A ja tak inaczej :P Patrząc na szanowne grono dyskutantów to głównie, tutaj sparafrazuję dwie inne znaczące… filmowe, wypowiadają się członkowie Akademii Powsimord no i z obowiązku Szef tejże Akademii. Oni w sporym procencie będą na siebie (na bezrybiu i rak rybą) głosować. Ustalają i głosują. Wykluczywszy (albo sami się wykluczą) „niebieskich” i Szefa to będzie zapewne ciężko kogoś wytypować na nowego Powsimordę, chyba że ten Naczelnik wyda rozkaz „bez kandydatów mi nie wracać”.Do grona „niebieskich” należę, czytam Forum 5 lat, nawet zdarzyło mi się być na KIMB-ie, biorę udział w głosowaniu, powąchałem „zieleni” na Forum, łażę naście lat po Bieszczadach a i tak nadal nie jestem ani alfą ani omegą w temacie Forum jak i Bieszczad. Tematu Bieszczad nie da się zmienić, a Forum?... będący pod kreską OFTOPIK zaczyna rosnąć w siłę i jak tak dalej pójdzie to zdominuje to „nad kreską”, jest też zbyt wiele postów bzdetów (z nudów daję czasami info by je skasowano), ale wielu Forumowiczów ochoczo w tym uczestniczy, bo woli tak niż coś merytorycznie napisać lub opisać swoje łażenie. Czasami czytając niektóre wpisy zastanawiam się nad intencją autora, pewnie i ja sam temu ulegam.Forum przestaje być też dla mnie inspiracją by jakieś miejsce odwiedzić… miejsce spoza szlaku oczywiście, bo szlaki się spowszedniały (no chyba, że zimowe przejścia).Dyskusja o artystach też mnie nie zadawala bo fotografie też mi się przejadły (och jakie cienie, och zachody lub wschody, jakież piękne kolorki itp… mówię o Bieszczadach). Mało jest zdjęć czegoś nieodkrytego (jest jeszcze coś takiego w Bieszczadach?). Poezja ta artystyczna(sic!) jest zdominowana przez jedną osobę (inni to już… „bez kandydatów mi nie wracać”), proza też ma jednego bezkonkurencyjnego.Jak już wykopałem słowo „Akademia” to może warto się wysilić i pójść śladem tych światowych, nie przymierzając, gremium przyznającym nagrody za twórczość. Skończmy z tym kto najczęściej, kto najaktywniej, kto najwięcej a doceniajmy choćby jeden wpis, ale np. odkrywczy, ale np. inspirujący (też do dyskusji), wnoszący coś w temat Bieszczad. Jeśli mają być konkretne kategorie nagród to niech będą dynamiczne i wynikające za to „coś” co zostało wysoko oceniane. Niech uczestnik Forum myśli… co napisać lub wymyśleć.Zgłoszenia do nagród niech będą umotywowane, niech trwa dyskusja dlaczego np. za ten konkretny opis, za to zdjęcie, za to odkrycie, za konkretną inspirację za „coś tam innego” … Głosowanie niech będzie otwarte a Akademicy (czytaj Powsimordy) niech mają podwójny głos. Otwarcie trudniej się głosuje, chociaż na Forum sporo osób jest anonimowych. Takie głosowanie powinno być po Nowym Roku za rok ubiegły… za rok ubiegły na Forum.Tyle ja w temacie, by zainspirować(sic!) dyskusję w innym kierunku!