Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 124

Wątek: Pomnik Świerczewskiego

  1. #101

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    Jakby ktoś się chciał czepiać, to informuję, że w marcu 2007 r. brałem udział jako żołnierz wyklęty w rekonstrukcji rozbicia Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w Nowym Targu i mam na to dowody w postaci zdjęć
    Na pewno nie będę chciał się czepiać, a już z pewnością nie jestem zainteresowany oglądaniem dokumentacji fotograficznej jakichś rekonstrukcji... żołnierzy wyklętych zaś w szczególności. Ale... czasy są takie, że można tym zrobić kawałek dość dochodowej kariery życiowej. Życzę sukcesów, ale nie oczekuję relacji.
    Czapki Wehrmachtu model "Festung Breslau" na głowę bym publicznie nie założył, a już robić sobie w czymś takim zdjęcie avatarowe i wstawiać je na forum... zdecydowanie mi z tym nie po drodze.
    Zdecydowanie czas zakończyć tę dyskusję.

  2. #102
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Jako końcowy akcent tego pobocznego wątku dyskusji pozwolę sobie zacytować ciekawą wypowiedź: "Złe czasy, trudne czasy - ludzie wciąż tak powtarzają; ale żyjmy dobrze, a czasy będą dobre. Czasy są takie, jacy i my jesteśmy." To słowa św. Augustyna sprzed jakichś 1600 lat. Moim zdaniem aktualne i dziś, a może przede wszystkim dziś...

  3. #103
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Świerczewski w służbie Polsce zakładał rogatywkę.
    Wiem, że wcześniej przeciwko tej rogatywce walczył.
    Czy mamy mieć pretensje o to, że ludzie, szczególnie młodzi ulegają entuzjazmowi idei? Idei która może zwieść bo tak często z ideami(i młodymi) bywa.

    Czy tym i nie tylko w tym przypadku osądu ostatecznego nie powinniśmy pozostawić Sile Wyższej?

    Takie demonstracje wyższości jakie teraz są prezentowane a polegające na burzeniu, degradowaniu, wprowadzaniu ustaw wyręczających ludzkie myślenie, bardzo mi się nie podobają.
    Nie szkodzi, że te akcje nie dotyczą mnie osobiście. Jako zwykły żołnierz z przymusowego poboru nosiłem rogatywkę w polowym mundurze bo tylko tyle Polacy wytargowali w tamtych czasach. Dobre i to.
    Czy wszyscy zwolennicy karania umarłych przez ziemskie sądy uważają, że teraz w polityce możemy robić co dusza zapragnie? A może jesteśmy jednak zależni od Unii, USA i nie tylko? A jeżeli tak, to czy to całkiem żle?
    Znam odpowiedż.

  4. #104

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez Leuthen Zobacz posta
    "Złe czasy, trudne czasy - ludzie wciąż tak powtarzają; ale żyjmy dobrze, a czasy będą dobre. Czasy są takie, jacy i my jesteśmy." To słowa św. Augustyna sprzed jakichś 1600 lat. Moim zdaniem aktualne i dziś, a może przede wszystkim dziś...
    I to "dobre życie dla dobrych czasów" to by miała być ta czapka nazistowskiego munduru na głowie w avatarze na polskim forum?
    "Po owocach ich poznacie" - Mt 7, 15-20

  5. #105
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez Zygmunt Skibicki Zobacz posta
    I to "dobre życie dla dobrych czasów" to by miała być ta czapka nazistowskiego munduru na głowie w avatarze na polskim forum?
    "Po owocach ich poznacie" - Mt 7, 15-20
    Mam nadzieję, że pamiętasz, iż ten sam św. Mateusz w swej Ewangelii i to na dodatek w tym samym 7 rozdziale, na samym jego początku przytoczył słowa swego mistrza: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą." (Mt 7, 1-2). A J.R.R. Tolkien, katolik zresztą, w swej znanej powieści "Władca Pierścieni" wkłada w usta Gandalfa taką oto wypowiedź skierowaną do Froda:
    "Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie. [podkreślenie moje]".

    Jest mi więc niesamowicie miło, iż zdążyłeś mnie już zaszufladkować, ocenić, a nawet - jak się zdaje - potępić. Mam nadzieję, iż zanim tego dokonałeś, posiadałeś np. wiedzę o tym, że tego typu czapki, co to na zdjęciu na mojej głowie były w użyciu sił zbrojnych (bynajmniej nie III Rzeszy) na długo przed 30.I 1933 r. (kojarzysz taką datę?), gdyż niemal identycznych używała np. armia austro-węgierska (m.in. podczas walk w Bieszczadach zimą 1914/1915) oraz Alpenkorps (Alpy 1915-1918 ). Ponadto na pewno widziałeś wiele zdjęć powstańców warszawskich oraz polskich partyzantów w analogicznych nakryciach głowy? Rozumiem, że służyli oni nazistom, skoro nosili ich umundurowanie?

    Ponadto z pewnością jest Ci wiadome, gdzie, kiedy i kto wykonał zdjęcie będące moim awatarem oraz co mną kierowało, że takie a nie inne zdjęcie umieściłem. Dzięki tej ogromnej pewności, że to wszystko wiesz i wiedziałeś, jestem pewien że nie ferujesz pochopnych wyroków oraz literalnie podchodzisz do słów w Piśmie. Przypomnij sobie, jak ten, którego słowa Przytaczasz w cytowanym przeze mnie wyżej Twym poście, opisywał niejakich faryzeuszy i uczonych w piśmie. To tak przy okazji niedzieli...
    Ostatnio edytowane przez Leuthen ; 04-03-2018 o 10:58

  6. #106
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Panowie, chyba nie czapka, którą Leuthen ma na głowie jest tematem wątku (gdzieś, kiedyś w innym wątku Leuthen opisywał dlaczego nosi(ł) tą czapkę i tam można by kontynuować tą ciekawą dyskusję). Tutaj do niczego mądrego to nie doprowadzi a spowoduje tylko interwencję moderatorów i pocięcie wątku na kawałki. Nie kąsajcie się tutaj - forum bieszczadzkie to nie sejm ani debata telewizyjna ani inny syf.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #107
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    No cóż,doczekałem się,ale mógł sobie dalej stać.

  8. #108
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Starłem się tu z Leuthenem zaraz po rejestracji na forum, wiec nie ma obawy, że mu kadzę i łączy nas jakaś szczególna sympatia.

    Otóż uważam, że te uwagi o czapce takiej czy innej to jest chęć "przyzłośliwienia" - coś na zasadzie: jak się nie ma czego czepić to czepię się czegokolwiek.

    Przepraszam,ale to jest trochę... słabe.

    Gość wrzuca ciekawe spostrzeżenie o pamięci "społecznej" i wyjaśnia co to jest, a tu z drugiej strony wyjście ślizgiem z tematu i leci tekst o czapce.

    To tyle z uwag pobocznych.

    Świerczewskiego już nie ma i bardziej zlikwidować się go już nie da. Pojadę sobie obejrzeć plac po nim, liczę, że nie będzie to coś w rodzaju zryćkanego wertepowiska, którego nie ma kto wyrównać. Mam nadzieję, żę jak już mówią A to powiedzą też B i zostawią czysto.
    Ostatnio edytowane przez Krytyk Ludowy ; 04-03-2018 o 13:49

  9. #109
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Zwolennikom likwidacji panteonu w Jabłonkach pozostało jeszcze rozkopanie gruntu przynajmniej na dwa metry wgłąb i nie powiedziane, że tylko pod pomnikiem.
    Według jednej z teorii takie życzenie(przeniesienie trumny) miało po latach zostać spełnione.
    Rzeczą niezbędną po znalezieniu truchła będzie przebić je osikowym kołkiem albo odrąbać głowę i wsadzić zmarłemu między kolana.

    Inaczej duch generała będzie pojawiał się jeszcze bardzo długo i nie powiedziane czy w czapce czy bez.
    ps.
    Pozostaje jeszcze wysłanie petycji do braci Czechów z prośbą o zdekomunizowanie dzielnego wojaka Szwejka, którego wielokrotnie widziano w czapce podobnej do tej jaką nosi Leuthen

  10. #110
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    A ja się przyznam że swego czasu ładne parę lat smigałem po Biesach w takiej samej czapce tylko koloru czarnego ze srebrną szarotką na boku,i mam w niej dużo fotek,pewnie dalej bym w niej chodził czasami po górkach ale ,zostawiłem gdzieś w autobusie na dworcu w Rzeszowie.......czego mi niezmiernie żal...teraz mam tego samego kroju tylko w maskujących kolorach ,ale też z szarotką .taka słabosć..
    Ostatnio edytowane przez delux ; 05-03-2018 o 09:37
    Tak być nie może,bo tak być musi...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Powstaje pomnik poświęcony ofiarom gór i ratownikom
    Przez Jaro w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 18:59
  2. Od Świerczewskiego do Majstra Biedy :)
    Przez eldoopa w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-04-2007, 20:37
  3. Szukam wiarygodnych wiadomosci - śmierć gen. Świerczewskiego
    Przez Zosia samosia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2004, 20:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •