Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wrzesień w Bieszczadach

  1. #1
    siwy44
    Guest

    Domyślnie Wrzesień w Bieszczadach

    Obserwuję wpisy na tym Forum od dłuższego czasu, a ponieważ dwa dni temu wróciłem z tygodniowego pobytu w Wetlinie postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami. Jestem osobą w wieku 50+ i zawitałem w Bieszczadach po wieloletniej przerwie. Zdecydowaliśmy z żoną, że najlepszym dla nas miejscem będzie Wetlina bo blisko do szlaków oraz stosunkowo dobra baza noclegowa i gastronomiczna. A teraz nasze spostrzeżenia: Bieszczady piękne jak kiedyś, trudność szlaków pewnie nie wzrosła za to nasza kondycja wyraźnie zmalała. Baza noclegowa " bez szału" ale nie można narzekać, mieszkaliśmy w pensjonacie na Manhatanie- nie było źle. Bardzo poprawiła się jakość dróg. Drogami które jeszcze niedawno były trudno przejezdne teraz jeździ się prawie komfortowo. Zaopatrzenie w sklepie ABC przyzwoite choć ceny mogły by być niższe.
    Jadaliśmy w "Chacie Wędrowca" jedzenie bardzo dobre, obsługa super ale ceny dość wysokie, nie jest to jednak problem bo można też zjeść znacznie taniej w innych miejscach. Ludzi na szlakach nie za wielu bo szczyt sezonu chyba minął, ale i tak bardzo męczące było ciągłe odpowiadanie "dzień dobry". Zwyczaj pozdrawiania się na szlaku jest bardzo szlachetny i godzien kultywowania ale na pewno nie sprawdza się on na przykład na Połoninie Wetlińskiej, gdzie mijają się dziesiątki osób. Jadę w góry po to żeby pochodzić i popodziwiać widoki a nie ciągle odpowiadać na pozdrowienia mijanych, kompletnie obcych mi osób.
    Ponieważ mieliśmy samochód to trochę pojeździliśmy po okolicy i wydaje nam się, że nie trafiliśmy do miejscowości tak zaniedbanej jak Wetlina, nigdzie nie było tak zarośniętych i brudnych poboczy, porażający jest też widok budynku Straży Pożarnej, budynek niedawno chyba wybudowany mocno zapuszczony a ogrodzenie w stanie tragicznym. Puste działki we wsi zarośnięte i zapuszczone a przecież można wyegzekwować od właścicieli utrzymania porządku.
    Bardzo dużym udogodnieniem wydawały nam się prywatne busy dowożące ludzi na szlaki, niestety w praktyce Panowie kierowcy są tak mocno nastawieni na maksymalny zysk, że dojazd w konkretne miejsce nie zawsze jest taki prosty.
    Wszystkie te drobne niedogodności rekompensuje jednak piękno Bieszczad. Oglądane przez nas góry już zaczęły się przebarwiać była piękna pogoda. Na pewo jeszcze wrócimy w te miejsca choć pewnie już nie do Wetliny.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Wrzesień w Bieszczadach

    Dlatego w Wetlinie czasami bywałem ale nie przebywałem na dłużej. Tyle jest cichych, zadbanych i uroczych miejsc w Bieszczadach, a Wetlina przypomina mi deptak w Ciechocinku lub Krupówki. Ta atmosfera jest nie dla mnie. Rekompensata urokiem Bieszczadów nie zawsze wystarcza.

  3. #3
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Wrzesień w Bieszczadach

    Polecam Muczne.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2013
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Wrzesień w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez przemolla Zobacz posta
    Polecam Muczne.
    od kilku lat jestem zabieszczadzona ...ale nigdy wczesniej nie byłam w Mucznem. W tym roku miałam okazję. Magia.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wetlina - wrzesień 2013
    Przez Zgubiona w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 21:59
  2. Karpaty Wschodnie - wrzesień 2011
    Przez coshoo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 11:25
  3. Czarnohora...sierpień / wrzesień 2010
    Przez joorg w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 00:32
  4. Zielona szkoła - wrzesień 2008
    Przez Gosiek38 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 19:57
  5. NOCLEG WRZESIEŃ Wetlina
    Przez kala w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 11:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •