Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Turystyczne aplikacje na smartfona

Mieszany widok

  1. #1
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,215

    Domyślnie Endomondo

    Wiem, że jest wątek "Geocaching w Bieszczadach" i nawet się zastanawiałem, czy nie warto tego nowego mojego wątku tam włączyć. Temat niby podobny, ale jednak inny, decyzja moja więc, że... będzie nowy wątek. :)
    Przez długi czas broniłem się przed zbyt dużymi telefonami GSM, wolałem biznesowe małe Nokie, w poprzedniej firmie wciskano mi blackberry, ale się też obroniłem. Nadszedł jednak czas gdy "popracowano" nade mną i dano smartfona, ale poprzedni telefonik tak na wszelki wypadek czeka. "Popracowano" to przedstawiono zalety posiadania tego cuda techniki, jedna aplikacja przeważyła szalę... Endomondo. Więcej o samej aplikacji http://pl.wikipedia.org/wiki/Endomondo_Sports_Tracker
    Widzę w tym programie same zalety, tym bardziej, że później ze smartfonu wgrywa się trasa na komputer też przez program http://www.endomondo.com/home
    Ci co lubią sobie później usiąść i popatrzeć gdzie i ile przeszli, przebiegli lub np. przejechali na rowerze, to sprawa super. A do tego wszelkie statystyki i wykresy a też bezpośredni element bezpieczeństwa (np. po udostępnieniu osobie będącej nawet setki kilometrów od siebie). Osoby zaprzyjaźnione lub nie, mogą (po udostępnieniu i wyrażeniu zgody) sobie nawzajem udostępniać dane historii i nawet na "żywo".
    Wiem, wiem, że zaraz prześmiewcy i tradycjonaliści uderzą w larum... spoko to nie dla nich!
    Możliwości Endomondo widziałem u znajomych. Ja dopiero co zainstalowałem na smartfona i laptopa, dopiero założyłem konto, dopiero się uczę, jeszcze mało wiem o aplikacji. Widzę jednak, że nie jest głupi i może być przydatny... oki, oki, dla tradycjonalistów nie.
    Ciekawi mnie jak ten program się spisuje w górach? Jeśli ktoś już z niego korzystał w Bieszczadach to niech się podzieli informacjami na Forum. Nie wiem też jak wygląda program poza granicami Polski, ale biorąc pod uwagę, że trzeba mieć Gmail to chyba kwestia dostawcy internetu w danym kraju. Endomondo używają na całym świecie.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Endomondo

    Hej Recon,

    sam program (aplikacja) dziala niezaleznie od internetu. Uzywalem pare razy w gorach na biegach gorskich i nie chcac by mi sie laczyl z siecia np slowacka, po prostu wylaczam przesyl danych w telefonie, a
    aplikacja oraz satelity ladnie pracuja nad tym, by dane sie zapisywaly w telefonie. Celem oszczedzania baterii sprawdzalem - dziala nawet przy trybie samolotowym, czyli odlaczeniu od siebi GSM. W ten sposob
    moj przecietny telefon ze slaba bateria dal (z ledwoscia, ale dal) rade na biegu w Tatrach, 15,5h.

    Z odlegloscia cos powariowal, przesadzil w Tatrach dosc mocno (moze kwestia ostrosci grani i bledow satelit):
    http://www.endomondo.com/workouts/232158477/7935358

    A w Gorcach ladnie zapisal idealnie taki dystans jaki podawali orgowie na biegu:
    http://www.endomondo.com/workouts/user/7935358

    Sprawdzalem - dzialal tez na pograniczu ua-rom, oczywiscie nie przesylalem na biezaco swoich pozycji do neta, bo bym zbankrutowal. Stad konieczne jest moim zdaniem odpowiednie pamietanie
    o wylaczaniu transmisji internetowych by sie potem nie zdziwic...

    P.
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  3. #3
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,215

    Domyślnie Odp: Endomondo

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Hej Recon,

    "sam program (aplikacja) dziala niezaleznie od internetu. Uzywalem pare razy w gorach na biegach gorskich i nie chcac by mi sie laczyl z siecia np slowacka, po prostu wylaczam przesyl danych w telefonie, a
    aplikacja oraz satelity ladnie pracuja nad tym, by dane sie zapisywaly w telefonie." "Stad konieczne jest moim zdaniem odpowiednie pamietanie o wylaczaniu transmisji internetowych by sie potem nie zdziwic..."

    P.
    Dzięki Petefijalkowski, to dla mnie ważne informacje.
    Fajnie, że i podałeś linki do swojej aplikacji, inni zobaczą co to Endomondo. A swoją drogą to w ten sposób, będąc już w Bieszczadach, można upublicznić link do swojej aplikacji i ... Forum może na bieżąco śledzić wędrówkę. Opis zrobić już później
    To się porobiło z tą techniką.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #4
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    929

    Domyślnie Odp: Endomondo

    Używam od lata, głównie na rowerze. Chodząc za to po Bieszczadach zauważyłem błędy w zapisie. W wykresie prędkości marszu były w kilku miejscach piki po 35 km/h, albo 18 km/h, a jakbym uciekał prze niedźwiedziem, to bym chyba pamiętał.

  5. #5
    blussia
    Guest

    Domyślnie Odp: Endomondo

    Ja też używam, przeważnie jak biegam, albo jeżdżę na rowerze, ale na górskich szlakach też się przydaje :)

  6. #6
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,497

    Domyślnie Turystyczne aplikacje?

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    ... Możliwości Endomondo widziałem u znajomych. ... Ciekawi mnie jak ten program się spisuje w górach?
    Moim zdaniem, Endomondo, to program dla ludzi, którym się spieszy, których bardziej interesuje, ile kilometrów przebiegli i czy szybciej, niż kolega. A co tam było ciekawego, to już mniej ważne.
    A czy bym coś polecił? Tak. Dla Androida na "dzień dobry" dwa programy: OruxMaps i Locus Map. Orux jest bezpłatny, Locus występuje w wersji Free oraz Pro (na poczatek wystarczy Free). Głównym zadaniem obydwu programów jest posługiwanie się mapami. Zarówno wektorowymi, jak i rastrowymi, czyli identycznymi, jak popularne papierowe.
    Używanie programu podobne jest do korzystania z mapy papierowej: włączasz program i widzisz dobrze ci znany kawałek mapy. Dodatkowo jakaś niewidzialna ręka pokazuje ci, w którym miejscu mapy akurat się znajdujesz. Program nie korzysta z połączenia telefonicznego, nic nigdzie nie wysyła. Przebytą trasę może pokazywać na ekranie. I widzisz, że właśnie schodzisz w nie tę dolinkę, w którą chciałeś Zapisuje też ślad na karcie SD. Ślad możesz potem oglądać w domu, wysłać znajomym, umieścić w dowolnym internetowym banku śladów lub na własnej stronie internetowej.
    Zagorzały przeciwnik sztucznych ułatwień może wyłączyć sobie odbiornik GPS i tylko mapę sobie oglądać, przesuwać palcem, lokalizować swoje położenie jak dawniej, porównując mapę z ukształtowaniem terenu, okolicznymi górkami i przebytą drogą. Poniżej przykładowy kawałek mapy na przykładowym urządzeniu:


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Zagospodarowanie turystyczne Bieszczadów
    Przez nika89 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 18:33
  2. Nowe szlaki turystyczne w Bieszczadach
    Przez Misieg w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:30
  3. Ciuszki turystyczne dla dziecka
    Przez dwaynehicks w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 21:10
  4. niewykorzystane atrakcje turystyczne w bieszczadach
    Przez kunegunda w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 00:37
  5. przejscie graniczne turystyczne na Ukraine
    Przez grizzly w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-10-2003, 14:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •