Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Powsimordy 2014 - przygotowania

  1. #21
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    A ja tak inaczej :P Patrząc na szanowne grono dyskutantów to głównie, tutaj sparafrazuję dwie inne znaczące… filmowe, wypowiadają się członkowie Akademii Powsimord no i z obowiązku Szef tejże Akademii. Oni w sporym procencie będą na siebie (na bezrybiu i rak rybą) głosować. Ustalają i głosują. Wykluczywszy (albo sami się wykluczą) „niebieskich” i Szefa to będzie zapewne ciężko kogoś wytypować na nowego Powsimordę, chyba że ten Naczelnik wyda rozkaz „bez kandydatów mi nie wracać”.Do grona „niebieskich” należę, czytam Forum 5 lat, nawet zdarzyło mi się być na KIMB-ie, biorę udział w głosowaniu, powąchałem „zieleni” na Forum, łażę naście lat po Bieszczadach a i tak nadal nie jestem ani alfą ani omegą w temacie Forum jak i Bieszczad. Tematu Bieszczad nie da się zmienić, a Forum?... będący pod kreską OFTOPIK zaczyna rosnąć w siłę i jak tak dalej pójdzie to zdominuje to „nad kreską”, jest też zbyt wiele postów bzdetów (z nudów daję czasami info by je skasowano), ale wielu Forumowiczów ochoczo w tym uczestniczy, bo woli tak niż coś merytorycznie napisać lub opisać swoje łażenie. Czasami czytając niektóre wpisy zastanawiam się nad intencją autora, pewnie i ja sam temu ulegam.Forum przestaje być też dla mnie inspiracją by jakieś miejsce odwiedzić… miejsce spoza szlaku oczywiście, bo szlaki się spowszedniały (no chyba, że zimowe przejścia).Dyskusja o artystach też mnie nie zadawala bo fotografie też mi się przejadły (och jakie cienie, och zachody lub wschody, jakież piękne kolorki itp… mówię o Bieszczadach). Mało jest zdjęć czegoś nieodkrytego (jest jeszcze coś takiego w Bieszczadach?). Poezja ta artystyczna(sic!) jest zdominowana przez jedną osobę (inni to już… „bez kandydatów mi nie wracać”), proza też ma jednego bezkonkurencyjnego.Jak już wykopałem słowo „Akademia” to może warto się wysilić i pójść śladem tych światowych, nie przymierzając, gremium przyznającym nagrody za twórczość. Skończmy z tym kto najczęściej, kto najaktywniej, kto najwięcej a doceniajmy choćby jeden wpis, ale np. odkrywczy, ale np. inspirujący (też do dyskusji), wnoszący coś w temat Bieszczad. Jeśli mają być konkretne kategorie nagród to niech będą dynamiczne i wynikające za to „coś” co zostało wysoko oceniane. Niech uczestnik Forum myśli… co napisać lub wymyśleć.Zgłoszenia do nagród niech będą umotywowane, niech trwa dyskusja dlaczego np. za ten konkretny opis, za to zdjęcie, za to odkrycie, za konkretną inspirację za „coś tam innego” … Głosowanie niech będzie otwarte a Akademicy (czytaj Powsimordy) niech mają podwójny głos. Otwarcie trudniej się głosuje, chociaż na Forum sporo osób jest anonimowych. Takie głosowanie powinno być po Nowym Roku za rok ubiegły… za rok ubiegły na Forum.Tyle ja w temacie, by zainspirować(sic!) dyskusję w innym kierunku!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  2. #22
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    To ja też się wypowiem.
    Po pierwsze i najważniejsze : Powsimordy ja traktuję jako zabawę i innym też sugeruję takie podejście.
    Fajna zabawa jest wtedy jak nie jest robiona na siłę, więc słusznym wydaje się koncepcja , aby ograniczyć ilość kategorii do takiej gdzie
    jak napisał Tomek
    im mniej kategorii i silniejsza obsada, tym bardziej emocjonujące głosowanie
    W ubiegłym roku nie było szaleństwa z ilością osób głosujących.
    Dlaczego ? bo niewielu czuło się na siłach aby oddać sensowny głos w kategoriach do których rzadko zaglądali.
    Mniejsza ilość, przejrzystość sprawi że będzie łatwiej wziąć udział w tej zabawi
    i tu na przeszkodzie staje propozycja zgłoszona przez Recona
    .Zgłoszenia do nagród niech będą umotywowane, niech trwa dyskusja dlaczego np. za ten konkretny opis, za to zdjęcie, za to odkrycie, za konkretną inspirację za „coś tam innego” … Głosowanie niech będzie otwarte
    Niewiele osób podejmie się tego dodatkowego trudu motywowania swych poglądów i grzebania w annałach forumowych, aby wystarczająco solidnie to uzasadnić.
    Natomiast nie widzę przeszkód aby prowadzić (w formie zabawy) prywatną kampanię reklamową i wówczas zgłoszę na Powsimordę
    - Pierogowego - bo zrobił fajną imprezkę w Nasicznem
    - Ivana - bo postawił niezły bimberek
    - Asię zmiennocieplną - za kolaż fotograficzny ze zbocza Pliszki
    ------------------------------------------------------------
    oczywiście to tylko przykład takiej kampanii

  3. #23
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Skończmy z tym kto najczęściej, kto najaktywniej, kto najwięcej a doceniajmy choćby jeden wpis, ale np. odkrywczy, ale np. inspirujący (też do dyskusji), wnoszący coś w temat Bieszczad.
    Ale jak skończyć z czymś, czego nigdy nie zaczynaliśmy? :P Przecież nikt nie każe głosować na najaktywniejszych. A w np. kategorii Fotografik czy Literat kiedyś nawet trzeba było podać JEDEN link.

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Zgłoszenia do nagród niech będą umotywowane, niech trwa dyskusja dlaczego np. za ten konkretny opis, za to zdjęcie, za to odkrycie, za konkretną inspirację za „coś tam innego” …
    Przecież nikt nie zabrania dyskutować i prowadzić kampanie. Problem w tym, że nikomu się raczej nie chce, podobnie jak kopać w archiwach. Dobrze to wyraził don Enrico:

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico
    Niewiele osób podejmie się tego dodatkowego trudu motywowania swych poglądów i grzebania w annałach forumowych, aby wystarczająco solidnie to uzasadnić.
    Ba! Jak pisałem, kiedyś był TYLKO wymóg, żeby do kandydatury w niektórych kategoriach dołączać link (do dzieła potwierdzającego "bieszczadzkość" twórczości), a i tak wielu głosującym się nie chciało.

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Akademicy (czytaj Powsimordy) niech mają podwójny głos.
    Eeeee... A po co? Oczywiście, możemy się zastanowić nad ideą, żeby jedne Powsimordy wybierały kolejne, ale wtedy wybory nie będą powszechne, więc nie wszyscy będą mieli uciechę, poza tym wybory nie będą spełniać funkcji integrującej forum.

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Głosowanie niech będzie otwarte (...) Otwarcie trudniej się głosuje, chociaż na Forum sporo osób jest anonimowych.
    Też nikomu nie można zabronić, żeby upublicznił swój głos. Ale pewnie nie wszyscy tego chcą, więc jestem przeciwny publikowaniu głosów na bieżąco i z automatu. Wszystkie "karty do głosowania" można sobie przejrzeć na KIMB-ie - kto jest zainteresowany szczegółami, ma szansę. Musi tylko kawałek podjechać

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Takie głosowanie powinno być po Nowym Roku za rok ubiegły… za rok ubiegły na Forum.
    A nie jest tak?

    Podsumowując; Powsimordy - jak też napisał Heniek - są zabawą, więc nie ma tu specjalnych nakazów ani zakazów. Co roku ustalamy sobie główne zasady, ale chyba bardziej dlatego, że zmieniając je mamy sporo uciechy. Owszem, niektóre rzeczy się tu nie dzieją, ale nie dlatego, że ktoś ich zabrania, ale dlatego, że po prostu taka jest wola forumowiczów.

  4. #24
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,278

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Przemyślałem (ha, ha!) i proponuję:

    Skoro jest to forum BIESZCZADZKIE, nie uwzględniać kategorii eksterytorialnych. Jeśli np. taka Buba (z całym należnym jej szacunkiem, bo z wypiekami na swojej brzydkiej twarzy czytam Jej fotorelacje) nie pisze o Bieszczadach, to nie bierzmy takich osób pod uwagę. Kategoria Forumowicz Roku niech też dotyczy spraw bieszczadzkich. I tylko bieszczadzkich!
    Dlaczego Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne ma nagradzać off topik?
    Ew. niech będzie nagroda za OT.

    Czyli:
    Forumowicz Roku- bo...TAK
    Ekspert Roku- bo wie więcej, niż ...MY
    Kronikarz Roku, bo umie TO opisać ORYGINALNIEJ... niż sami to zrobilibyśmy.
    Fotografik Roku, bo umie TO pokazać ORYGINALNIEJ...niż sami to zrobilibyśmy.

    Ew. Off topik Roku, bo...
    Ostatnio edytowane przez Piskal ; 22-11-2013 o 21:17

  5. #25
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    No cóż, wygląda na to że kategoria "Debiutanta Roku" nie znajdzie odpowiedniego poparcia i nie przejdzie, a szkoda , bo według mnie trzeba stawiać na nową krew, nowe twarze, nowe myślenie.
    No cóż, !!! nie wszyscy muszą powielać mój sposób myślenia, przecież to jest forum gdzie każdy ma prawo do swej indywidualności.
    W tej kategorii czuję się przegrany , ale będę jeszcze bronił współczesnej wersji "Rejestratora Roku" - któż to taki ten rejestrator ?
    To miała by być osoba wyróżniona za rejestrację wrażeń związanych z Bieszczadami w formie bądź
    - relacji kronikarskiej (proza, itp)
    - fotografii
    - uniesień poetycznych (w dowolnej formie - niekoniecznie wierszowanej)
    - innej np muzycznej, czy też innej; np w niepowszechnej dotychczas formie
    -----------------------------
    czyli jak napisał Piskal :
    Czyli:
    Forumowicz Roku- bo...TAK
    Ekspert Roku- bo wie więcej, niż ...MY
    .............. no i tu wstawił bym nr 3 .................. rejestrator Roku
    (jeśli komuś nie podoba się to określenie, to niech zaproponuje inne)
    .
    Tomek przypomniał, że ostatnio
    A w np. kategorii Fotografik czy Literat kiedyś nawet trzeba było podać JEDEN link.
    Ja bym zrezygnował z tego wymogu i narzucił obowiązki na AKADEMIKÓW
    sorki Kolego Recon ,ale mnie nie przekonuje Twoje
    a Akademicy (czytaj Powsimordy) niech mają podwójny głos.
    -------------------------------
    Narzuciłbym na AKADEMIKÓW obowiązek weryfikacji czy zgłoszone w pierwszej turze kandydatury spełniają warunek zgłoszony przez Piskala
    Skoro jest to forum BIESZCZADZKIE, nie uwzględniać kategorii eksterytorialnych
    Wówczas mielibyśmy taką sytuację, że każdy głosuje na kogo chce, to podlega weryfikacji akademików,
    ostatecznie akademicy częściej czytają forum i mają pełniejsze rozeznanie i niech wezmą na siebie odpowiedzialność
    a w głosowaniu bezpośrednim i końcowym zwycięża głos vox populi
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 24-11-2013 o 22:51

  6. #26
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    A moje zdanie jest takie, by wszystkie kategorie były wyłącznie bieszczadzkie (bo czemu na forum nagradzać aktywność pozabieszczadzką) i by każdy wybór musiał być umotywowany -jeżeli nie linkiem to chociaż opisem słownym (czasem ciężko jest wybrać jeden link -albo z powodu, że ciężko go odnaleźć bądź jest ich tak wiele, że zasługuje wiele wpisów -ekspert, forumowicz). Mimo to, uważam, że każdy wybór powinien być umotywowany słownie (dla uproszczenia można podać link), bo skoro już oddajemy na kogoś głos, skoro bawimy się w głosowanie to przecież dobrze wiemy dlaczego wybraliśmy tę osobę a nie inną. Możemy mieć dylemat między dwoma osobami w danej kategorii ale i tak to nie zmienia faktu, że dobrze wiemy dlaczego chcemy wybrać forumowicza X i forumowicza Y. Nie ukrywam, że mówię to trochę pod siebie -bo mam kandydatów za całokształt w danym roku a nie chce mi się wybierać linków ale chętnie umotywuję to słownie. Umotywowanie jest nieodłącznym elementem zabawy, dlatego uważam je za konieczne. I tak w głosowaniu wezmą udział tylko najwięcej piszący forumowicze, więc i tu niech sobie popiszą. Później na koniec można by, po ogłoszeniu danego zwycięzcy, zacytować (bez podania autorów) wybrane umotywowania dla danej osoby -będzie na pewno wesoło i coś nowego.
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 24-11-2013 o 23:56
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #27
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    .............. no i tu wstawił bym nr 3 .................. rejestrator Roku
    (jeśli komuś nie podoba się to określenie, to niech zaproponuje inne)
    Nie podoba się. Bardziej tu pasuje proponowane chwilę wcześniej słowo "Kronikarz". Rejestrator bardziej kojarzy się z urządzeniem, służącym do zapisu różnych parametrów (rejestrator temperatury, rejestrator parametrów lotu) lub zdarzeń (rejestrator monitoringu), potem dopiero z człowiekiem.

  8. #28
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Rejestrator, to rzeczywiście kronikarz (trochę archaiczne) lub nieco szersze - reporter.
    To dobra nazwa i dobra kategoria
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  9. #29
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Ojcze Dyktatorze! Jakieś wnioski?

    Pozdrawiam
    bertrand236

  10. #30
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Zanim Marcowy pokaże pazury, to ja też wtrącę swoje zdanie. Uważam, że Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne powinno nagradzać forumowiczów tylko i wyłącznie w kategoriach bieszczadzkich. Co do samych kategorii to ja bym zostawił: Forumowicza, Kronikarza, Eksperta i Debiutanta (niby prawdą jest, że jeśli zasłuży się w jakiejś konkretnej dziedzinie to można głos tam na niego oddać, ale jeśli nie do końca będziemy przekonani o tym a osoba ta, jako nowicjusz wniosła jakiś ruch i ożywienie w różnych tematach można ją w ten sposób uhonorować i zachęcić do dalszego działania – to jest zabawa i nie traktujmy jej jak rozdania Oskarów :))
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nocleg dla grupy 30 os. na weekend majowy 2014
    Przez skuter28 w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 09:33
  2. Powsimordy 2013 - przygotowania
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 06:48
  3. [ogłoszenie] Kurs przewodnicki obejmujący całe Beskidy - 2013/2014 - Gliwice
    Przez Basia Z. w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 14:27
  4. Powsimordy 2012 - przygotowania
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 20:30
  5. Powsimordy 2009 - przygotowania
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 09:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •