Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy Wetlina czy Ustrzyki ?

  1. #1

    Domyślnie Czy Wetlina czy Ustrzyki ?

    Przygotowywuję się do pierwszego wyjazdu w Bieszczady ale mam problem z decyzją o noclegu.
    To 1-szy w życiu pobyt w Bieszczadach będzie i nie chcę stracić żadnego dnia ani nie żałować złej decyzji dlatego mam prośbę
    " pomożcie mi" !

    Na czym mi zależy? mieszkać w takim miejscu żeby mieć możliwość 1-dno dniowych górskich wędrówek z pięknymi widokami
    i ciekawymi miejscami ale chcę na noc wracać do pokoju, poruszać się muszę busami, PKS-em.

    Widzę że o wiele latwiej będzie znależć miejsce do spania w Wetlinie ale znów! niektórzy odradzają mi Wetlinę bo jeżeli chcę
    atrakcyjne całodniowe wycieczki po górach w tym" Tarnicę" to mowią że to nie możliwe zrobić za 1 dzień
    -no ale ja mam pytanie; może jednak Tarnica jest możliwa nawet nocując w Wetlinie, przecież z rana dostać się mogę busem
    do Ustrzyk G. z tamtąd wędrowanie do Tarnicy i z powrotem do UG. a na wieczór jakimś ostatnim busem z Ustrzyk do Wetliny
    chyba da się wrócić. Dobrze myslę?

    Kolejne pytanie, jeżeli chodzi o zrobienie najwyższego szczytu czyli Tarnicy to ile czasu mi to zajmie, ile godzin potrzebuję tak mniej więcej
    (a dobry jestem w nogach) ażeby z Ustrzyk wejść na Tarnicę i zejść wrócić do tej samej miejscowości ?

    Jeżeli można to kolejne pytanie; czy więcej atrakcji jest możliwych gdy nocuję w Wetlinie( takich 1 dno dniowych) czy gdy nocuje w UG.?

    To narazie tyle, to mnie bardzo interesuję bo za miesiąc mam wyjazd a bardzo nie chcę zepsuć sobie urlopu,jeżeli Ktoś może
    i chce mo odp. to będę bardzo wdzięczny

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Czy Wetlina czy Ustrzyki ?

    UG zdecydowanie!! Nie pytaj dlaczego...pojedziesz - zobaczysz.
    Z UG na Tarnicę i powrót do UG to jakieś 5-6h...a jak jesteś "dobry w nogach" to jeszcze krócej.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Czy Wetlina czy Ustrzyki ?

    [QUOTE=staszek2800;146260]....
    Widzę że o wiele latwiej będzie znależć miejsce do spania w Wetlinie ale znów! niektórzy odradzają mi Wetlinę bo jeżeli chcę
    atrakcyjne całodniowe wycieczki po górach w tym" Tarnicę" to mowią że to nie możliwe zrobić za 1 dzień
    -no ale ja mam pytanie; może jednak Tarnica jest możliwa nawet nocując w Wetlinie, przecież z rana dostać się mogę busem
    do Ustrzyk G. z tamtąd wędrowanie do Tarnicy i z powrotem do UG. a na wieczór jakimś ostatnim busem z Ustrzyk do Wetliny
    chyba da się wrócić. Dobrze myslę?

    Kolejne pytanie, jeżeli chodzi o zrobienie najwyższego szczytu czyli Tarnicy to ile czasu mi to zajmie, ile godzin potrzebuję tak mniej więcej
    (a dobry jestem w nogach) ażeby z Ustrzyk wejść na Tarnicę i zejść wrócić do tej samej miejscowości ?

    Jeżeli można to kolejne pytanie; czy więcej atrakcji jest możliwych gdy nocuję w Wetlinie( takich 1 dno dniowych) czy gdy nocuje w UG.?

    ...
    QUOTE]

    1. Możesz dostać się busem i nawet wrócic busem możesz....
    2. Chcesz biegać, czy "natychać się" Bieszczadem. Dobry w nogach wielu małych zwierząt nie zobaczy.... i innych rzeczy też. Proponuję kupno mapy Ruthenusa i Przewodnika Rewasz. Tam znajdziesz wiele odpowiedzi na zadane i nie zadane pytania. Są np. na allegro.
    3. Więcej szlaków (jeżeli o takie atrakcje Ci biega) jest z Wetliny

    Pozdrawiam
    bertrand236

  4. #4

    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Bielsk Podlaski
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Czy Wetlina czy Ustrzyki ?

    Ja natomiast w zeszłe wakacje odbyłam swoją pierwszą podróż w Bieszczady i zatrzymałam się w Wetlinie, chyba dlatego, że jak piszesz Staszku, większy był wachlarz ofert noclegowych. Jak na jednodniowe wycieczki, jest to dobre miejsce wypadowe. Tarnica jak najbardziej jest możliwa, po prostu rano podjechałam autobusem do Ustrzyk i stamtąd ruszyłam na Tarnicę, zeszłam do Wołosatego i z tej miejscowości wróciłam do Wetliny. Inne jednodniowe "atrakcje" też są możliwe - z samej Wetliny też możesz różne obrać trasy, poza tym w sezonie letnim busy kursują w każdą stronę, możesz i do Polańczyka nad Solinę dotrzeć i wrócić tego samego dnia.

  5. #5
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Czy Wetlina czy Ustrzyki ?

    Hej,

    A ja z kolei nie polecam Ci mapy Ruthenusa (mimo, że ja zawsze ją ze sobą biorę! ale zawsze też oprócz niej mam jakąś inną by stokówki były bardziej aktualne -teraz nowy Compass :D). Dlaczego? Bo Ruthenus jest dla zaawansowanego turysty a nie początkującego -pogubisz się w niej, jest tam zbyt wiele informacji dodatkowych (dawne nazwy wsi, nazwana każda łąka, górka i las) które zaburzają zdecydowanie obraz. Kup sobie Compass bo tam jest wszystko jasno i czytelnie oznakowane. Ruthenus jest dla tych co lubią zagłębiać się w szczególiki i ciekawostki.

    pozdrawiam,
    Ania
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Czy Wetlina czy Ustrzyki ?

    Ja jeszcze o jednym powiem.Nie trzeba czekać na busa czy autobus.Trzeba machać na okazję.Sam z tego korzystam zarówno jako szukający podwózki jaki i ten podwożący.
    W Bieszczadach wielu ludzi się zatrzymuje.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Czy Wetlina czy Ustrzyki ?

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi
    [COLOR=rgb(0,0,0)]bertrand 236 - Ja nie chcę biegać ale " tu" mi chodziło tylko o Tarnicę, z Waszych odp. widzę ze wcale nie muszę koniecznie mieszkać w Ustrzykach [/COLOR]
    ażeby wejść na Tarnicę a z pomocą busików nawet " spokojnie" mogę wędrować tamtymi szlakami.

    Cieszę się że są możliwości dobrego spędzenia kilku dni mieszkając również w Wetlinie( bo to tam się zanosi że " wyląduję" i super że są blisko szlaki i widokowe trasy.

    PaweleS- dobrze!!! będę machać

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ustrzyki Górne -czy dostane gaz w kartuszach??
    Przez trolik w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 11:34
  2. Wetlina, Ustrzyki G. czy są zimą otwarte puby?
    Przez kmicic w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 07:02
  3. Czy szosa na odcinku Sanok-Wetlina jest przejezdna?
    Przez kydem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2006, 18:03
  4. Czy realne ?? Osobowkami w ustrzyki gorne w sylwestra
    Przez kubamart w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-01-2006, 11:14
  5. Wetlina czy Ustrzyki Górne
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2001, 07:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •