Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

  1. #11
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    halo,

    pozdrawiam serdecznie i życzę fajnej przygody w Skandynawii( o ile pracę zarobkową można nazwać przygodą :( )
    kraj jest nietuzinkowy,spora większość mieszkańców posługuje się biegle językiem Szekspira,lecz aby znaleźć lepszą ,płatną pracę -znajomość Norsk språk jest nieodzowna.
    Polecam wykorzystywać sytuację,że jesteś na miejscu i uczyć się języka w codziennym użytkowaniu...a jestem pewny ,że jak biegłość Twa w znajomości się zwiększy- będzie to proporcjonalne działanie w stosunku do Twojej sakiewki.:)
    A deszczowy
    kraj może stanie się ziemią obiecaną...:)
    Fajny kraj ,gdzie kloszardzi zaprawiają się czarnym Jaśkiem Wędrowcem w połączeniu z francuskim Bergerac-iem (notabene ok.85 zł za flaszeczkę w polskim markecie ).

    PS.
    Przepraszam za pyszałkowatość w doradzaniu...sam kiedyś doświadczyłem czegoś podobnego i stąd ten tekst.
    Życzę powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Pierogowy ; 17-09-2013 o 00:15
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  2. #12
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    Pierogowy właśnie tak czynięZresztą miejscowi w większości przypadków są naprawdę bardzo otwartymi ludźmi i przyjaźnie nastawionymi do ludzi którzy tu przyjechali pracować a nie brać zasiłki.
    Miasteczka są położone tu przepięknie.Z jednej strony fiord a z drugiej góry lub odwrotnie.Dziwi mnie tylko zamiłowanie ludzi do asfaltu na podwórkach.Granit i inne kamienie są tu praktycznie za grosze,a Norwedzy tylko asfalt i asfalt.Podobno tak jest taniej.Ale sam jeśli tu zostanę to przed domem kamienie ułożę

  3. #13
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    DSC_1024_1.jpg Nie tak ładna jak cerkwie Bieszczadzkie ale 800letnia kapliczka swój urok ma

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar michalN
    Na forum od
    07.2008
    Rodem z
    kielce
    Postów
    217

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    Jak dekoracja do ponurego filmu. Łanne.

  5. #15
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    To żeby nie było tak ponuro
    DSC_1050.jpgDSC_1057.jpg

  6. #16
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    Będąc na KIMB usłyszałem kilka pytań o góry w Norwegii.Postaram się opowiedzieć tu troszkę o nich.
    Większość gór w okręgu Sogn og Fjordane a i chyba w pozostałej części Norwegii to góry typu alpejskiego.Są wytyczone oczywiście szlaki turystyczne po których możemy śmiało się poruszać bez większych trudności technicznych.To samo dotyczy lodowców chociaż tam lepiej wybrać się z przewodnikiem ze względu na zagrożenia jakie są na lodowcach normą.
    Wracam do gór.Dziś jestem na wysokości ok.50m.npm.Śnieg zalega już od około 400m i codziennie schodzą samoistnie lawiny.Lasy są intensywnie zielone.To zasługa krótkiej i szybkiej wegetacji.
    Wychodząc w góry warto wiedzieć że tutejsze skały są bardzo śliskie i nasze tatrzańskie mydło się do nich nie umywa.Kiedy znajdziemy już kawałek płaskiego terenu to najczęściej musimy go omijać bo piękne łąki okazują się bagniskami pokrytymi częściowo mchem,trawą i wystającymi gdzieniegdzie głazami. Bardzo często schodząc ze ścieżek trafia się na rumowiska skalne,pamiątki po osuwiskach skalnych występujących tu stosunkowo często.Spacer po takim terenie to potężne wyzwanie i naprawdę trzeba uważać żeby kostki nie skręcić.
    Co dostajemy w zamian za nasz wysiłek związany z wejściem? Piękne widoki na dziesiątki strumieni i wodospadów.Coś wspaniałego Polecam każdemu

  7. #17
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    P_20160604_113918.jpg Dom z połowy 19 wieku.Skansen w Ålesund

  8. #18
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    Diabeł masz rację, Norwegia jest nieopisanie pięknym krajem. Nas zauroczyła i co jakiś czas będziemy do niej wracać -są plany że nawet za rok :D Fajnie byłoby kiedyś skoczyć też w wyższe partie gór Skandynawskich - o których piszesz!

    fiord.jpg

    A tutaj nasz biwak.

    DSC_4789 - Kopia.jpg DSC_4817 - Kopia.jpg DSC_4706 - Kopia.jpg
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 05-07-2016 o 00:35
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Trudne i nietrudne - czyli początki mojej emigracji do kraju Nansena

    Diabeł, odezwij się, czekam na dalsze relacje i zdjęcia od sierpnia :(

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 23:07
  2. Początki z bieszczadami
    Przez gorol w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 21:58
  3. KIMB VIII ambitne początki
    Przez Barnaba w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 00:47
  4. Ciąg dalszy mojej relacji
    Przez Szaszka w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2002, 23:24
  5. Nie zbyt trudne
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-08-2001, 00:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •