Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo

    ależ się bez sensu rozminęliśmy!
    nie dość, że jak wy buszowaliście po bliskich mi okolicach, a ja byłem daleko w Mrowisku (nie Wisłoku) Wielkim,
    to parę dni wcześniej szwendaliśmy się w częściowo tych samych miejscach.
    Nigdy nie miałem tak zakurzonego samochodu, jak po przejechaniu odcinka Grab-Krzywa.
    Byliśmy też w Olchowcu, ale i w Kolonii Olchowiec - długo rozmawialiśmy z panem Tadeuszem w jego prywatnym muzeum kultury łemkowskiej - na prawdę super sprawa.
    Zazdroszczę tej dolnośląskiej Watry, znajoma Łemkiini z Wrocławia zachwalała ichniejsze Watry, ale i my byliśmy chwilę na łemkowskiej imprezie; w Zyndranowej.
    u Marii Magdaleny w Dukli jest pięknie - to jedyny wesoły kościół jaki znam, prawdziwa perła rokokokokoko.
    a niedaleko w przy rynku w sklepie Jasiołki można kupić najlepszą kiełbasę na ognisko i piwo regionalne; Ciechan, Raciborskie (ulubione Siczki) i z browaru Kormoran,
    a następnie można owe piwo spożyć w pięknym (acz zaśmieconym) parku i żadni mundurowi nie będą się czepiać - tam całe rodziny piknikują, jest normalnie a piwo jak smakuje..
    Hardcore w dukielskiej Ratuszowej (o ile dobrze pamiętam nazwę ) to pradawne czasy, dobre czasy.

  2. #12

  3. #13
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Samotna cerkiewka w dolinie okazuje sie byc zamknieta... jak to? 10 lat temu byla otwarta cala dobe. ...

    Obrazy. Jeden z nich wyraznie na mnie patrzyl. Przesiadlam sie na przeciwlegla strone. Patrzyl nadal i nawet jakby sie lekko usmiechnal. ...

    Poszli z karimatami i spiworami do srodka. Rozlozyli sie miedzy lawkami na dywanie. ...
    Pewnie nie zapamiętałaś, który to święty patrzył na Ciebie. Pewnie był to patron cerkwi, św. Michał Archanioł. Zajęty był wprawdzie dobijaniem leżącego na ziemi szatana, ale anioły maja podzielna uwagę. A może był to ktoś inny, w każdym razie, On Cię zapamiętał.

    Tym razem, wiedział o was już wtedy, gdy zjechaliście z płytowo-drutowej drogi od Mochnaczki i w Izbach skręciliście w dolinę Białej. Anioły wiedzą dużo a archanioły prawie wszystko. I pewnie pomyślał sobie: ona była tu 10 lat temu z takimi, co sobie hotel z domu Bożego chcieli zrobić.

    Drzwi do cerkwi zamykane są na starodawny zamek. Po naciśnięciu na zewnątrz blaszanego języczka, wewnątrz dźwignia podnosi zapadkę, która wysuwa się z zaczepu wbitego w futrynę. Wtedy drzwi można pchnąć i otworzyć. Powyżej jest wprawdzie nowoczesny zamek typu „łucznik”, ale dawno już zepsuty i zardzewiały.

    Tym razem u mnie nie pośpicie - szepnął św. Michał i dyskretnie przywiązał zapadkę do zaczepu drucikiem, wyciągniętym z uschłej sztucznej róży. Ot i cała tajemnica zamkniętej cerkwi ;-)


  4. #14
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta

    Tym razem u mnie nie pośpicie - szepnął św. Michał i dyskretnie przywiązał zapadkę do zaczepu drucikiem, wyciągniętym z uschłej sztucznej róży. Ot i cała tajemnica zamkniętej cerkwi ;-)
    Skubany! Perfidnie to uknuł!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #15
    Karolina Rycek
    Guest

    Domyślnie Odp: Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo

    Hejo, hej! Powiedz mi proszę gdzie dokładniej mieści się ten "kompleks wiatowy" w Małastowie?? Będę bardzo wdzięczna za jakieś dokładniejsze namiary
    Pozdrawiam i z góry dzięki,
    Karolka

  6. #16
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo

    Cytat Zamieszczone przez Karolina Rycek Zobacz posta
    Hejo, hej! Powiedz mi proszę gdzie dokładniej mieści się ten "kompleks wiatowy" w Małastowie?? Będę bardzo wdzięczna za jakieś dokładniejsze namiary
    Pozdrawiam i z góry dzięki,
    Karolka
    Przy bocznej drodze prowadzacej w strone wyciagu
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo

    WATRA2010 008.jpg
    Kto był w tym roku tam gdzie ogień ten palą?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Szlakiem wiat, cerkwi i pylistych dróg czyli Beskid Niski objazdowo

    Proszę o wykasowanie

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Kwietniowy Beskid Niski.
    Przez coshoo w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 23:36
  2. Szlakiem granicznym przez Beskid Niski i Bieszczady
    Przez Leuthen w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 08:21
  3. Beskid Niski -Wiatraki
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 11:41
  4. Bieszczady -> Beskid Niski -> Beskid Sądecki
    Przez Caamill w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 23:55
  5. 5-lat beskid-niski.pl
    Przez beskid-niski.pl w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 17:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •