Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Tańsze zakupy turystyczne

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Tańsze zakupy turystyczne

    Jeśli ktoś myśli o prezencie mikołajkowo-świątecznym to może warto zwrócić uwagę na dzień 2 grudnia 2013.
    Pod tą datą kryje się DDD czyli dzień darmowej dostawy. Szereg internetowych sklepów w branży turystycznej bierze w tym udział .
    Lista tych sklepów jest widoczna tu
    https://www.dziendarmowejdostawy.pl/...ria/turystyka/

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    W tym roku akcja "dzień darmowej dostawy" wypada 2 grudnia
    Więcej informacji tu
    A przy okazji chciałbym się dowiedzieć czym się kierować wybierając ofertę sklepu internetowego
    i jak sprawdzić jego wiarygodność ?

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    Nie wiem czy potrzebujesz coś konkretnego, sklepów jest sporo a oferta ogromna. Nie wiem ile sklepów będzie brało udział w akcji, na razie w dziale "turystyka" z linku który podałeś tych sklepów jest coś mało. Wśród wymienionych poza Outdoorzy.pl inne nie są mi znane. Dobrze przed ewentualnymi zakupami zadzwonić do sklepu czy dany towar jest obecnie na stanie. Wiele sklepów ma towar wirtualny i dopiero po zamówieniu przez klienta ściąga towar od dystrybutora. Jak będziesz coś miał na oku, to odezwij się, w razie możliwości pomogę coś wybrać. Jak byś przypadkiem trafił na sklep Turysta z Lublina http://www.fit-24.pl/ to nie waż się nic tam kupować. W necie aż roi się od komentarzy oszukanych ludzi, którzy skorzystali z super promocji i nie doczekali się ani towaru ani zwrotu pieniędzy.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Jak byś przypadkiem trafił na sklep Turysta z Lublina http://www.fit-24.pl/ to nie waż się nic tam kupować. W necie aż roi się od komentarzy oszukanych ludzi, którzy skorzystali z super promocji i nie doczekali się ani towaru ani zwrotu pieniędzy.
    Byłem w nim kiedyś szukając butów, a rzekomo mieli takie jak chciałem za przyzwoitą cenę. Wejście przez bramę na podwórko, jakaś klitka po schodkach w dół (o ile pamiętam), stosy pudełek z butami (?)...oczywiście, tych które chciałem nie było, ale jutro gościu ma się odezwać (młodzian)...tyle informacji i już odwraca się do lolitki siedzącej obok niego. Do tej pory nie oddzwonił i wcale mnie to nie martwi. Buty kupiłem gdzie indziej i juz mi sie na nie kończy gwarancja. Odradzam !!

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    (...). Nie wiem ile sklepów będzie brało udział w akcji, na razie w dziale "turystyka" z linku który podałeś tych sklepów jest coś mało. Wśród wymienionych poza Outdoorzy.pl inne nie są mi znane. (...).
    Zostawmy kwestię akcji DDD na chwilę z boku.
    Jeśli sporadycznie korzystam z usług sklepów internetowych to chciałbym poznać metodę jak się ustrzec wpadki "przed" a nie "po"
    dlatego zadałem pytanie "jak sprawdzać wiarygodność?"
    Czy przed każdym zakupem zadawać na forum pytanie - co sądzicie o sklepie www.coś_tam_coś_tam.pl ?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zostawmy kwestię akcji DDD na chwilę z boku.
    Jeśli sporadycznie korzystam z usług sklepów internetowych to chciałbym poznać metodę jak się ustrzec wpadki "przed" a nie "po"
    dlatego zadałem pytanie "jak sprawdzać wiarygodność?"
    Czy przed każdym zakupem zadawać na forum pytanie - co sądzicie o sklepie www.coś_tam_coś_tam.pl ?
    Trudne zadanie. Na pewno szukać informacji, nawet przez google, ceneo i inne porównywarki, może na allegro ma jakichś klientów. Może forach turystycznych (ngt np) i trzeźwo patrzyć na "okazje".
    Wielokrotnie kupowałem coś w sklepach netowych, nie tylko w Polsce (UK, D, CZ) i czasem dość drogie rzeczy typu detektor lawinowy, foki do nart, wiązania itp. i, póki co jeszcze (odpukać) nie miałem problemów (czasem zakup trwał 4 miesiące, ale to inna sprawa). Jeśli sklep ma dużo klientów (dużo się o nim pisze/mówi) to daje to pewne pojęcie o jego reputacji.
    Jeśli już się człowiek decyduje na zakup, a robi to sporadycznie, to na pewno czytać regulamin, a w szczególności część o zwrotach Polskie prawo akurat w tej kwestii jest dobre, ale czasem sprzedawca zwrot warunkuje odesłaniem wypełnionego jakiegoś formularza zwrotu (którego na przykład nie można nigdzie znaleźć). Jeśli coś jest niejasne, to lepiej zapytać sprzedawcę przed zakupem. Uczciwy odpowie, nieuczciwy.. a po co nam taki..
    A czasem lepiej kupić drożej, ale w znanym sklepie, niż potem płacąc np. 10 zł mniej bujać się z gwarancją/sprzedawcą/czymkolwiek.

    Mam nadzieję, że coś pomogłem.
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 19-11-2014 o 00:16 Powód: uzupełnienie

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    Ale ceny w tym sklepiku!

  8. #8
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    ... ten sklep fit- ileś tam.pl ... widać od razu, że nie jest tak wszystko jasne po kontakcie, w którym jest podany jakiś telefon komórkowy i adres mailowy... bez dodatkowych informacji (personalia, adres)... ja w takich nie kupuję... oczywiście nie musi tak być, ale jeżeli w zakładce kontakt jest podana wyczerpująca informacja, czyli adres, imiona i nazwiska osób i do tego ich numer telefonu, mail to dopiero wtedy szukam opinii w necie o sklepie (chyba, że są to sprawdzeni sprzedawcy)... ale na innych forach (nie na stronie sklepu)... kupuję wtedy bez obawy... korzystam z takich usług często i jakieś dziesięć lat... zdarzało mi się, że kupowałem za kwotę powyżej 2 tyś i się nie bałem.... jeszcze nie wtopiłem, ale wszystko trzeba robić z głową....trzeba też zwracać uwagę na cenę jeśli jest rażąco niższa.. tak powyżej 20% ceny detalicznej to wtedy należy dokładniej sprawdzać sprzedającego... najlepiej go wyguglować i jeśli to jest jakiś stary przekręt to góra na drugiej trzeciej stronie można się natknąć na jakąś negatywną opinię...

  9. #9
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zostawmy kwestię akcji DDD na chwilę z boku.
    Jeśli sporadycznie korzystam z usług sklepów internetowych to chciałbym poznać metodę jak się ustrzec wpadki "przed" a nie "po"
    dlatego zadałem pytanie "jak sprawdzać wiarygodność?"
    Czy przed każdym zakupem zadawać na forum pytanie - co sądzicie o sklepie www.coś_tam_coś_tam.pl ?
    Odpowiedź z pierwszej ręki bom już(!) z branży... chociaż innej
    Wiarygodność sklepu internetowego to: czas "bytu" na rynku pod niezmienialnym brandingiem i NIP-em, oprócz sklepu internetowego dobrze gdy jest też sklep stacjonarny (powinien być wpis na stronie) lub możliwość zakupu na miejscu, duża różnorodność oferowanego asortymentu i producentów (chociaż może być to sklep wyspecjalizowany w konkretnej firmie lub produkcie). To główne! Jeśli to jest to nie należy się przerażać np. niższą ceną niż np. w sklepie producenta bo sprzedający może mieć upusty wynikające z hurtowego zakupu plus dodatkowe upusty wynikające z obrotu lub wyprzedaży (to wynika zaś z robionych czystek magazynowych, zmiany kolekcji, swojej polityki sprzedażowej, itp.).
    Najlepiej według mnie to jest zakupić online i odebrać na miejscu (nie płaci się wtedy za przesyłkę).
    Zwracać uwagę też na zapis OUTLET co ładnie opisuje Wikipedia "Są to kolekcje z ubiegłych sezonów, a także aktualne, zarówno w I jak i II gatunku, występujące często w niepełnych rozmiarach, lub zastępczych opakowaniach. Towar outletowy może również nie posiadać kompletnych metek oryginalnych (części lub wszystkich)." Widziałem sprzedawców oferujących outletowe wyroby z uszkodzeniami mniej lub bardziej widocznymi lub sprzedających całe partie wyrobów odrzuconych przez kontrolę jakości producenta. Ale są też z outletu wyroby całkiem dobre, ale trzeba je dobrze sprawdzać i podpytywać a nuż sprzedawca puści farbę (jeśli wie co sprzedaje).
    Każdy sklep internetowy musi posiadać swój Regulamin i wcześniej warto go przeczytać jakie ma się prawa i obowiązki jako Klient :)
    Dobrze gdy jest też możliwość zapłaty elektronicznej (taki sklep sprawdza wtedy też dostawca płatności elektronicznej np. Dotpay).
    Warto przejrzeć zakładki: » Warunki i koszty dostawy » Polityka prywatności i cookie » O firmie » Regulamin » Kontakt >> Płatności
    :)
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  10. #10
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Tańsze zakupy turystyczne

    Ja często kupuję za pośrednictwem allegro. Jeżeli kupuję jakąś bardziej sensowną rzecz to zwracam uwagę, czy sprzedaje osoba prywatna czy firma i na ilość komentarzy, sprawdzam czy ma komentarze negatywne i co w nich jest zawarte i kiedy był ostatni komentarz. W takich przypadkach zawsze czytam regulamin -w zasadzie zupełnie nie w celu weryfikacji sprzedawcy (co mi to da) ale by zobaczyć jakie ma warunki. Także muszę mieć pełne dane firmy (nie sprawdzam ich). Jeżeli w dziale kontakt mam tylko jakieś formularze kontaktowe, bez bezpośredniego telefonu i maila to zakup od razu odpuszczam. Jak ktoś chce sobie sprawdzać dane o firmie (daty działalności, podane PKD) to może to zrobić w internecie na stronie ceidg lub krs online ale to Henio przecież dobrze wiesz i domyślam się, że raczej jesteś ciekawy opinii niż faktycznie szukasz podpowiedzi na pytanie.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rycerzy trzech - rzutem na taśmę
    Przez Dlugi w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 09:04
  2. Zaczarowana Łąka i jej Genius Loci ...czyli spacer na zakupy
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-12-2008, 23:01
  3. Tańcząc Bieszczadem
    Przez Qba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2006, 12:43
  4. [Sękowiec] Najtańsze noclegi w Bieszczadach
    Przez Kamil007 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2003, 13:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •