Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: tajemnice miechowickiego lasu

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie tajemnice miechowickiego lasu

    W Bytomiu, w miechowickim lesie, niedaleko zruinowanych strzelnic z ktorych juz prawie nic nie zostalo (za czasow liceum kilka razy robilismy imprezy w strzelnicach- jedna wtedy nawet miala dach), stoi sobie w lesie pewien mur..





    Gdyby nie relacja na forum zapewne nigdy bym go nie odnalazla, mur stoi dosc daleko od sciezki. Nie wiem do czego i komu mial sluzyc ten dlugi pas betonu.. Nie byloby w nim nic specjalnie ciekawego gdyby nie napisy na nim umieszczone.. Powstawaly one na przestrzeni lat 2007- 2012 i zawieraja odezwy i przeslania jakiegos samozwanzego proroka pragnacego ocalic Polske i wszechswiat. Probowalam zaglebic sie w czytanie, jednak wiekszosc tekstow zawadza o taki poziom abstrakcji ze ja niestety nie potrafie tego ogarnac




















    Sporo tam jest o wyzszosci religii jednobiegunowej nad dwubiegunowa i "człowieków" nad ludzmi. Sa tez odnosniki do obecnie sprawujacych wladze oraz wychowywania dzieci. Co jednak z tym wszystkim ma uklad okresowy pierwiastkow i nazwy placów to juz totalnie nie wiem.



    Jedno jest pewne - osoba tworzaca owe odezwy musiala poswiecic naprawde duzo czasu i energii na stworzenie swojego malowidla. Najpierw robil tło, a potem literka po literce malowal farba. Litery sa niesamowicie rowne, nie wiem czy byly pisane z jakiegos szablonu czy taka umiejetnosc kaligraficzna? Z napisow wynika ze jeden wpis byl czesto tworzony na przestrzeni kilku miesiecy. Ostatnie odezwy sa z 2012 roku i na tym sie urywa..
    Strasznie jestem ciekawa kim byl ow "artysta", z jakich powodow byl wprowadzony w taki hmm.. niecodzienny stan umyslu i jaki byl jego cel? Czy robil to dla siebie, aby cos wyrzucic z wnetrza i wtedy mu sie lzej na duszy robilo? Czy chcial zeby inni to czytali? Bo miejsce raczej bardzo malo uczeszczane..

    Szkoda ze nie mialam okazji spotkac sie z owym "prorokiem" w lesnych ostępach i troche z nim pogadac....

    Pobliskie resztki straznic







    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: tajemnice miechowickiego lasu

    W 2004 roku jeszcze jedna z nich byla zadaszona i w calkiem dobrym stanie a teraz wyglada jakby upadla na nia bomba.. Mam spore podejrzenia ze sama sie nie rozpadla tylko ktos jej pomogl.. Straznice zawsze mialy szemrana opinie, ze gromadza sie tam satanisci i narkomanie.. raz mnie kiedys gonili dziwni ludzie robiacy tam impreze. Na szczescie mialam rower wiec zwianie pieszym nie bylo trudne.. To bylo jeszcze w latach 90tych.. Moze komus teraz zaczelo przeszkadzac ze w lesie jest budowla mogaca byc potencjalnym miejscem spotkan?

    A niedaleko stamtad mozna spotkac bytomskie lesne osady, przywodzace na mysl dawne Bieszczady albo jakies ostepy podlaskich puszczy..

    ul. Chłopska



















    a na tą slyszalam ze mowili Dąbrowa Miejska- jak sie to nazywa inaczej to niech mnie ktos poprawi







    kiedys musze tam wrocic jak bedzie mniej szaro i choc troche slonka

    wiecej zdjec:
    https://picasaweb.google.com/1122023...owickiegoLasu#
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: tajemnice miechowickiego lasu

    .... mur ... rewelacja.... dobrze, że są tacy ludzie i widać mają coś do powiedzenia.... i praca godna podziwu

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: tajemnice miechowickiego lasu

    faktycznie- ktoś się namachał ręką ! ( o mózgu nie wspomnę ...)

  5. #5
    Awatar raawek
    Na forum od
    05.2012
    Rodem z
    mazowieckie
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: tajemnice miechowickiego lasu

    Praca ciekawa, lecz to dość typowy, poprzez schemat zapisu liter i symboli - objaw schizofrenii, tyle że nietypowo ekspansywny, napoleoński wręcz. Naprawdę bardzo interesujący mur. Takie mam wrażenie na pierwszy rzut oka. Widziałem podobne rzeczy..w szpitalu psychiatrycznym - gdzie odwiedzałem kogoś bliskiego - pacjenta.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tajemnice Bieszczad
    Przez Mafioso w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2023, 17:55
  2. problemy ochrony lasu
    Przez edytadt w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 01:07
  3. Henryk Nicpoń, Tajemnice Soliny
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 23:49
  4. Tajemnice bieszczadu
    Przez reksia w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 12:10
  5. Gora Chryszczata - tajemnice historii
    Przez Barbaross@ w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-11-2004, 10:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •