Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 124

Wątek: Pomnik Świerczewskiego

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Reconie! Jesteśmy wirtualnymi przyjaciółmi i życzę sobie żeby tak zostało. Co więcej, liczę że kiedyś Cię poznam i będę się z tego cieszył. Niestety bardzo mnie rozczarowujesz, widzisz czarno-biało i najpierw wydajesz wyrok a następnie dorabiasz do tego jakieś uzasadnienie. Zastanawiałeś się nad tym ilu Polaków było obywatelami ościennych krajów w czasie zaborów. Dla ułatwienia podpowiem, że wszyscy. Obawiam się, że święty Paweł nie miałby u Ciebie szans.
    To co zauważam dzisiaj u wielu ludzi to jakiś obłęd bycia świętszymi od papieża, widzącymi diabła i spisek naokoło. To takie dzisiejsze i pisowskie, że bolą zęby. Upominam Cię do opamiętania i nie wyręczania boskiej sprawiedliwości.
    No to pojechałem po bandzie, teraz pozostało mi dobrowolnie skazać się na banicję, wykluczenie, wirtualna eutanazję. No i dobrze.

    Ps będę jednak z ukrycia czytał Twoje zapiski z górskich eskapad.

    Musiałem.

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    To sobie miej dalej wiarę w teorie spiskowe,wszak wiara czyni cuda....w temacie walk z UPA siedzę od 16 roku życia i nikt mi wody z mózgu robił nie będzie.....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    I powiem jeszcze jedno,choć pewnie wsadzę kij w mrowisko....Mówi się i pisze banda UPA zabiła Świerczewskiego itd...dla wiadomości mniej obeznanych to z taką bandą jak się pogardliwie nie raz pisze nasze dzielne WP poradziło by sobie szybko,a na prawdę ta BANDA UPA to była świetnie zorganizowana uzbrojona i wyszkolona także przez wywiad Niemiecki ,partyzantka,mająca wysokie morale przynajmniej na początku konfliktu , oraz ciesząca się ZNACZNYM poparciem miejscowej ludnosci,bez której jak wiadomo ŻADNA partyzantka utrzymać się dłużej nie może,i gdyby nie Akcja Wisła to UPA hulała by po Bieszczadzie jeszcze z 10 lat..
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  4. #34
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Taki przedwstęp... jak gdzieś poza "moim" wątkiem coś piszę to czuję się jak capeador potrząsający capą. Co napiszę to niczym bym tą capą potrząsał. Wyluzujcie!

    Partyzancie, Twoje "Ps" pasuje do żołnierza nieregularnych oddziałów dywersyjnych., nawet mi schlebia. To co napisałeś przed "Ps" to w części obywatelstwa z zaborów się zgodzę, ale to takie płytkie, że piach widać, bo tylko mogę się domyślać, że pijesz do niejakiego bandziora K.Ś., który pod zaborami był obywatelem rosyjskim urodzonym w Warszawie, ale narodowości polskiej, też został ochrzczony w kościele polskim. Dalej oczywiście jako obywatel zaborcy, najpierw stanął do walki przeciw władcy swojemu a później nadal jako obywatel rosyjski stanął w latach 20 ubiegłego wieku i to na swoją wyraźną prośbę do walki ze swoim narodem. Godna obywatelska postawa można by rzec. Komunista a gdy go ubili to pochowali go jako polskiego katolika z pieśnią Salve Regina, ale wciąż jako obywatela rosyjskiego no już wtedy obywatela ZSRR oddelegowanego specjalnym pełnomocnictwem do pracy w WP.
    W dalszej części mi nawet ponownie schlebiasz bo... a z resztą, jak będzie Ci się chciało to sobie to przeczytaj, może zrozumiesz dlaczego mi łechtasz duszę a nie podgryzasz http://fakty.interia.pl/felietony/zi...na,nId,1892684
    Podsumowując to nie wiem w czym wywołałem Twoją złość... że niejaki A.H. w młodości był wrażliwym malarzem... a nie był? Każdy artysta ma rozbudowaną wrażliwość, inni też czasami ją mają.
    I jeszcze tylko do Ciebie partyzancie, mam do do Twojej osoby pełen szacunek i żadnej urazy nie czuję, ale uszanuj proszę moje opinie chociaż możliwe, że nie są spójne z Twoimi. Przepraszam, że wywołałem u Ciebie rankor! Pzdr :)

    Delux, Ciebie też przepraszam za wywołany rankor. Cieszę się, że w swoim ostatnim poście zrobiłeś takie ładne podsumowanie bandyckiej partyzantki upa, współpracującej z hitlerowskimi Niemcami. Podsumowując wywód z tym dziesięcioletnim hulaniem upa po Bieszczadach, to powinni znać ludową mądrość "kto wiatr sieje to zbiera burzę" i spotkało ich to co każde wojsko zrobić wtedy powinno i co się robi często na wojnie. Szkoda tylko tych biednych wysiedlonych ludzi ze swojej ojcowizny, bo w sporej części to upa mieli głęboko w d...e, raczej się ich bali jak to prości ludzie na wsiach bez stałej ochrony WP.

    I na koniec by moje credo w tej konkretnie sprawie było zrozumiane a chodzi o okoliczności śmierci K.Ś. Jak ktoś mi na 100% wyjaśni okoliczności jego śmierci to będzie super dla mnie i polskiej historii. Już przynajmniej trzy razy poważnie zabierano się do wyjaśnienia tej kwestii
    - w 1947 roku, zaczęto mocno kręcić ze świadectwem sekcji zwłok, nie zebrano wszystkich zeznań a co było na rękę niektórym zbiegłym oficerom z pola walki i sporo jeszcze można dodać jak choćby zaginiony osobisty notatnik, a sporo też namieszała tajna grupa Beskid,
    - w 1970 i ciekawa sprawa z Janem Gerhardem,
    - IPN w latach dziewięćdziesiątych, brak dokumentów źródłowych z archiwum rosyjskiego,

    I mamy to na 100% wyjaśnione? Nie, nie mamy! Mamy za to różne racje, jakieś wywody, świadków, przemilczenia, spiskowe teorie dziejów, bardziej wiarygodnych świadków i tych z mchów i paproci.

    I tak na koniec pewna ciekawostka a może jeszcze jeden kamyczek do ogródka nazwanego przez kolegę wyżej "spiskową teorią dziejów" https://marucha.wordpress.com/2015/1...lacja-swiadka/

    Ps. zieloni, mam prośbę nie kasujcie tu niczego, piszę na temat, z góry od razu Wszystkich przepraszam i... jakby co to ja nic (to z tekstu Nizioła). :)
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #35
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Spadł mi kamień z serca bo okazało się, że kolega Recon nie taki znowu pieniacz i że nie muszę się ukrywać. Jednakowoż( tu go pewnie zaskoczyłem tym słowem, które sobie "natenczas" odkopałem) bliższa jest mi opcja Bogdanga czyli czesko-słowacka, olać to i nie bić czołem. Podejście talibańskie do zabytków i pomników w Timbuktu zdecydowanie mi się nie podoba. Zauważam pewne analogie.
    Ziemkiewicz nie tylko nie jest moim idolem, to w dodatku słuchanie go uznaję za stratę czasu. Sorry.

  6. #36

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    ...olać to i nie bić czołem.
    ...zostawić pomnik Dzierżyńskiego na jednym z głównych placów W-Wy, Pałac Kultury i Nauki mógłby nadal być im. Stalina, a zamiast Katowic mógłby być Stalinogród, itd.

  7. #37
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Kolego January! Ja nie wiem dlaczego władze lokalne niektóre pomniki zostawiają a inne nie. Jeżeli decyzja została podjęta w sposób cywilizowany to ja to rozumiem. Rośnie w Jaśle jeszcze dąb Hitlera? Podaję to jako przykład absurdu w zawłaszczaniu przestrzeni publicznej. Moje pytanie do Ciebie; co lepiej w takiej sytuacji zrobić: wyciąć czy ochrzcić na nowo a może jest jeszcze inne wyjście?

  8. #38
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Tak się rozpisałem o tej narodowości polskiej tego K.Ś. a on aliści już w dokumentach RKKA (Рабоче-Крестьянская Красная Армия) wolał się deklarować się jako żyd urodzony w Warszawie. Wolał jednak zachować nazwisko na jakie zmienił mu ojciec. Z tą nacją to jakaś prawidłowość w Polsce czy moja nadwrażliwość? Wiem, wiem... na bank nadwrażliwość!

    I zbyt lakonicznie też podszedłem do komisji w roku 1970 bo raport tej komisji był, tylko wydarzenia roku 1970/71 trochę go przytrzymały by ujrzał światło dzienne. Wspomniałem że J.G. a właściwie Wiktor Lew Bardach aliści też żyd (co za zbieg okoliczności)
    tak jakoś nagle został zamordowany (był członkiem komisji) a kierownikowi komisji ds. wyjaśnienia śmierci K.Ś. Marianowi Naszkowskiemu (aż boję się napisać, że też...) włamano się do willi i ukradziono cały raport a pieniądze, złoto itp. niepotrzebne rzeczy "złodzieje" zostawili, były tak jakoś mniej wartościowe.
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 08-12-2015 o 18:30
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar mavo
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    375

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Przypominam że Jezus z Nazaretu też.
    http://naskrajuparku.pl/ Nowa strona
    Косово увек Српски

  10. #40
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Pomnik Świerczewskiego

    Wydaje mi się, że Świerczewski, był niestety Polakiem. Polakiem zdrajcą.... i nie ważne, kiedy wyjechał na wschód i od jakiego czasu walczył w myśl "wielkiej rewolucji październikowej" i kto go namaszczał.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Powstaje pomnik poświęcony ofiarom gór i ratownikom
    Przez Jaro w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 18:59
  2. Od Świerczewskiego do Majstra Biedy :)
    Przez eldoopa w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-04-2007, 20:37
  3. Szukam wiarygodnych wiadomosci - śmierć gen. Świerczewskiego
    Przez Zosia samosia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2004, 20:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •