Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

  1. #1

    Domyślnie 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Witam wszystkich na forum

    Mam na imię Radek dla grupy bliskich przyjaciół organizuje wypad 8 dniowy w Bieszczady
    Ja już bywałem i chodziłem po tych górach ,znajomi pierwszy raz.
    Dlatego też planowanie,logistyka itd została zrzucona całkowicie na mnie
    Przymierzam się do kilku wypraw i chciałem z Wami skonsultować bo zasięgniecie języka,rady nie boli a wzbogaca.
    Oto mój plan wypraw-spojrzyjcie i proszę o sugestie

    1) samochodami do Żubraczego tam chciałbym zostawić auta ( sugestia gdzie?) i pieszo torami wąskotorówki do Balnicy ( jak wyglada to przejście?) z Balnicy szlakiem żółtym do miejscowości Osadne na Słowacji-powrót tą sama trasą.
    2)Autobusem do Bystrego i zielonym szlakiem przez nieistniejącą wieś Rabe na Chryszczatą (jak wyglada oznakowanie na tym odcinku?)z Chryszczatej czerwonym do Komańczy
    3)Do Ustrzyk Górnych busem i stamtąd czerwonym szlakiem na Połoninę Caryńską,następnie zielonym na Przełęcz Przysłup Caryński ,następnie szlakiem niebieskim na Magurę Stuposiańską i do Dwernika. Z Dwernika szosą dojść do ścieżki przyrodniczej Przysłup Caryński i powrót przez Połoninę Caryńską do Ustrzyk-(Tu mam pytanie ile to może zająć rożnie mi mapy podają...mi wychodzi około 8 h,może macie jakieś sugestie czy inne warianty?)
    4)Busem na Przełęcz Wyżniańska i dalej szlakiem na Rawki,dalej na Kremenaros i z Kremenarosa czerwonym do Novej Sedlicy (tu pragnę wcześniej zarezerwować nocleg mam namiar na ten pensjonat Kremenec,jak z inną możliwością noclegu? macie namiary?)jeśli się uda przenocować ,to następnego dnia bladym świtem planuję powrót żółtym na Rabią Skałę i dalej granicznym na Okrąglik i do Cisnej (tu pytanie ile ten powrót może zająć czasu i ile jest to kilometrów?)
    5)Samochodami do Nasicznego i dalej ścieżką przyrodniczą na Dwernik Kamień i dalej do Sękowca i tu pytanie czy da radę dojść dalej na Krywe? ile to wyniesie czasowo? powrót ta sama trasa planuje do Nasicznego
    6)Chciałbym podjechać do Łupkowa (gdzie tam mozna zostawić 2 samochody?) i dalej chciałbym szlakiem granicznym pójść na Sredni Garb i powrót ta sama drogą

    To tyle moich wstępnych planów bardzo proszę o życzliwe rady,wskazówki
    Pozdrawiam i z góry dziękuje Radosław

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Cytat Zamieszczone przez Radek.B Zobacz posta
    1) samochodami do Żubraczego tam chciałbym zostawić auta ( sugestia gdzie?) i pieszo torami wąskotorówki do Balnicy ( jak wyglada to przejście?) z Balnicy szlakiem żółtym do miejscowości Osadne na Słowacji-powrót tą sama trasą.
    2)Autobusem do Bystrego i zielonym szlakiem przez nieistniejącą wieś Rabe na Chryszczatą (jak wyglada oznakowanie na tym odcinku?)z Chryszczatej czerwonym do Komańczy
    6)Chciałbym podjechać do Łupkowa (gdzie tam mozna zostawić 2 samochody?) i dalej chciałbym szlakiem granicznym pójść na Sredni Garb i powrót ta sama drogą
    Witam również i na ile potrafię to odpowiem.
    Ad1. Samochód można zostawić w Żubraczem tuż przed mostem i torami w "Cichej Wodzie" oczywiście za zgodą gospodarzy ( po lewej stronie jadąc od Cisnej).
    Ad2. Zaplanowana trasa liczy ok. 21 km. Licząc średnio ok. 3 km/godz. to wyjdzie czas przejścia. Do Chryszczatej jest ok. 10 km. Załączam proponowaną trasę na Chryszczatą. Osobiście nie widziałem tam oznakowania:(.
    Do Chryszczatej.jpg
    Za nieczynnym wypałem i szczątkami cmentarza 230 m w prawo wydeptaną ścieżką (fantastyczne widoki) dalej śladami drogi zrywkowej do szlaku na Chryszczatą.
    Ad6.Trasa również ok 20 km. Samochód można zostawić pod dworcem PKP w Łupkowie. Dalej torami i tunelem na Słowację i do góry do czerwonego szlaku. W drodze powrotnej odbić w lewo na Badziowo 706 i zejść czarnym do Łupkowa. Na końcowym odcinku również piękne widoki.
    Życzę przyjemnego wędrowania.
    Zbyszek

  3. #3
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Radku,
    Ad. 1 poczytaj mój opis od numeru 236 http://forum.bieszczady.info.pl/show...eszczad/page24 a może coś zmodyfikujesz np. samochód zostawiasz jak planujesz a podjedziesz autobusem do Maniowa, jest coś parę minut po 9 (sprawdź http://www.arrivabus.pl/ ).
    Ad. 2 bym zmodyfikował na przejście na Huczwice i zaliczył ładne miejsce na odpoczynek nad Jeziorkiem Bobrowym, później trochę dalej za przełęczą 712 w lewo starą drogą do zielonego szlaku i dalej jak planujesz.
    Ad. 5 trasa zbyt długa w połączeniu na Krywe. Gdzieś obie trasy też opisałem.

    Fajnie, że pytasz, ale jeszcze fajniej jak jeszcze później opiszesz tutaj, co w realu wybrałeś !
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Ad. 2 bym zmodyfikował na przejście na Huczwice i zaliczył ładne miejsce na odpoczynek nad Jeziorkiem Bobrowym, później trochę dalej za przełęczą 712 w lewo starą drogą do zielonego szlaku i dalej jak planujesz.
    Od dawna Recon1 jest dla mnie ekspertem od bieszczadzkich wędrówek i korzystając z okazji przesyłam Ci Reconie1 wielki ukłon. Prawdą jest, że przy J.Bobrowym znajduje się wspaniałe miejsce na odpoczynek a nawet piknik:).
    Miejsce na odpoczynek.jpg
    Zdjęcie powinno być zrobione z drugiej strony aby było widać jeziorko i Chryszczatą, ale już przepadło - trzeba było pomyśleć wcześniej :(.

    Trasa proponowana przez Recona1 jest krótsza o 1.5 km. Jednak wiedzie ona przede wszystkim stokówką i widoków zbyt wiele nie ma. Natomiast idąc przez Rabe, od cmentarza aż po wejście do lasu pod Chryszczatą, czyli ok. 2km. mamy wspaniałe widoki na Przełęcz Żerbrak i pasmo Chryszczatej, nie wspomnę już o widokach na wschód i północ. Tym bardziej, że ma to być grupa ludzi którzy będą pierwszy raz w Bieszczadach. 2 razy popełniłem ten sam błąd, pokazując znajomym bieszczadzkie zakątki, a nie miejsca widokowe. I tym sposobem straciłem z nimi kontakt :(. Największy problem może być w momencie skończenia się łąki nad Rabem, jednak każda ścieżka w kierunku na zachód doprowadzi do szlaku na Chryszczatą a dalej to już trafisz.
    Wracając do następnego Twojego pytania.
    "3)Do Ustrzyk Górnych busem i stamtąd czerwonym szlakiem na Połoninę Caryńską,następnie zielonym na Przełęcz Przysłup Caryński ,następnie szlakiem niebieskim na Magurę Stuposiańską i do Dwernika. Z Dwernika szosą dojść do ścieżki przyrodniczej Przysłup Caryński i powrót przez Połoninę Caryńską do Ustrzyk-(Tu mam pytanie ile to może zająć rożnie mi mapy podają...mi wychodzi około 8 h,może macie jakieś sugestie czy inne warianty?)"
    W/g mnie trasa dość długa a w końcowym etapie nawet uciążliwa. Wracając z Dwernika na Przeł. Przysłup Caryński, macie już w nogach ok. 20 km. Czy nie warto przejść jeszcze tylko 3 km (z górki) do Bereżek i łapać stopa do UG ?.
    Ad4. " następnego dnia bladym świtem planuję powrót żółtym na Rabią Skałę i dalej granicznym na Okrąglik i do Cisnej (tu pytanie ile ten powrót może zająć czasu i ile jest to kilometrów?"
    Ponowne wyzwanie dla sprawności nóg i kondycji. Z Novej Sedlicy, proponowanym przez Ciebie szlakiem do Cisnej, jest ok 35 km. Co prawda od Kremenarosa, idzie się prawie po równym a od Okrąglika nawet z górki :), ale po tak intensywnych wypadach wcześniej, może być różnie a dzień jest coraz krótszy:(.
    Pozdrawiam. Zbyszek

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Jeżeli posiadacie 2 samochody to w punkcje 3, możecie jeden zostawić w Bereżkach na parkingu i wtedy powrót będzie pewniejszy o tej porze roku. Natomiast dla nowicjuszy, piękna widokowo będzie trasa z Mucznego do Wołosatego, przez Bukowe Berdo i Tarnicę. Odległość ok. 13 km. Czyli , w porównaniu z poprzednimi, zdecydowanie mniej a widoków pod dostatkiem. Z samochodami można zrobić podobnie jak w pkt.3. Z parkowaniem na pewno nie będzie kłopotu.

  6. #6

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    dziękuje za odzew i cenne rady,dzięki
    ps.mam jeszcze kilka pytań bo nigdy nie byłem w Październiku w Bieszczadach a mam zamiar zahaczyć o Październik.
    1) Czy w Październiku bacówki z serami są jeszcze otwarte np. ta u Nikosa lub ta za Komańczą?
    2)Jak w Październiku jest ze złapaniem busa np z Wetliny do Ustrzyk?
    3)Zachęciłem się również czytając uważnie posty na forum by wejść na Hyrlatą czy i w tym temacie moglibyście dać kilka rad?
    np jak wyglada to oznakowanie prywatne szlaku?
    Dzieki za życzliwość ,dużo mi rozjaśniliście

  7. #7
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Ad1. Byłem kilka razy w listopadzie i widziałem, że czasami były otwarte a czasami zamknięte (może owce spędzone gdzieś w inne miejsce). Pewności nie ma, może to zależy od pogody albo od czegoś innego. Będziesz jechał trzeba patrzeć i korzystać od razu z okazji.Ad2. Kiepsko, znaczy się że nie ma. Trzeba zamawiać lub liczyć na stop, ale trzeba sobie zdać sprawę o ruchu minimalnym(!).Ad3. poczytaj sobie tutaj co Piotr opisuje http://www.twojebieszczady.net/piesze/hyrlata.php
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 13-09-2013 o 08:52 Powód: dopisek
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Cytat Zamieszczone przez Radek.B Zobacz posta
    3)Zachęciłem się również czytając uważnie posty na forum by wejść na Hyrlatą czy i w tym temacie moglibyście dać kilka rad? np jak wyglada to oznakowanie prywatne szlaku?
    Witaj Radku!

    To jeszcze raz w miłym towarzystwie Recona1:) podzielę się doświadczeniem. Oto jeden z wariantów przejścia na Hyrlatą i Rosochę, oczywiście oprócz niedźwiedzich śladów, to oznakowania niewiele. Z Lisznej, przy Dybasiówce (jest miejsce na zaparkowanie samochodów) można dojść do ścieżki pomiędzy Hyrlatą i Rosochą. Następnie w prawo - przy dobrej widoczności, widok na Tatry - i dojść na Hyrlatą ok. 1,5 km. Następnie cofnąć się na Rosochę, również piękne widoki i zejść w okolice Roztok Górnych (tam do pokonania potok Roztoka), aby stokówką wrócić do samochodu. Załączam wykres przebytej trasy. Jeżeli dysponujesz GPS Garmina to mogę Ci ten ślad udostępnić. Cała trasa liczy 12,6 km.
    Hyrlata i Rosocha.jpg
    Powodzenia. Zbyszek

  9. #9

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Hej,chciałem napisać ,że wyjazd nam się przesunął na Październik,to znaczy pierwszy tydzień października.
    I Tu jeszcze moja jedna prośba do Was,ponieważ nigdy nie byłem w Październiku w Biesach,zawsze to był sierpień,wrzesień
    Mam do Was pytanie ,ile mamy czasu na szlak w Październiku?
    Od 8 już można byc na szlaku i do której trzeba schodzić??Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: 8 dniowy pobyt w Bieszczadach końcówka września

    Cytat Zamieszczone przez Radek.B Zobacz posta
    I Tu jeszcze moja jedna prośba do Was,ponieważ nigdy nie byłem w Październiku w Biesach,zawsze to był sierpień,wrzesień
    Mam do Was pytanie ,ile mamy czasu na szlak w Październiku?
    Od 8 już można byc na szlaku i do której trzeba schodzić??Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem
    Na szlaku to w zasadzie można być dłużej, ale o godz. 18 od 1.10 - to słońca już nie zobaczysz a ciemno robi się bardzo szybko.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 17-09-2013 o 22:14

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rajd Połoniny - koniec września w Bieszczadach
    Przez sewerr w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 18:09
  2. Relacja z pobytu w Bieszczadach w dn. 13 września - 7 października 2009 r.
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 19:35
  3. Relacja z pobytu w Bieszczadach w dn. 9 - 29 września 2007 r.
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 07:27
  4. Sianki, 22 września
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2005, 12:32
  5. [Wołosate] Tygodniowy pobyt we wrześniu
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2001, 11:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •