Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Szlak Bystre - Chryszczata

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2008
    Postów
    36

    Domyślnie Szlak Bystre - Chryszczata

    Witam, byłbym wdzięczny za udzielenie mi informacji w jakim stanie oznaczenia jest zielony szlak z Bystrego na Chryszczatą. Kiedys był kiepsko oznakowany. Wybieram się z rodziną i ze względu na udział dzieci nie chce mi się błądzić po lesie Ja to co innego bywało że nieraz błądziłem ale dzieci w wieku 5 i 11 lat plus żona na karku moga nie wytrzymać. Planowałem wypad z Duszatyna na Chryszczatą ale dojazdu do Duszatyna brak jak słyszałem na nogach dla dzieci trochę za daleko. Jeśli ktoś by był tak dobry i napisał kilka słów będę wdzięczny.
    pozdrawiam
    P.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Szlak Bystre - Chryszczata

    Cytat Zamieszczone przez PREM Zobacz posta
    Planowałem wypad z Duszatyna na Chryszczatą ale dojazdu do Duszatyna brak
    Spokojnie dojedziesz do Duszatyna od Komańczy. Zakaz wjazdu stoi, ale nie jest egzekwowany a od Perłuk jest nowa twarda bezdziurową wstrętna droga.
    Omijaj jak możesz drogę Zagórz-Komańcza; remont i ruch wielokrotnie wahadłowy, bardzo długo trzeba stać na światłach.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Szlak Bystre - Chryszczata

    Cytat Zamieszczone przez PREM Zobacz posta
    Witam, byłbym wdzięczny za udzielenie mi informacji w jakim stanie oznaczenia jest zielony szlak z Bystrego na Chryszczatą.
    Na tyle co jestem zorientowany, to nie widziałem zielonego szlaku z Bystrego na Chryszczatą. Jeżeli myślisz o Bystrem jako ośrodku wypoczynkowym, to jest pewna możliwość, jednak jest to dość duża odległość. Od tego ośrodka można dojechać do wytwórni kruszywa samochodem a dalej stokówką przez Przełęcz Żebrak na Chryszczatą. Jest to odległość w jedną stronę ok. 11 km. Jednak od bazy studenckiej idąc już żółtym szlakiem, można skrócić ten odcinek do 8 km. Natomiast z Duszatyna na Chryszczatą w jedną stronę, odległość wynosi ok. 6 km. Wybór należy do Ciebie.

  4. #4
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Szlak Bystre - Chryszczata

    Na starszych mapach i na niektórych drzewach ten szlak znajdziesz. Naprwadę jednak jest on mało widoczny. Od kruszarki w prawo, potem na rozwidleniu dróg w lewo. Dalej musisz uważać. Z dziećmi odradzam tej wycieczki.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2008
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Szlak Bystre - Chryszczata

    Dziękuję Wam, potwierdziły sie moje obawy. Kiedyś łaziłem po Chryszczatej i okolicach a i na samym szczycie zdarzało się biwakować. Zielonym nigdy nie szedłem, ale bywało że błądziliśmy po okopach ;-) Było fajnie i pewnie by było gdyby nie dzieci. Ale to nie ich wina, że sa małe odpuszczę sobie to wyjście szlaków jest sporo, niech juz będą te dobrze oznakowane, które znam.
    pozdrawiam
    Przemek

  6. #6

    Domyślnie Odp: Szlak Bystre - Chryszczata

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    Spokojnie dojedziesz do Duszatyna od Komańczy. Zakaz wjazdu stoi, ale nie jest egzekwowany a od Perłuk jest nowa twarda bezdziurową wstrętna droga.
    Omijaj jak możesz drogę Zagórz-Komańcza; remont i ruch wielokrotnie wahadłowy, bardzo długo trzeba stać na światłach.
    A czy od Cisnej do Rzepedzi przez Komańczę da się dojechać w miarę rozsądnie, czy między Komańczą a Rzepedzią też jest ten remont?

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Szlak Bystre - Chryszczata

    Cytat Zamieszczone przez wgacek Zobacz posta
    A czy od Cisnej do Rzepedzi przez Komańczę da się dojechać w miarę rozsądnie, czy między Komańczą a Rzepedzią też jest ten remont?
    remont jest na całym odcinku Zagórz-Komańcza, więc normalnie do Rzepedzi nie da się dojechać - świateł na całym odcinku Zagórz-Komańcza jest naście a na takich światłach można stać nawet 15 minut.
    Oczywiście z Komańczy do Rzepedzi jest dość blisko więc da się dojechać w miarę "szybko" - o ile dobrze pamiętam ostatnio zajął nam ten odcinek ok. pół godziny..

  8. #8

    Domyślnie Odp: Szlak Bystre - Chryszczata

    DSC03965.jpgDSC03956.jpgDSC03964.jpgDSC03953.jpgDSC03951.jpgDSC03961.jpg

    Wędrowałem kilka lat temu z tamtych okolic na Chryszczatą. Wybrałem nieco inny wariant, ale z pociechami chyba byłby mały problem Chociaż czasem dzieciaki lubią biegać po "chaszczach".

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Chryszczata mnie nie lubi
    Przez Dlugi w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 09:18
  2. ORW Bystre
    Przez PREM w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 15:12
  3. Bystre-Ośrodek Wypoczynkowy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
    Przez wolfmaister w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 15:56
  4. Duszatyn - Chryszczata - Mików - Duszatyn
    Przez Mariusz_ w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-08-2006, 09:47
  5. Gora Chryszczata - tajemnice historii
    Przez Barbaross@ w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-11-2004, 09:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •