Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Powsimordy 2014 - przygotowania

  1. #1
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Powsimordy 2014 - przygotowania

    Się macie

    Wygląda na to, że za półtora miesiąca ruszy kolejna, siódma już edycja forumowych nagród Powsimordy 2014, którym to mianem co roku tytłamy wyróżniające się na forum indywidua. I jak zwykle zapytuję vox populi, co z tym robić? Czyli jak zagmerać w regulaminie (bo coroczne gmeranie w paragrafach to też tradycja), żeby było inaczej, a najlepiej także lepiej.

    Jeśli o mnie chodzi (bo w każdym wątku jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy), to skłaniam się ku ograniczeniu liczby nagród. Dla przypomnienia - w zeszłym roku głosowaliśmy w pięciu kategoriach:
    - Fotografik Roku,
    - Literat Roku,
    - Ekspert Roku,
    - Debiutant Roku,
    - Forumowicz Roku.

    No bo 5 kategorii może się wydawać dość hojną liczbą w stosunku do liczby aktywnych forumowiczów. Może 3 by wystarczyły? A jeśli tak, to jakie? Uczucia wszakże mam mieszane, bo - z drugiej strony - nawet 10 kategorii dałoby się obsadzić godnymi kandydaturami.

    Przyznaję, że nie mam dobrego pomysłu. A ponieważ pogmerać trzeba, więc zachęcam do składania propozycji zagmerania, nawet najbardziej absurdalnych. Byle teraz, a nie pod koniec II tury...

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Może kategorie Ekspert potraktować szeroko: [ekspert foto, literat, terenu, chaszczy, zabytków itp]
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  3. #3
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    A może tak od drugiej(tak ładniej) strony... na czym nam tutaj zależy najbardziej?, co cieszy gdy czytamy lub oglądamy?, co promować i jakie wyznaczać trendy?, czy honorować też "aktywistów" oftopiku czy tylko tych co idą z ideą Forum bieszczadzkiego? I jeszcze jedno pytanie... czy wobec rezygnacji (bezpośrednich lub wynikających z Regulaminu) niektórych dotychczasowych uhonorowanych z kandydowania, będzie zachowany prestiż(sic!) tytułu i nie nastąpi jego dewaluacja?
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #4
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Ja bym wyrzucił Debiutanta, i zostawił 4 dotychczasowe kategorie, bo jeśli ktoś będzie miał spektakularny debiut, to można wyróżnić go jedną (lub nawet czterema- w zależności od aktywności na forum) z kategorii.
    A poza tym mam przecieki, że co poniektóre nagrody będę atrakcyjne. Ale petem o tem.

  5. #5
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez Tomek Zobacz posta
    skłaniam się ku ograniczeniu liczby nagród. [...] Może 3 by wystarczyły?
    A może jedna? Serio serio, na forum tak niewiele się dzieje i tak mało ludzi się udziela, że nawet trzy nagrody to zbytek.
    Czterech panów B.

  6. #6
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Dobrze, że załapałam się na debiutanta ;D A na serio, to można faktycznie usunąć tą kategorię. Forumowicz i Ekspert powinni zostać, bo to najzacniejsze kategorie dla forum. Jeśli chodzi o cięcia pozostałych to zastanowiłabym się najpierw, czy obie pozostałe (literat i fotografik) miały jednakowe wzięcie w tym roku? Ja przyznam się, że słabo śledzę te dwa działy, więc nie wiem, czy na forum jest więcej fotografików czy literatów? Jeżeli któraś z tych dwóch dziedzin miała widoczny spadek aktywności, to można ją usunąć. Chociaż z drugiej strony te kategorie też są zacne. Obie oscylują wokół jakiejś aktywności artystycznej, więc może by połączyć je, wyszukując odpowiednią nazwę na działalność artystyczną (tylko nazwa Artysta roku brzmi jakoś zbyt nonszalancko). Jeśli chodzi o brakujące kategorie, to w tamtym roku brakowało mi pozycji "Kronikarz roku", w której mam swojego ulubionego kandydata i też wydaje mi się to istotną kategorią (trzecią w kolejności) dla forum.

    Swoją drogą, temat "Powsimordy 2013 -głosowanie" stał się strasznie chaotyczny. Kilka razy miałam tak (i tym razem też), że chciałam sobie przypomnieć, kto w jakiej kategorii został wyróżniony ale wiele trudności stwarza mi dokopywanie się do wyników głosowania (teraz znów nie dałam rady przez wszystko przebrnąć)-pod koniec pojawiają się jakieś głupie wpisy, które zaśmiecają. Najlepiej zamknąć tamten temat i jako ostatni wpis dodać podsumowanie głosowania, by nie trzeba było się dokopywać. Teraz może mieć on znów istotne znaczenie, bo pewnie wiele osób (tak jak ja teraz) chciałoby sobie przypomnieć ostatnie wyniki i stwierdzić, czy dana osoba zasługuje na podtrzymanie tytułu.

    "na forum tak niewiele się dzieje i tak mało ludzi się udziela, że nawet trzy nagrody to zbytek." -e tam, ja tam się udzielam cały czas -wspieram czata :D
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 18-11-2013 o 19:43
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #7
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    wspieram czata :D
    Czatownik Roku?
    Czterech panów B.

  8. #8
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Zgadzam się z Jimi w sprawie połączenia 2 kategorii w jedną Artysta/Twórca??? A Kronikarz Roku to brzmi dumnie dobrze było by wrócić do tej kategorii...
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bertrand236 ; 18-11-2013 o 20:08
    bertrand236

  9. #9
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo
    A może jedna? Serio serio, na forum tak niewiele się dzieje i tak mało ludzi się udziela, że nawet trzy nagrody to zbytek.
    Cytat Zamieszczone przez bertrand236
    A Kronikarz Roku to brzmi dumnie dobrze było by wrócić do tej kategorii...
    Mi pasuje

    Kronikarz Roku jako połączenie twórczości literackiej i fotograficznej z wymogiem bieszczadzkości, innymi słowy: ktoś, kto dowolną techniką dokumentuje Bieszczad. Plus Forumowicz Roku - jednostka wybitna pod dowolnym względem, bez ograniczeń geograficznych.

    I już. Co Wy na to?

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2014 - przygotowania

    jestem ZA

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nocleg dla grupy 30 os. na weekend majowy 2014
    Przez skuter28 w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 10:33
  2. Powsimordy 2013 - przygotowania
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 07:48
  3. [ogłoszenie] Kurs przewodnicki obejmujący całe Beskidy - 2013/2014 - Gliwice
    Przez Basia Z. w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 15:27
  4. Powsimordy 2012 - przygotowania
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 21:30
  5. Powsimordy 2009 - przygotowania
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 10:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •