Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 141

Wątek: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

  1. #101
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    I ja bardzo dziękuję za pomoc. Załadowałem w/w mapę (Polski) do Locus-a i potestuję.
    Co do map WIG, jakiś czas temu pościągałem sobie sporo - interesujących mnie rejonów. Gdy oglądam Bieszczady (ale nie tylko, u nas też bywają podobne rejony, tylko znacznie mniejsze), to smutne refleksje mnie nachodzą, gdy oglądam liczbę mieszkańców danej miejscowości (w większości podawano). Teraz "(Miejscowość)", a wtedy "Miejscowość 150". Smutne to, ale tak było i tego już nie zmienimy.

  2. #102
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Jakby komuś do czegokolwiek potrzebne były szlaki, to ta sama mapa całej Polski co z linku Wojtka, tylko ze szlakami jest tutaj: http://www.gmaptool.eu/pl/content/locus-polska-osm
    Dwa słowa na temat tego wektora: wektor OSM całej Polski waży ok 1GB. Gdyby w Locusie ściągnąć kafelki OSM całej Polski by ją używać offline, to ważyłaby ok 37GB
    Mam ten wektor jako mapę podstawową, nie potrzebuję żadnego zasięgu żeby użyć, do prostych rzeczy jest ok. Można też ściągnąć z linku Wojtka dowolny rejon świata i używać offline za granicą coby nie zbankrutować na roamingu. Aktualizowana jest co ok. 4-5 tygodni. Locus z tą mapą dobrze spełnia też zadania nawigacji samochodowej. Offline, lekkie i za darmo - nic tylko brać i używać
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 15-11-2018 o 22:17
    Pozdrav

  3. #103
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Przeglądam ten stary temat i widzę, że zupełnie „po macoszemu” zostali potraktowani użytkownicy telefonu iPhone. Teraz będzie coś dla nich
    Niektóre aplikacje są uniwersalne i pracują zarówno na Androidzie jak i na iOS. Do takich należą m.in. wspomniane już programy mapy.cz i Osmand. Oprócz wspomnianych, na iPhone działają także: Maps.Me, GPX Tracker, VectorialMap, Offline Maps 2 i wiele innych. Żaden z nich nie obsługuje jednak map rastrowych, czyli ulubionych przez nas „krukarów”, „wigówek”, „compassów” i ukraińskich „assów”. Wynalazłem jednak trze programy na iOS-a, które pozwalają korzystać z map rastrowych. Są to:

    1. Cartograph 2 Maps Pro – cena 4,99USD, ostatnia wersja z wczoraj, 2019-03-15
    Jest też odmiana bezpłatna „Lite”, mające pewne ograniczenia i pokazująca reklamy. Program występuje także w wersji dla Androida.
    https://itunes.apple.com/us/app/cart...s/id1082995961

    Po instalacji mamy do dyspozycji ok. 15 wersji mapy OSM (OpenStreetMap), wszystkie online (czyli trzeba mieć dostęp do Internetu). Potem można dodać dowolną liczbę map offline (pracują bez dostępu do Internetu), importować inne mapy online lub ręcznie zdefiniować serwer, z którego będą pobierane kafelki mapy. Można także oglądać równocześnie dwie mapy (druga ładowana jako nakładkowa).
    Wektorowe mapy OSM offline można pobrać m.in. ze strony www.openandromaps.org wprost z menu programu. Rastrowe mapy offline z terenów naszych zainteresować raczej trzeba przygotować samemu. Program korzysta z takich samych map, jak LocusMap. Są to pliki z rozszerzeniem .sqlitedb, np. Bieszczady_2017.sqlitedb. Nie można ich jednak kupić wprost z aplikacji, jak w LocusMap. Mapy pobieramy z dowolnej chmury, która jest obsługiwana przez telefon lub z serwera WWW.
    Można nagrywać ślady oraz znaczyć waypointy, które zapisywane są w tym samym pliku GPX, co ślad. Pliki GPX można wysłać mailem, lub zapisać w chmurze Dropbox, OneDrive i innych.
    Oczywiście, jak to przy iPhonie, można obsługę transportu wszelkich plików zrealizować za pomocą kabelka i programu iTunes. Nie ma natomiast bezpośredniego dostępu z zewnątrz wprost do zasobów pamięci. Poniżej przykładowe zrzuty ekranu – z przyciskami sterującymi oraz w trybie pełnoekranowym.

    .

    2. Maps n Trax - cena 6,99USD, ostatnia wersja z 2016 r.
    https://itunes.apple.com/us/app/maps...ts/id550937509

    To chyba najstarszy program dla systemu iOS, umożliwiający obsługę map rastrowych. Czyta tylko mapy w swoim formacie, nie pasujące do żadnego innego programu. Na szczęście opisany wcześniej MAPC2MAPC potrafi wygenerować taką mapę. Czyli raster mamy, jaki chcemy. Oprócz tego preinstalowanych jest kilka podkładów online: OpenStreetMap, OpenCycleMap, mapę, która nazywa się „Standard” oraz satelitę – te dwie ostatnie pochodzą z AppleMaps.
    Można zdefiniować własny podkład, podając adres serwera kafelków. Działanie sprawdzałem na ulubionej mapie UMP. Z tych podkładów można korzystać także jako z samodzielnej mapy, nie włączając żadnego rastra. Sposób komunikacji ze światem zewnętrznym jest podobny, jak programie Cartograph 2. Da się nagrywać ślady i znaczyć waypointy, które są zapisywane w oddzielnych plikach. Program nie jest od dłuższego czasu aktualizowany i unowocześniany, ale zrobiony jest starannie i zachowuje się stabilnie.

    .

    3. DIY Map GPS - cena 2,99USD, ostatnia wersja z 2017 r.
    https://itunes.apple.com/us/app/diy-...rs/id574178731

    Jedyna zaletą tego programu, jaką udało mi się dostrzec, jest korzystanie z klasycznego formatu map rastrowych OziExplorera, czyli dowolny plik graficzny + plik .map z kalibracją. Po zainstalowaniu ma wbudowane dwa warianty OSM, mapę, która nazywa się „Basic” oraz satelitę – te dwie ostatnie pochodzą z AppleMaps. Tutaj nie wiem, ja wyłączyć wyświetlanie elementów sterujących, więc jest tylko jeden screen.




    Fakt, że wymieniłem te trzy pozycje nie oznacza, że nie ma innych aplikacji obsługujących rastry. Wielbicieli iPhona zapraszam do podzielenia sie swoimi doświadczeniami

  4. #104
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Wiem , żem że po raz kolejny wyjdę na nie kumatego ale Wojtku !
    jak poznać czy ja mam telefon iPhone.
    Wrzuciłem powszechną wyszukiwarkę pewnego wujka i wyrzuciło mi mnóstwo wyników nic nie mówiących
    Czy te programik sugerowane przez Ciebie to są dla mojego telefonu ?

  5. #105
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Wiem , żem że po raz kolejny wyjdę na nie kumatego ale Wojtku !
    jak poznać czy ja mam telefon iPhone.
    A/ Na nic nie wyjdziesz. B/ Nie masz "ajfona". C/ Poznaje się go po tym, że na tylnej ściance ma nadgryzione jabłuszko i napis iPhone.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Czy te programik sugerowane przez Ciebie to są dla mojego telefonu ?
    Ze wspomnianych programów do Twojego telefonu nadaje się Cartograph 2 Pro, ale Locus Map (który widziałem kiedyś u Ciebie) jest wygodniejszy i ma większe możliwości, więc nie warto go niczym zastępować.
    O tych trzech programach napisałem tylko dlatego, żeby użytkownicy "ajfonów" nie mieli pretensji, że się o nich zapomina

  6. #106
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Dzięki, już wiem że nie mam ugryzionego jabłuszka
    ale mam kolejny dylemat, bo jak zauważyłeś mam zainstalowany Locus Map do obsługi map.
    Zakupiłem Pogranicze w/g Compasu i ta mapa ładnie się tu wyświetla ale jakaś taka krzywa jest i nie wiem jak się ją prostuje. Czy coś trzeba kalibrować ?

  7. #107
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zakupiłem Pogranicze w/g Compasu i ta mapa ładnie się tu wyświetla ale jakaś taka krzywa jest i nie wiem jak się ją prostuje. Czy coś trzeba kalibrować ?
    A co jest krzywe i co chciałbyś wyprostować?
    Może to samo, co kiedyś kolega "akar"?
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...l=1#post166431
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 18-03-2019 o 21:42

  8. #108
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Wygląda to tak trochę dziwnie
    ..
    ekran.jpg

  9. #109
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Wygląda to tak trochę dziwnie
    Ustaw skalę taką, żeby na dole było 500 metrów a nie dwadzieścia kilometrów i zrób ponownie zrzut ekranu.

  10. #110
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Mapy cyfrowe nie tylko dla orłów;)

    zrobiłem w/g instrukcji
    ekr2.jpg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Myśliwi strzelają do orłów
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 19:13
  2. o cmentarzach nie tylko w Bieszczadach, czyli słów kilka o Maguryczu
    Przez szymon magurycz w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 08:47
  3. Komitet Ochrony Orłów w Bieszczadach
    Przez oslo w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 09:35
  4. Bezmiechowa- nie tylko dla lotników.
    Przez freebies w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2007, 21:42
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2003, 00:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •