Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Bieszczady pierwszy raz

  1. #1
    Tomekkks
    Guest

    Domyślnie Bieszczady pierwszy raz

    Witam

    Wybieram się pierwszy raz w Bieszczady, najczęściej odwiedzałem Tarty, w końcu czas zobaczyć coś nowego.
    Proszę o radę, w której miejscowości/wiosce najlepiej nocować. Wybieram się z Wielkopolski autem, więc jakieś dojazdy nie robią problemu, koniec sierpnia, interesuje mnie jak wszystkich : jakieś ciekawe szlaki, regionalne żarełko :), dawne wsie w okolicach Tarnawy Niżnej, o których przeczytałem na tym forum.

    PS. Pewnie wiele info sam przeczytam i odnajdę na forum, ale dla Was to jest chwila, jeśli ktoś może pomóc , dziękuję .

  2. #2

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz

    Regionalne żarełko to zapewne placek po bieszczadzku łudząco podobny do placka po beskidzku czy też węgiersku.
    Nie napisał kolega ile osób będzie brało udział w wycieczce, jak długo będziesz w Bieszczadach i jakie masz wymagania odnośnie noclegów.
    Sam wybieram się w Bieszczady w drugiej połowie sierpnia. Przyznaję że noclegu szukałem w ostatniej chwili i miałem z tym spory problem. W okolicach Wetliny, Wołosatego czy też Ustrzyk Górnych o nocleg w kwaterze prywatnej może być ciężko.
    Moje pierwsze prawdziwe spotkanie z Bieszczadami miało miejsce w Sękowcu i tam też polecałbym szukać noclegu ( ładne domki u pani Basi ). Z Sękowca można wybrać się w rejony dawnych wsi, można wejść na ładny szczyt Dwernika Kamienia a nawet powędrować na Połoninę Wetlińską.
    Tuż obok Sękowca jest Zatrwanica, bardzo ładna wieś w której można uzupełnić prowiant.
    Jeśli chodzi o ilość szlaków, zaplecze gastronomiczne i ilość noclegów to prym wiodą Cisna, Wetlina czy też Ustrzyki Górne ( tutaj kwater prywatnych jest zdecydowanie mniej ). Minusem tych miejsc jest znaczna ilość turystów, co nie każdemu może odpowiadać.
    Bieszczadów nie da się szybko zwiedzić, zresztą pośpiech w tym miejscu to niemal zbrodnia. Dlatego warto wybrać sobie jakiś priorytet, a potem improwizować i dobrze się bawić.
    Z pewnością "starsi" użytkownicy tego szacownego forum udzielą pełniejszych informacji. Moja skromna osoba pisze tu raz na kilka lat i nie zawsze jestem na bieżąco w niektórych kwestiach
    Ostatnio edytowane przez stary zgred ; 31-07-2013 o 21:42

  3. #3
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz

    Wbrew pozorom istnieje coś takiego jak regionalna kuchnia i nie mam na myśli shitu typu placek ziemniaczany po bieszczadzku. Ostatnio wgłębiam się w kuchnię łemkowsko-bojkowską. Od serca czasem dodam trochę chwastów z łąki ;) Ale jest to na przeciwnym końcu Bieszczadów ;) I na tłumy raczej nie narzekamy ;P
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  4. #4
    Tomekkks
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady pierwszy raz

    Wybieram się na około tydzień, 2 osoby, kuchnia łemkowska jest mi troszeczkę znana, zimą odwiedziłem Wysowę Zdrój :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy raz w bieszczady
    Przez tomek1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 22:31
  2. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez rygiel1974 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 18:06
  3. Bieszczady po raz pierwszy...
    Przez gajowy marucha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 12:50
  4. Bieszczady po raz pierwszy
    Przez medusa w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 16:10
  5. Pierwszy raz w Bieszczady
    Przez butek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 02:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •