Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Maks
    Na forum od
    12.2009
    Rodem z
    okolice Warszawy
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    A mnie się Serbia podoba (tam jeszcze nie wszyscy mówią po angielsku, nawet w ekskluzywnych miejscach dla turystów), że nie wspomnę o Serbkach
    Z tym angielskim nie jest w Serbii tak źle. A co do Serbek to się w pełni zgadzam :)

  2. #22
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Cytat Zamieszczone przez Maks i żona Serbka Zobacz posta
    Z góry przepraszam bo słabo znam język polski, i uczę się jeszcze.
    Około połowy dyskutantów, piszących na tym forum, mogłoby się od Ciebie nauczyć, jak po polsku pisać należy. Może czasem szwankuje koniugacja lub deklinacja - ale ducha czujesz! I języka, i Bieszczadów.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Cytat Zamieszczone przez tolek banan Zobacz posta
    Bieszczady..... terapeuta..., powiernik tajemnic ,... spowiednik... ?
    Jak już gdzieś na forum napisałem- dopiero jak się zmęczę w Bieszczadach czuję ,że odpocząłem i fizycznie i psychicznie.
    "Leczę się" tam od trzech lat.
    Samo sedno. Podpisuję się pod tym!

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Cytat Zamieszczone przez Maks Zobacz posta
    Z tym angielskim nie jest w Serbii tak źle.
    źle nie jest, bo jeszcze można porozmawiać po nieangielsku, ale będzie coraz gorzej, angielski będzie w coraz większym stopniu używany.
    Nasze języki są bardzo podobne i dla mnie absurdalne jest dogadywać się na Bałkanach po angielsku. Bardzo lubię "przesiąkać" językiem kraju, w którym jestem.

  5. #25
    Maks i żona Serbka
    Guest

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Dziękuję bardzo za miłe powitanie! Jestem bardzo szczęśliwa że mój język polski jest zrozumiały!

    Myślę, że jedną z najważniejszych rzeczy które ludzi szukają w górach jest – spokój (albo pokój? ). Chcemy cieszyć się ciszą lub odgłosy lasu, odpocząć nasze oczy na zielono (lub białe) i błękit, oddychać orzeźwiającym powietrzem i posmakować wolności. Ooo, tak ! Wszystko to wraca nas do naszej prawdziwej natury ludzkiej.

    Czasami odjazd do góry to szybki sposób znalezienia spokóju wewnątrz siebie, wtedy możemy po prostu odpocząć, zrelaksować się i cieszyć się wolnego czasu. Jeśli nie możemy zatrzymać się cały czas w Bieszczadach, możemy ducha Bieszczadach zatrzymać z nami. W niektórych momentach, można po prostu zamknąć oczy i pomyśleć o magicznej góry, która czeka na nas.

    I miło jest usłyszeć, że tutaj są i miłośnicy Serbii!

    Nie wiem czy jest źle z językiem angielskim w Serbii, nie spróbowałam mówić po angielsku tam . Polski i serbski są podobne, ale mówić poprawnie po polsku... to jest wielkie wyzwanie dla obcokrajowców (to samo dotyczy język serbski też).

    PS - jedno pytanie techniczne: czy ktoś wie dlaczego nie mogę umieścić moje zdjęcie na awatara?

  6. #26
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Cytat Zamieszczone przez Maks i żona Serbka Zobacz posta
    czy ktoś wie dlaczego nie mogę umieścić moje zdjęcie na awatara?
    Na nowych użytkowników forum są nałożone przez pewien czas ograniczenia. Szczegóły tutaj.
    Czterech panów B.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Witaj Natalia, właśnie przeczytałam Twoją relację i stwierdzam z ulgą że jest jeszcze ktoś na świecie kto myśli i czuje dokładnie tak jak ja bo już się bałam, że jestem jedyną taką ,,wariatką''. Byłam w Bieszczadach pierwszy raz w tym roku na początku września, ciągnęło mnie tam już od lat ale tak jakoś się nie składało aż wreszcie się udało. To niesamowite i może nawet głupie ale z jakiegoś powodu poczułam że tam jestem na swoim miejscu, ci ludzie, ten klimat to wszystko jest po prostu jak z innego czasu, nie tego tu i teraz gdzie wszystko trzeba szybko i na już i wszystko jest super ważne, tam można ŻYĆ. I masz rację, kiedy cała szczęśliwa opowiadam znajomym o tym wyjeździe to słuchają i potakują z grzecznym uśmiechem ale patrzą na mnie trochę dziwnie,że niby co może tam być takie cudowne, jakiś ,,koniec świata''
    Piszę tak chaotycznie bo jestem pod wrażeniem Twojej opowieści, wiedz w każdym razie, że wszystko to co napisałaś wyjęłaś chyba z mojego serca dlatego też pozdrawiam Cię serdecznie

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Jak ja Was wszystkich rozumiem...

  9. #29
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Nie dziwie ci sie ze nie lubisz Wrocławia i nie rozumiesz swoich rowiesnikow.. Ja mam podobnie..

    Z ciekawosci z jakiej wioski pochodzisz? moze znam to miejsce, czesto sie wlocze po dolnoslaskich okolicach! (tez mieszkam 30 km od Wroclawia z wyboru- nie we Wrocławiu!

    Co do mody mam ja podobnie w d... acz chyba moda "gorska" razi mnie obecnie bardziej nawet niz miejska...

    fajnie ze znalazlas miejsce gdzie czujesz sie wolna- gdzie czujesz sie u siebie i na wlasciwym miejscu.. mnie tez udaje sie znajdowac takie miejsca, niestety nieporownywalnie dalej od miejsca zamieszkania niz Bieszczady...

    Cytat Zamieszczone przez Tasza Zobacz posta
    Pierwsze co widzę po opuszczeniu mieszkania znajomych to znaki otaczające mnie z każdej strony: "stop", "droga wewnętrzna", "zakaz wjazdu - grozi odholowaniem". O co chodzi? Gdzie ja żyję? Gdzie jest moja wolność?
    A Bieszczadach cie nie rażą zakazy i nakazy? Nie osaczaja cie? to zakaz wstepu, to teren prywatny, albo zakaz biwakowania, zakaz spania we wiatach, cud ze oddychac jeszcze wolno... Toz tam "stopow" , zakazow i nakazow prawie tyle co we Wroclawiu..
    Ostatnio edytowane przez buba ; 04-10-2013 o 18:13
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Moja pierwsza wizyta w Bieszczadach - proszę przeczytaj

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta



    A Bieszczadach cie nie rażą zakazy i nakazy? Nie osaczaja cie? to zakaz wstepu, to teren prywatny, albo zakaz biwakowania, zakaz spania we wiatach, cud ze oddychac jeszcze wolno...
    wiesz przecież , że kiedyś tak tam nie było... całe lat jeżdziłem ''na dziko " - lazłem w las, podstawą przeżycia była siekiera i suche zapałki !!!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwsza wizyta w Bieszczadach
    Przez yamro w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 21:11
  2. Moja własna relacja z VIII KIMB, a nawet z całego pobytu w Bieszczadach.
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 18:42
  3. Pierwsza część relacji z mojego pobytu w Bieszczadach
    Przez Doczu w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-11-2005, 22:27
  4. Pierwsza wizyta
    Przez brjs w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-06-2004, 21:24
  5. Kliknij... i przeczytaj!
    Przez marekm w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-10-2002, 01:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •