Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Turystyczne aplikacje na smartfona

  1. #11
    blussia
    Guest

    Domyślnie Odp: Endomondo

    Ja też używam, przeważnie jak biegam, albo jeżdżę na rowerze, ale na górskich szlakach też się przydaje :)

  2. #12
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Turystyczne aplikacje na smartfona

    Pozwoliłem sobie dokleić do odpowiedniego wątku.

    Latem używałem na rower podobnej aplikacji Kręć Kilometry - niezawodna i całkiem praktyczna. Apka podaje liczbę przejechanych kilometrów, czas oraz spalone kalorie, a trasę można obejrzeć potem w Google Maps. Fajna jest też idea wyzwań, które można stawiać samemu sobie i stopniowo realizować. No i nagrody też są fajne, ale chyba tylko latem :)
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 15-01-2014 o 15:22

  3. #13
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Turystyczne aplikacje?

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    ... Możliwości Endomondo widziałem u znajomych. ... Ciekawi mnie jak ten program się spisuje w górach?
    Moim zdaniem, Endomondo, to program dla ludzi, którym się spieszy, których bardziej interesuje, ile kilometrów przebiegli i czy szybciej, niż kolega. A co tam było ciekawego, to już mniej ważne.
    A czy bym coś polecił? Tak. Dla Androida na "dzień dobry" dwa programy: OruxMaps i Locus Map. Orux jest bezpłatny, Locus występuje w wersji Free oraz Pro (na poczatek wystarczy Free). Głównym zadaniem obydwu programów jest posługiwanie się mapami. Zarówno wektorowymi, jak i rastrowymi, czyli identycznymi, jak popularne papierowe.
    Używanie programu podobne jest do korzystania z mapy papierowej: włączasz program i widzisz dobrze ci znany kawałek mapy. Dodatkowo jakaś niewidzialna ręka pokazuje ci, w którym miejscu mapy akurat się znajdujesz. Program nie korzysta z połączenia telefonicznego, nic nigdzie nie wysyła. Przebytą trasę może pokazywać na ekranie. I widzisz, że właśnie schodzisz w nie tę dolinkę, w którą chciałeś Zapisuje też ślad na karcie SD. Ślad możesz potem oglądać w domu, wysłać znajomym, umieścić w dowolnym internetowym banku śladów lub na własnej stronie internetowej.
    Zagorzały przeciwnik sztucznych ułatwień może wyłączyć sobie odbiornik GPS i tylko mapę sobie oglądać, przesuwać palcem, lokalizować swoje położenie jak dawniej, porównując mapę z ukształtowaniem terenu, okolicznymi górkami i przebytą drogą. Poniżej przykładowy kawałek mapy na przykładowym urządzeniu:


  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Turystyczne aplikacje na smartfona

    Prawdę rzecze Wojciech odnośnie endomondo, jest to jednak tylko zapis, turystyki "na bieżąco" tutaj nie ma. Jak kiedyś przebrnę przez wątek Wojtka odnośnie map, aplikacji to na pewno sobie coś takiego jak tutaj powyżej proponujesz zainstaluję.

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  5. #15
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Turystyczne aplikacje na smartfona

    Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia i rekomendacje w kwestii nawigacji samochodowej.

    Niegdyś używałem pożyczonego palmtopa z wgraną Automapą, co w pełni mnie satysfakcjonowało podczas podróży po Europie, ale nigdy nie zmuszało mnie do wgryzania się w zasady funkcjonowania nawigacji. A wczoraj wgrałem sobie do telefonu Be On Road - aplikacja niby bezpłatna, działa offline, wykorzystuje Open Street Map, po mieście spokojnie daje radę. Poczytałem opinie na różnych forach (hejty i teksty PR-owskie po 49 proc.) i z nich się dopiero dowiedziałem, że prawdopodobnie mam w telefonie triala, który wkrótce zdechnie, chyba że przed śmiercią dam mu trochę pieniędzy

    I tu pytanie: jakie wsparcie GPS-owe możecie polecić do podróży samochodowych po Polsce i Europie? Niekoniecznie darmowe, ale przyjazne i niezawodne.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Turystyczne aplikacje na smartfona

    Cytat Zamieszczone przez Tomek Zobacz posta
    Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia i rekomendacje w kwestii nawigacji samochodowej.
    I tu pytanie: jakie wsparcie GPS-owe możecie polecić do podróży samochodowych po Polsce i Europie? Niekoniecznie darmowe, ale przyjazne i niezawodne.
    Witaj Tomku!. Nie wiem czy chodzi Ci o nawigację GPS tylko w telefonie, czy również w innych urządzeniach. Mogę podzielić się doświadczeniem z posiadanym Oregonem 450. Ratował mnie bardzo skutecznie z różnych opresji w nieznanym terenie, jeżeli chodzi o trasy samochodowe. Dodatkowo bardzo pomocny jest na bieszczadzkich bezdrożach i dobrze sobie radzi z mapami rastrowymi. Jako mapy bazowej używam City Navigator Europe NT 2014.30. Poprzez wcześniejsze zaplanowanie trasy z punktami pośrednimi Oregon dosłownie za rączkę doprowadza mnie do określonego celu podróży. O zmianie kierunku przemieszczania informuje mnie delikatnym piknięciem, a nie powtarzającym się "gadaniem". Jedni mogą to uważać za zaletę inni za wadę. Osobiście jednak uważam to za zaletę. Jeżeli ta informacja ma dla Ciebie jakieś znaczenie, to daj znać a chętnie podam więcej szczegółów.

  7. #17
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Turystyczne aplikacje na smartfona

    Zbyszku, wielkie dzięki za odpowiedź i wskazówki Podrążę temat, bo - konkretnie mówiąc - szykuję się na wypad do Hiszpanii i ciekawi mnie, czy do samochodu wystarczy smartfon z jakąś niedrogą czy bezpłatną aplikacją, czy też będę musiał zainwestować w osobne urządzenie do nawigacji. Kiedyś we Francji i Austrii używałem (wspomnianego w poprzednim poście) pożyczonego palmtopa z GPS-em i Automapą i spokojnie dawał radę, prowadząc bezbłędnie nawet do najmniejszych miejscowości. Ale to było dość dawno, więc chciałbym sobie zapdejtować wiedzę

    Przy okazji: czy jeszcze ktokolwiek używa czegoś takiego jak palmtop?

  8. #18
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Turystyczne aplikacje na smartfona

    Cytat Zamieszczone przez Tomek Zobacz posta
    Przy okazji: czy jeszcze ktokolwiek używa czegoś takiego jak palmtop?
    Palmtopem nazywano dawniej komputer kieszonkowy. Charakteryzował się on małymi wymiarami, brakiem klawiatury, dotykowym ekranem sterowanym palcem lub rysikiem. Na takim komputerze można było uruchamiać mnóstwo programów, oglądać zdjęcia, przeglądać strony internetowe, posługiwać sie pocztą elektroniczną, słuchać muzyki. Palmtop mógł mieć wbudowany aparat fotograficzny, odbiornik GPS, moduł GSM, kartę Wi-Fi i parę innych rzeczy. Oczywiście nie wszystkie palmtopy wszystko miały. Ja używałem trzech: MIO, Fujitsu-Siemens oraz HTC (do dzisiaj, ma ok. 6 lat).
    Mnie się zdaje, że miliony ludzi używają palmtopów, tylko nie wiedzą, ze używają
    Niektórzy nazywają to smartfonem, większość po prostu telefonem.

  9. #19
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Turystyczne aplikacje na smartfona

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Mogę podzielić się doświadczeniem z posiadanym Oregonem 450. Ratował mnie bardzo skutecznie z różnych opresji w nieznanym terenie, jeżeli chodzi o trasy samochodowe. Dodatkowo bardzo pomocny jest na bieszczadzkich bezdrożach i dobrze sobie radzi z mapami rastrowymi. Jako mapy bazowej używam City Navigator Europe NT 2014.30.
    Potwierdzam opinię Zbyszka, że (Garmin) Oregon to doskonałe urządzenie nawigacyjne.
    Tyle, że jeśli ktoś miałby go kupić tylko do używania w samochodzie, byłby to kosztowny luksus. Nowy Oregon to ponad 1000zł! Plus City Navigator Europe NT - ponad 350zł.

  10. #20
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Turystyczne aplikacje na smartfona

    Ja w górach i w terenie używam Oregona 400t, Mio 560 z Automapą na trasie i w mieście i styka
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zagospodarowanie turystyczne Bieszczadów
    Przez nika89 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 18:33
  2. Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach
    Przez Misieg w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:30
  3. Ciuszki turystyczne dla dziecka
    Przez dwaynehicks w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 21:10
  4. niewykorzystane atrakcje turystyczne w bieszczadach
    Przez kunegunda w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 00:37
  5. przejscie graniczne turystyczne na Ukraine
    Przez grizzly w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-10-2003, 14:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •