Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Góry Albanii i Czarnogóry

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Góry Albanii i Czarnogóry

    W drugiej połowie września ,dwa tygodnie ..16 dni z sobotami, planuję wyjazd w góry na Bałkany.Planowana trasa przez Rumunię (Żelazne Wrota na Dunaju przełom , w tym miejscu Dunaj jest najgłębszą rzeką na świecie, 87 m) przejazd przez Serbię i wjazd do Czarnogóry w góry Durmitor (Żabljak) itd...kilka dni tam pobyć.Następnie wjazd do Albanii od północy w Góry Przeklęte i pozwiedzać Albanię. Planowany powrót wybrzeżem Adriatyku przez: Albanię ,Czarnogórę,Bośnię, Chorwację i Węgry. Plany , planami ale zawsze można zmienić. Spanie w namiotach , od czasu do czasu jakiś pensjonat.Jeżeli ktoś ma ochotę się dołączyć swoim pojazdem , raczej wskazany jest terenowy ewentualnie SUV, to zapraszam , zawsze rażniej jest jechać w 2 /3 pojazdy .
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  2. #2

    Domyślnie Odp: Góry Albanii i Czarnogóry

    Jako teoretyk od planowania wypraw przygotowałem kiedyś taką trasę: Wyprawa do Albanii w 13 etapach. Zrobiłem to dla GPSu Garmina. Oryginalny plik można wysłać do urządzenia i jechać według niego jak po sznurku. Zrobiłem teraz konwersję na Google Maps. Niestety tutaj trasy widać kawałkami, trzeba klikać w Next, aby zobaczyć ciąg dalszy. Klikając w pole KML można zobaczyć całość trasy w Google Earth.

    Joorg, jakiej nawigacji używasz?

  3. #3
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Góry Albanii i Czarnogóry

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    .Jeżeli ktoś ma ochotę się dołączyć swoim pojazdem , raczej wskazany jest terenowy ewentualnie SUV, to zapraszam , zawsze rażniej jest jechać w 2 /3 pojazdy .
    Szkoda ze akurat wrzesien (bedziemy wtedy w Armenii) Bo mozna by wyprobowac terenowych wlasciwosci skodusi - bałkanskich mechanikow jeszcze nie znamy (a kolega w zeszlym roku udowodnil ze na np. przelecz Teth w Albanii da rade wjechac polonezem
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Góry Albanii i Czarnogóry

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Szkoda ze akurat wrzesien (bedziemy wtedy w Armenii) Bo mozna by wyprobowac terenowych wlasciwosci skodusi - bałkanskich mechanikow jeszcze nie znamy (a kolega w zeszlym roku udowodnil ze na np. przelecz Teth w Albanii da rade wjechac polonezem
    Buba ...ano szkoda. Skodusia , Polonez plus Maluch to pojazdy terenowe przecie:)
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Góry Albanii i Czarnogóry

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    ...Joorg, jakiej nawigacji używasz?
    Andrzeju Twoje planowanie jest nie złe,chyba coś "podkradnę"jak pozwolisz. Używam Garmin Novi 3760, do tego kilka aplikacji na andreoid na tablecie i tel bada.Na tablecie nie złe są aplikacje jak :Maps with me , Lucus Free i kilka innych. Planować trasy można też na Endomondo w wersji na Andreoid. Ale Ty wiesz ,że najlepiej lubię pracować na normalnych papierowych mapach.Mam pamięć wzrokową i muszę widzieć to na mapie na większym obszarze... popatrzę, zapamiętam i już mam"GPS" .Nabyłem kilka niezłych map Albanii , wszystkie niemieckie ,f@b ,Reise i mabstab..w skalach 1:200000 i nawet 1: 50000.Myślę ,że są dobre, na tych dokładnych to niektóre drogi w górach są opisane "only 4x4" ..
    A poza tym, trochę improwizacji w podróżowaniu nie zaszkodzi..gdzie dojedziemy to to dojedziemy....Europa jest mała....świat jest mały też i byle zdrowia wystarczyło na zwiedzenie TEGO.:)
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 10-06-2013 o 01:11
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Góry Albanii i Czarnogóry

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    W drugiej połowie września ,dwa tygodnie ..16 dni z sobotami, planuję wyjazd w góry na Bałkany.....Jeżeli ktoś ma ochotę się dołączyć swoim pojazdem , raczej wskazany jest terenowy ewentualnie SUV, to zapraszam , zawsze rażniej jest jechać w 2 /3 pojazdy .
    Witam, winny jestem coś napisać tu ,choć w skrócie, w rozpoczętym wcześniej temacie.
    Plan pobytu na Bałkanach zrealizowaliśmy w 100% (a może więcej + 2 dni ) W dniach 14.09 – 02.10, przez 10 państw (państewek), przejechaliśmy łącznie 5240 km. Wyjazd odbył się „ w jedno auto”, brak chętnych na eskapadę w tym czasie.
    Trasa: Słowacja – Węgry - Rumunia (Sebes 740 km)- Serbia – Czarnogóra- Albania – Macedonia – znowu Albania – Grecja i Albania ponownie. Powrót wybrzeżem morskim Albanii – Czarnogóry –Chorwacji - Bośnia –Hercegowina i z Sarajewa 1200 km w jeden dzień do Polski.Pogodę mieliśmy b. dobrą , było i 30 st. i nie było za gorąco. Chłodno i deszczowo zrobiło się dopiero w Sarajewie. Polecam , oczywiście kto może, wyjazdy po sezonie po 15 września, wtedy względnie puste są drogi , szlaki i plaże, o cenach już nie wspomnę , przez pół. Pobyt obył się bez żadnych komplikacji , tak codziennych i technicznych z samochodem. Choć za dobrze było by ,po powrocie do domu okazało się, że „wcięło „ mi z karty SDHC 8 Gb zdjęć i filmików, cały pierwszy tydzień pobytu. Dawałem znajomym informatykom kartę do odzyskania …ale nic z tego. Trudno… jest pretekst jechać za rok w te same piękne miejsca. Pozostało mi tylko z pierwszego tygodnia kilka zdjęć z drugiego aparatu i tel. oraz filmiki z video-rejestratora. Z pozostałych dni pobytu mam dużo zdjęć , ale to nie to co było w pierwszym tygodniu. W zał. rejestr zjazdu z Durmitoru do Kanionu Rzeki Pivy.

    http://www.youtube.com/watch?v=ybVqV...DT6xKLYk7mTzXA

    Pozdrawiam Janusz
    Ps. Może Ktoś wie o firmach, które zajmują się odzyskiem danych z różnych nośników pamięci.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Góry Albanii i Czarnogóry

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Witam, winny jestem coś napisać tu ,choć w skrócie, w rozpoczętym wcześniej temacie.
    Myślałam, że się już nie doczekamy. Z chęcią obejrzałabym trochę ocalałych zdjęć - tym bardziej, że pewnym fragmencie poruszaliśmy się po podobnym terenie.
    Choć ja sama zbieram się i zbieram z relacją
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2010
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Góry Albanii i Czarnogóry

    Cytat Zamieszczone przez Aleksandra Zobacz posta
    Choć ja sama zbieram się i zbieram z relacją
    Fajnie, będą dwie relacje :)

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Góry Albanii i Czarnogóry

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    W dniach 14.09 – 02.10, przez 10 państw (państewek), przejechaliśmy łącznie 5240 km.
    Oj, kupe czasu spędziliście w samochodzie, ale na pewno było warto, bo Bałkany są piękne. Mi w tym roku nie udał się wyjazd w tamte strony.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. W Góry, w Góry miły bracie ....
    Przez don Enrico w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 20:27
  2. W góry, w góry miły bracie, tam przygoda czeka na cię!
    Przez Kamila777 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 21:30
  3. Ech góry moje góry
    Przez mniszek w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 15:36
  4. Góry Bialskie
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 11:37
  5. Czyste góry!
    Przez admin w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2001, 10:48

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •