach openandromaps.org.

  8. #138
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Wczoraj włączyłem Locusa i pokazał mi się komunikat, że zaktualizował się do wersji 3.51.0. Przy zmianie map się wyłączył, stało się tak kilkakrotnie. Dzisiaj to samo, usunąłem wszystkie mapy. Wrzuciłem jeszcze raz i map nie widzi, zainstalowałem Locusa od nowa i to samo. Mapy Compass wrzucałem do folderu Locus/maps a inne Polska, Słowacja itd do katalogu maps vector na karcie sd, do którego ustawiłem ścieżkę dostępu, bo chciałem na telefonie zrobić miejsce. Przy mapach lokalnych mam komunikat "nic tu jeszcze nie ma" Przy próbie wrzucenia przez dodaj znajduje folder z tymi mapami compassu, ale potem mam komunikat "ten folder jest w użyciu"
    Zainstalowałem dodatkowo Locus Free i od razu widzi mi mapy Compassu oraz Polskę, którą skopiowałem też na telefon do Locus/maps vector, Tu przy ścieżce nic nie zmieniałem.

    Dotychczas nie miałem problemów z Locusem aż do tej pory. Znalazłem jakieś forum o Locusie i ludzie piszą, że są jakieś problemy z ta wersją.

    Czy moge jakoś wrócic do wersji poprzedniej Locus Pro? nie wiem jak to zrobić

  9. #139
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Czy moge jakoś wrócic do wersji poprzedniej Locus Pro? nie wiem jak to zrobić
    Zazwyczaj, jak się popsuło to się popsuło i powroty nic nie dają. Mam dwie instalacje Locuca: na telefonie i na tablecie. Obie działają poprawnie w wersji 3.51.0 (Locus Free nie ma jeszcze wersji 3.51, jest nadal 3.50.1)
    Moja szybka propozycja na reanimacje:
    • skopiować mapy do zupełnie innego katalogu;
    • odinstalować obydwa Locusy;
    • usunąć katalog /Locus/ w telefonie wraz z podkatalogami
    • zainstalować Locus Pro, sprawdzić, czy działa na mapach sieciowych
    • na razie nie zmieniać lokalizacji map własnych
    • skopiować do katalogu /Locus/Maps/ jedną tylko mapę rastrową, sprawdzić, czy działa;
    • pobrać z Internetu jakąś tylko mapę wektorową, sprawdzić, czy działa;

    Jeśli dotychczas wszystko działa, robić kolejne kroki: zmienić lokalizację katalogów z mapami na kartę, dodawać powoli kolejne mapy, obserwować, w którym miejscu system "padnie". W przypadku grubszych niepowodzeń - napisz albo zadzwoń.

  10. #140
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Po drugim przeinstalowaniu Locusa Pro pomogło. Aplikacja widziała wszystkie mapy. Załadowałem mapę Compassu, poszedłem w teren, włączyłem nagrywanie i hulało. Po godzinie postanowiłem przełączyć na mapę Polski i to na tyle było map w moim Locus Pro. Od razu się wyłączył, próba załadowania jakiejkolwiek mapy czy lokalnej czy sieciowej kończy się natychmiastowym wyłączeniem aplikacji. Odinstalowałem znowu, mam wersje free i działa. W tygodniu spróbuje wyczyścić całkowicie Locusa z telefonu włącznie z folderem Locus tak jak Wojtku podpowiadasz, bo dzisiaj to już nerwicy dostanę. Co ciekawe mój kolega, również Wojtek przy okazji rozmowy powiedział mi dzisiaj, że od kilku dni jego Locus Pro nie widzi map. Może mamy przestarzałe telefony na najnowszą wersję Locusa Pro? Za kilka dni dam znać co wyszło, najwyżej przejdę na wersje free i tak wykorzystuje tylko niewielką część funkcji Locusa Pro.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Myśliwi strzelają do orłów
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 19:13
  2. o cmentarzach nie tylko w Bieszczadach, czyli słów kilka o Maguryczu
    Przez szymon magurycz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 08:47
  3. Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach
    Przez oslo w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 09:35
  4. Bezmiechowa- nie tylko dla lotników.
    Przez freebies w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2007, 21:42
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2003, 00:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •