Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 124

Wątek: Pomnik Świerczewskiego

  1. #11
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    A ja nie lubię zajadłych i lewo - i prawicowców. Żadnych skrajności a jeszcze bardziej zmieniających zdanie z każdym powiewem wiatru (choć popieram słuchanie mądrzejszych). Co w związku z tym? Polecam ekspozycję w Kozłówce http://www.muzeumzamoyskich.pl/socrealizm i ciesze się, ze takie miejsce jest, nikomu nie wadzi a zapoznać się z takim też, kierunkiem w sztuce każdy może. Najlepiej byłoby tam przenieść wszystko to co budzi złe emocje i dzieli.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Wojtek z Zielonki
    Na forum od
    11.2012
    Rodem z
    Zielonka
    Postów
    258

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    A ja nie lubię zajadłych i lewo - i prawicowców. Żadnych skrajności a jeszcze bardziej zmieniających zdanie z każdym powiewem wiatru (choć popieram słuchanie mądrzejszych). Co w związku z tym? Polecam ekspozycję w Kozłówce http://www.muzeumzamoyskich.pl/socrealizm i ciesze się, ze takie miejsce jest, nikomu nie wadzi a zapoznać się z takim też, kierunkiem w sztuce każdy może. Najlepiej byłoby tam przenieść wszystko to co budzi złe emocje i dzieli.
    Podpisuję się!
    Wojtek z...

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    niszczenie jakichkolwiek pomników, jest poniekąd barbarzyństwem .Stanowią jakiś element przestrzeni. I upamiętniają coś , z czym wcale akurat nie musimy się zgadzać. Mogą wręcz stanowić przyczynek do dyskusji. Za ileś tam lat emocje opadną. ''Zasługi'' tego generała znamy. Ale nie da się wyrwać i zniszczyć kart historii.
    Myślę, ze wielu z nas ma jakiś tam sentymentalny stosunek do tego pomniczka . Pamiętamy go z wycieczek zakładowych, obozów, wycieczek szkolnych...jako obowiązkowy punkt objazdu po Bieszczadach.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    A ja nie lubię zajadłych i lewo - i prawicowców. Żadnych skrajności a jeszcze bardziej zmieniających zdanie z każdym powiewem wiatru (choć popieram słuchanie mądrzejszych). Co w związku z tym? Polecam ekspozycję w Kozłówce http://www.muzeumzamoyskich.pl/socrealizm i ciesze się, ze takie miejsce jest, nikomu nie wadzi a zapoznać się z takim też, kierunkiem w sztuce każdy może. Najlepiej byłoby tam przenieść wszystko to co budzi złe emocje i dzieli.
    Również podpisuję się pod tego typu sentencjami. Zawsze, w tym temacie, byłem za słuchaniem i "podglądaniem" mądrzejszych, gdyż tylko od takich można czegoś dobrego się nauczyć. Natomiast na nienawiści i skrajnej ideologii, niczego dobrego się nie zbuduje. Pozdrawiam wszystkich normalnie funkcjonujących. Zbyszek.

  5. #15
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    W takim Lesku w parku koło kościoła na niewielkiej przestrzeni sąsiadują ze sobą: obelisk ku czci wątpliwego bohatera Kościuszki (któremu można niejedno przecież zarzucić!), pomnik ku czci "wyzwolicieli" z Armii Czerwonej i figura sakralna, i jak do tej pory nikomu to nie przeszkadza. W tym samym Lesku i wielu innych miejscowościach są obeliski i tablice ku pamięci żołnierzy LWP i funkcjonariuszy MO, czyli utrwalaczy najlepszego z ustrojów, którzy jednak walczyli i ginęli w walce z nacjonalizmem wiadomo jakim. I gdzie jak gdzie ale Bieszczady, właśnie przez swoją tragiczną i niejednoznaczną historię powinny być tym miejscem, gdzie pomnik Waltera powinien pozostać. Z odpowiednią wszak inskrypcją. I przy całym moim negatywnym nastawieniu do generała nie pomyślałbym nawet, żeby oblewać jego pomnik czerwoną farbą, bo to nie żadna ideologia, czy dziejowa wypowiedź, tylko zwyczajny wandalizm.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Miałem własnie coś napisać w tym temacie ale,Zrobiłeś to Piskalu za mnie...żeczywiscie w Lesku stoją pomniki różnej prowinencji i jakoś się nie gryzą...gdyby tak gdzie indziej....,cóż każdy ma swoich bohaterów...nie trzeba przecież ich kochać,ale można tolerować...
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  7. #17

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    A ja nie lubię zajadłych i lewo - i prawicowców. Żadnych skrajności a jeszcze bardziej zmieniających zdanie z każdym powiewem wiatru (choć popieram słuchanie mądrzejszych). Co w związku z tym? Polecam ekspozycję w Kozłówce http://www.muzeumzamoyskich.pl/socrealizm i ciesze się, ze takie miejsce jest, nikomu nie wadzi a zapoznać się z takim też, kierunkiem w sztuce każdy może. Najlepiej byłoby tam przenieść wszystko to co budzi złe emocje i dzieli.
    Rejon pomnika Karola Świerczewskiego to dla mnie jedno z bardziej klimatycznych miejsc w Bieszczadach. Sam nie wiem dlaczego mam tak duży sentyment do tego miejsca. Pomnik "Waltera" kojarzy mi się od najmłodszych lat jako obowiązkowe miejsce przystanku, gdy jechało się w Bieszczady na wycieczkę organizowaną przez zakładowe PTTK. Przewodnik opowiadał jakim to dzielnym wojakiem był człowiek który kulom się nie kłaniał...
    Moim zdaniem pomnik powinien zostać tam jako świadectwo naszej historii, ale gloryfikowanie generała i urządzanie tam uroczystości na cześć Świerczewskiego wydaje mi się niestosowne. Niestety spory lewicowo-prawicowe w naszym kraju "powędrowała" nawet w tak piękne zakątki jak okolice Jabłonek.

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez stary zgred Zobacz posta
    ale gloryfikowanie generała i urządzanie tam uroczystości na cześć Świerczewskiego
    i to na dodatek z naszej kasy !!! ...owe 10 000 zet na kwiaty i bankiet dla ''leśnych dziadków "....

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Co do tego Leska to nie jest tak że nikomu to nie przeszkadza, słyszałem o pewnych planach wysadzenia radzieckiego badziewu jak i jego rozbiórki

  10. #20
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez Misieg Zobacz posta
    Co do tego Leska to nie jest tak że nikomu to nie przeszkadza, słyszałem o pewnych planach wysadzenia radzieckiego badziewu jak i jego rozbiórki
    czas plynie, lata mijaja, zmieniaja sie pokolenia i ustroje a mania niszczenia i wysadzania wciaz tkwi w ludziach ta sama.... :(
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Powstaje pomnik poświęcony ofiarom gór i ratownikom
    Przez Jaro w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 18:59
  2. Od Świerczewskiego do Majstra Biedy :)
    Przez eldoopa w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-04-2007, 20:37
  3. Szukam wiarygodnych wiadomosci - śmierć gen. Świerczewskiego
    Przez Zosia samosia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2004, 20:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •